...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 45 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Labirynt

Autor: MStudio

RPG Maker: XP
Wersja: Demo
Gatunek: Logiczna
Język: Polski
Rozmiar: 8,5 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


No tak.... Kolejna gra do zasobów Twierdzy. Jest to "Labirynt" autorsta MStudio. Nie jest to najlepszy tytuł, ale no cóż...

Jesteśmy kulką, która musi przejść do następnego levela. Czy to dobry pomysł? Czytając to jesteś (raczej) zniechęcon(a)y do gry, muszę przyznać, jest nie za fajna. Jest to mini gierka (no może gra logiczna) - fabuła nas tu nie obchodzi. Mogę zdradzić, że gra posiada... nie powiem.

Co do grafik użytych w grze - na emaila dostałem taką wiadomość: "Własne grafiki, muzyczki i inne." Nie zgodzę się z tym. Czy RTP też należy do nich? Nie. Z tilesetami się zgodzę, no z muzyką raaaaaaczej tak, windowskinem też. Niestety, razem się to nie dobiera. Wygląda źle. Windowskin powinien być prosty, nie fikuśny. Tło gry jest jakimś stawkiem, jeziorkiem, też nie pasuje. Tło nie jest obrazkiem z neta - ma nadawać grze klimatu. Autor mógł po prostu wziąć rozmiary tego tła i w paincie dać fioletowy ( przynajmniej pasowałby pod tileset) kolorek. O title nie wspomnę. Skryptów nie ma, bo po co? Zresztą jest takowych mało do tego gatunku gry. Jeszcze dodam, że napis "meta" źle widać. Na studio mogli się lepiej postarać.

Grywalność nie jest na wysokim poziomie. Możemy być kilka kroków od mety, a jej nie widać. Są też teleporty, których nie widać (super!). Gra jest w ostateczności (pomijając szerokim łukiem błędy) nie do końca dobrym rozwiązaniem na nudę. Poleciłbym raczej "Pacman by SimooN" czy "8 Bit Quest". Porównując tą grę z tymi, jest niczym. No gdyby gra nie byłaby tworzona przez studio, byłoby lepiej. O wiele lepiej. Dodam na koniec, że plik readme nie jest plikiem pomagającym - jest plikiem zapowiadającym następną grę, która zostanie wydana w listopadzie. Słowo do autora/ów: ReadMe powinno zawierać wskazówki, nie zapowiadać następną grę. Zresztą w tak krótkim okresie czasu, gra nie będzie nawet dobra.Zadanie banalnie proste, jesteśmy kamieniem i musimy wydostać się z labiryntu.
Labirynt jak widać jest dość spory, i ciężko jest zapamiętać właściwą ścieżkę.
Co więcej, róznego rodzaju przeszkody czekają na nas, by utrudnić nam wędrówkę.
Najgorszą przeszkodą pozostaje panorama...


Tekst: Radek02
email: rgryczan83@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022