...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 37 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Hubert

Autor: Zombik

RPG Maker: ME
Wersja: Pełna
Gatunek: Horror
Język: Polski
Rozmiar: 14 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Gra opowiada o dziewczynce imieniem Lilly, która trafiła do zakładu psychiatrycznego. Specjaliści z całych sił próbują jej pomóc, gdyż miewa ona przerażające sny. Ponadto nasza protagonistka twierdzi, że tym, który ratuje ją z opresji podczas koszmarów, jest miś Hubert, którego nikt poza nią nie jest w stanie dostrzec. Naszym wyzwaniem w grze jest przetrwanie w śnie, znalezienie rozwiązania, które przyczyni się do zniwelowania koszmarów oraz poniekąd odkrycie, jakie są prawdziwe zamiary Huberta, bo oczywiście nic nie mamy podanego na tacy. To oczywiście dobrze, bo w tego typu grze wypada, żeby to gracz troszkę się wysilił umysłowo.

Rozgrywka sama w sobie nie jest skomplikowana. Znaczna większość gry wymaga od nas poruszania się po świecie koszmaru, dlatego niektóre elementy otoczenia mogą nas zdziwić. Mimo to jest granica sensowności, której twórca nigdy nie powinien przekraczać. Niestety tutaj tę granicę przekroczono. W większości przypadków zdarzenia i zadania, które musimy wykonać, by pchnąć fabułę dalej, nie posiadają najmniejszego sensu, a dodatkowo odniosłam wrażenie, że są na siłę naciągane. Zwłaszcza w tym wypadku tyczy się to dialogów. Są one napisane bardzo kolokwialnym językiem (który nie pasuje na przykład do wypowiedzi psychiatry - specjalista z dziedziny medycyny stanowczo powinien wypowiadać się w inny sposób) i - powtórzę się - są bardzo naciągane.

Na plus produkcji wychodzi to, że zadbano o klimat horroru. Zwłaszcza wpływa na to efekt zaskoczenia, który jest czasem stosowany, oraz efekty dźwiękowe. Niestety niszczy to trochę sama grafika postaci Lilly, która zwyczajnie nie pasuje do niczego, ale nie jest to aż tak rażące. Tym bardziej, że grafika w sensie ogólnym jest dosyć estetyczna. Może i nie powala i jest bardzo typowa dla makera, ale przynajmniej wpisuje się w jakiś sposób w gatunek gry.

Jeśli chodzi o zagadki i puzzle, które jesteśmy zmuszeni rozwiązać, to momentami są one po prostu denerwujące. Albo są banalnie proste, albo wzięte z kosmosu, przez co bardzo ciężko je rozwiązać, albo mamy kilkanaście zamkniętych drzwi i mamy znaleźć te właściwe (nie wspominając o tym, że za pozostałymi drzwiami nic nie ma i nie będzie). Na plus tutaj wpływa chyba tylko obecność dodatkowego poziomu dostępnego po zebraniu wszystkich obrazków ukrytych w różnych miejscach w grze. Takie dodatki są moim zdaniem zawsze mile widziane.

Reasumując, gra nie należy do jakichś wybitnie dobrych. Pomysł był całkiem niezły, jednak wykonanie już trochę gorsze... Na wszystko wpłynął brak sensu produkcji. Część zdarzeń usprawiedliwia to, że jednak większość historii dzieje się w śnie, jednak niestety nie kupuję tego. Po prostu nie jestem w stanie, kiedy fabuła jest praktycznie wyssana z palca. Ale nie ma co tak bardzo narzekać, patrząc na to, że przed autorem jeszcze daleka droga.

Nie, tylko ty, ja i twój przyjaciel hubert...
Twój najlepszy przyjaciel, jedyne co oferuje to lista poleceń do wykonania - jedno z nich, zdobądź kluczyk.
Wraz z Hubertem należy znaleźć bezpieczne miejsce, aby koszmar nas nie dopadł.
A tutaj już sama ucieczka przed koszmarem, szybkość została zwiększona niczym w grze Sonic.


Tekst: Teme
email: awesome.teme3@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024