...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 47 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Karty Arkany

Autor: Ravenone

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: Karcianki
Język: Polski
Rozmiar: 38 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


UWAGA: Przed zagraniem proszę zainstalować czcionkę EFN Detlef, która znajduje się w folderze z grą.

Przeniesienie przygód Elroara, znanego podróżnika i bohatera Wrót Arkany, jak i cały klimat gry zostaje przeniesiony do planszówko-karcianki Ravenone'a - Karty Arkany. Póki co wersja demonstracyjna.

Mamy tutaj do czynienia z dość nie typową gra planszową, z kostkami i kartami, w której pionkiem jest sam wspomniany bohater: Elroarem. Zadaniem jest przemierzanie planszy i poszukiwanie oraz wypełnianie kolejnych questów. A sama gra dzieje się w świecie Arkany, napotykamy te same bestie, jak i postacie. Niestety, wszystko jest tutaj poddane losowi, nie możemy się cofać. Jedynie co możemy robić to niekiedy wybierać dróżkę na skrzyżowaniu, albo zadecydować co wybieramy na polu jakiegoś zdarzenia. Chodzi mi o wybór: Sklep, Handel. Tak dla przykładu. A więc tutaj tak pół na pół. Nie mogę zdecydować się po prostu czy plus czy minus, gdyż jakby nie było to jesteśmy ograniczeni.

Grafika nie jest zła. Wszystko ładnie, pięknie, po prostu tak ma być. Nie widać śladu po RTP (w końcu w RTP nie ma kart do gry), a pionek mógł być np. nasz znany i kochany wojowniczek Chaz (001-Fighter01), a zatem u mnie tutaj plus dla autora.

Muzyka, ach muzyka. Jeżeli chodzi o tę stronę medalu, to jedna i ta sama melodyjka gra non--stop przez całą rozrywkę. Dźwięki, to większość z bazy RTP. No, tutaj nie będę się czepiał na te dźwięki, ale autor mógł dać więcej muzyczek i zrobić coś na zdarzeniach czy ruby, żeby jedna grała po drugiej.

Jeżeli chodzi o skrypty to jest trochę skryptów, nie trudno będzie zauważyć hud oraz skrypt ekwipunku. Wiele skryptów nie trzeba było dawać, w końcu wiele rzeczy można spokojnie wykonać na zdarzeniach, ale niech będzie.

Gra jest dość ciekawa, jednak może po pewnym czasie wywołać efekt monotonności, sprzyja ku temu jedna plansza na której rozgrywa się cała akcja. Niczego innego tutaj nie ma. Autor zapowiedział, że w pełnej wersji będzie więcej plansz, na co bardzo liczę, a na razie nie pozostaje mi nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

A więc tak w rozliczeniu, nawet ta demówka mogła wyjść lepiej, ale niech nikt nie mówi, że nie wyszła źle, bo wyszła naprawdę całkiem dobrze. Mam szczerą nadzieję, że gdy wyjdzie pełna wersja tej gry zostanie przede wszystkim dodane więcej muzyczek, (bo ciągle to samo potem nuży) i aby było więcej plansz. Mam w ogóle nadzieję, żeby wyszła ta pełna wersja, chociaż po tym jak autor zrobił pełne wersje WA1 i WA2, to z pewnością i ta gra ukaże się w pełnej wersji, ale na razie pozostaje tylko wersja demonstracyjna i zachęcam, abyście ją pobierali.

Wybór klasy, w prawdzie dużego wyboru tutaj nie ma, ale chyba zawsze coś.
Przejrzyste menu gry, trzeba przyznać, aż milo popatrzeć.
Jak to w grach bywa, na każdym polu jakaś niespodzianka na nas czeka.
A tutaj zrzut zwycajnego pionka na planszy.


Tekst: Szezjo
email: szezjo@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022