...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 34 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Kunio: Rycerz Twierdzy

Autor: Burgund

RPG Maker: 2003
Wersja: Demo
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 4,5 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Gra Kunio, Rycerz Twierdzy opowiada o Kuniu czyli o kolesiu chcącym zostać Rycerzem Twierdzy RPG Makera. Masło maślane, ale dobrze że to sobie wyjaśniliśmy, nie? W tym celu Kunio musi zdać test na Rycerza Twierdzy. Dlatego właśnie wyrusza na niezbyt długą podróż do niej. Tam poznaje Reptila, Miśka, Burgunda i resztę redaktorów. Jednakże w tym samym czasie Bad Man, zapszysiężony wróg Twierdzy i Reptila przeniósł się w czasie by zapobiec jej powstaniu. Tyle można powiedzieć o fabule. Niestety, tylko tyle, bo gra jest straszliwie krótka. Właściwie kończy się zanim zdąży się zacząć. Ja rozumiem że to wersja demo, ale jednak 10 minut gry to stanowczo za mało. No, ale napiszę wszystko co w mojej mocy.

Pierwsze co się rzuca w oczy w grze, to wszechobecny humor. I to porządny, a nie ten współczesny Polski (czyli nie ten: "#$%^&, #$&^*, !*&@$ - jaki ja jestem śmieszny!"). Bawią dialogi i zachowania bohaterów. Tak więc polecam pograć w tą grę (nawet przez te 10 minut) tylko po to by zobaczyć co to jest zabawna gra.

Grafika jest dobrze dobrana, redaktorzy mają takie jak zwykle, chipsety po części niestandardowe. Mapping także dobry nie licząc kilku błędów. O grafice nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć (heh, wyjdzie linijka o każdej z cech :P).

Muzyka niestandardowa także dobrze dobrana. Kiedy trzeba przygrywa nam smutna, wesoła, poważna, bossowata muzyka. Odgłosy także spełniają swoje zadanie znakomicie.

Niestety, gra nie ma zbyt wielu innych dobrych cech. Do większości lokacji nie da się wejść (bo demo), nie można otworzyć wielu skrzynek (bo demo), a fabuła zbyt szybko się kończy (zgadnijcie z jakiego powodu). Do złych cech można dopisać także kilka błędów w mappingu.

Podsumowując... Gra jest bardzo dobrze wykonana, jednakże jej ograniczenia spowodowane bardzo krótką grą demo są straszne. Niestety pełna wersja (z tego co wiem) nie wyjdzie, a naprawdę szkoda, bo to demo jest zalążkiem dla bardzo dobrej gry.

Ujęcie z przodu, przed samym wejściem. Aż miło popatrzeć.
Nie da się ukryć, wycieczek po wioskach nie będzie, gdyż większosć akcji, będzie się odbywała właśnie w tytułowej Twierdzy.
Jedno z pomieszczeń komnat Twierdzy.
Miło jest zobaczyć legendarne postacie z dawnych lat.


Tekst: Sozem
email: sozan5@wp.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022