...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


KoSmos

Autor: Skaciu

RPG Maker: 2003
Wersja: Pełna
Gatunek: Strzelanka
Język: Polski
Rozmiar: 9,46 MB
Ocena: 2/10

Informacje dodatkowe:
- brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Gdy zakończyłem egzystencję przy tym tytule w mojej głowie krążyły nadal słowa:
- kosmos jest fajny, jest bardzo fajny, kosmos jest fajny, jest bardzo fajny
Jeśli chcecie zagrać w kosmiczną strzelankę z mega wystrzałowym ABSem i super efektami otoczenia, proponuje przed włączeniem gry, napić się melissy i zasiąść w wygodnym fotelu.


Gwiezdny imperator, zostaje oddelegowany do kosmicznej podróży, uzbrojonym spodkiem o nazwie Niebieska Śmierć, by rozwiązać problem kosmicznego sojuszu zawartego w 2017 roku.
Bohater, który wciela się w role fruwającego z góry na dół statku, skupia się na zestrzeliwaniu wrogich czerwonych spodków. Na tle zmieniającej się fabuły i dosyć intrygującej oprawy muzycznej. (jeśli można to tak nazwać). Fabuła w tym tytule co prawda jest jakaś zawarta. Wstępnie otrzymujemy jakiś przekaz, krótkie informacje, ale niestety nie ma to i tak większego znaczenia dla rozgrywki, gdzie musimy latać z góry na dół i wciskać enter.

Mechanicznie, produkcja jak na strzelankę jest bardzo, ale to bardzo niszowa.
Miałem już wcześniej okazje zagrać w gatunkowo podobną produkcję Zabij Heretyków, która znacznie odstawia KoSmos, pod względem mechanicznym, bardzo daleko w tyle.
Fruwamy od góry do dołu i strzelamy mało zasięgowymi pociskami, a z przeciwnej strony nadlatują nieprzyjaciele, lecący w kierunku prostym i oddający takie same krótkodystansowe strzały. Głównie skupiamy się na zdobywaniu punktów, za zabijanie wrogów, ale nie ma tutaj żadnego urozmaicenia w formie zdobywaniu lepszego uzbrojenia, czy chociażby punktów życia. Jedno potknięcie skutkuje pokazaniem ekranu końca gry.

Graficznie jak i wizualnie, statki, pociski i ogólny zarys, prezentują się całkiem przyzwoicie.
W niesmacznie jedynie od razu wprawia panorama, która jest mówiąc delikatnie, nieładna. Mało tego, w tle jest nieustanie powtarzany dźwięk, cytując 'kosmos jest fajny, jest bardzo fajny', który co prawda na początku mnie zaciekawił, natomiast na dalszym etapie, już mnie rozpraszał. Nawet po zakończeniu rozgrywki, melodia zrobiła na mnie takie wrażenie, że miałem jej strzępki w głowie. W sumie, może autor to zaplanował, bo nie ukrywam, dzięki niej, tę grę zapamiętałem na dobre.
Moją uwagę również zwróciły niestandardowe panoramy, które przy każdym rozpoczęciu rozgrywki ulegają zmianie. Oprócz tych standardowych dla kosmicznej tematyki, zobaczymy też przemalowane na niebiesko logo Hoop Coli lub PKP Intercit. O jeszcze jednej z wyświetlonym generałem, nie chce się wypowiadać, tę wisienkę i jej interpretację, pozostawiam dla wszystkich graczy =].

Podsumowując, może ten projekt by zrobił na mnie jakieś wrażenie, lub wywołał pozytywne emocje w związku ze swoją mechaniką, jaką serwuje. Gdybym nie grał nigdy w gry z ramienia RM, o podobnych zastosowaniach. Niestety, w moim przypadku, mam porównanie z Zabij Heretyków, gdzie gra sprawdza się w kosmicznym, strzelniczym gatunku. Ten projekt jest zdecydowanie żartem, jeśli chodzi o zestawienie go obok ZB, a szkoda, bo mogło coś wyjść z tego porządnego.
Krótka produkcja dla zabicia nudy z efektem mózgo-destrukcji, spowodowaną przez lecącą muzykę w tle, oraz okazałe panoramy.

Melduję iż wróg został zestrzelony.
Wrogie statki nadlatują.
W oddali niebieskie planety.
Planety sa w ruinach, kosmos jest w haosie.


Tekst: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl