...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 14 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Legenda Panthory

Autor: Gotrym

RPG Maker: VXAce
Wersja: Pełna
Gatunek: RPG
Język: Polski
Rozmiar: 87,3 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Czy Legenda Pathory jest w uniwersum Gotryma i Handlówki?
Oczywiście że tak, akcja gry LP odbywa się 100 lat przed zdarzeniami w Gotrym.

Każdy z nas kiedyś przez to przechodził, jedni nawet sobie nie wyobrażają pokazania swoich pierwszych projektów, a inni zaś demonstrują swoje prace. Legenda Pathory - właśnie jest jednym z nich


Wcielamy się w bohatera o imieniu Artur, który na początku swojego życia wylądował na ulicy, widział jak tajemniczy Mag Ghan zabija bezbronnych ludzi. Pewnego dnia Artura znalazła Laura, która postanowiła go przygarnąć do swojego domu. Po kilku latach Artur i Laura wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie.... Nie! Było inaczej wzięli ślub ale pewnego dnia Ghan z swoim odziałem Barbarzyńców spalił ich dom razem z ich dziećmi. Artur postanowił zemstę, śledził Ghana aż do Holgan, miasta Elfów tam Laura zmarła na gruźlice. Artur nie miał już nic, wpadł w głęboki smutek, znalazł jaskinie w Ciemnym Lesie i tak przez kilka lat. Po pewnym czasie dotarł do niego posłaniec z listem od Magów, którzy proszą go o poprowadzenie ekspedycji, która ma zniszczyć Maga Ghana.

Co do samej zapowiedzi, można z niej dużo więcej się dowiedzieć niż samej gry.
Prawdę mówiąc, opis bohatera, opis gry i co go spotka nie ma zbyt dużego odzwierciedlenia z rzeczywistością, bo po prostu tych wydarzeń w grze nie widać.
Jako że, bohater na swojej drodze spotyka, Krasnoluda, Łotra, oraz Laurę, których dialogi również są ograniczone do większego minimum, a szkoda bo można by było wykorzystać ten potencjał.
Produkcja oferuję dwa zakończenia, a głównym celem bohatera jest plądrowanie wiosek i zwiedzanie obszernych lokacji. W celu poszukiwania pobocznych mini-misji.

Mechanicznie, prawdę mówiąc nie zostałem tutaj porwany przez tytuł. Mianowicie, system walki jest podstawowy, nic się szczególnego nie dzieje i jest on tylko potrzebny, po to aby wbić większy poziom postaciom, aby mogły walczyć z silniejszymi przeciwnikami. Wiadomo, jeśli jest podstawowy system, to dużo pracy tutaj nie było, balans automatyczny, przedmioty w sumie są i bronie również.
Autor chciał trochę utrudnić walkę, bo na czterech bohaterów, tylko jeden morze rzucać czarami, jednak one zadają mniej obrażeń niż normalny atak. Ale na szczęście, wrogowie chodzą po mapie, więc pustych lokacji nie zwiedzamy. Jeśli mamy ochotę na walkę, można do nich podejść, jeśli natomiast nie, spokojnie są do wyminięcia.
Poza systemem walki, nie zwróciłem uwagi na jakieś pozostałe mechaniki. Jednym słowem, nuda.

Jak na pierwszy projekt, spodziewałem się większych niedociągnięć, ale mapy wyglądają poprawnie i są estetyczne. Nie ma błędów jak przy pierwszych projektach często się zdarza, zapominanie z blokowaniem, czy nielogiczny układ obiektów, natomiast tutaj prezentuje się to dobrze.
Muzycznie, słyszałem niestandardowe dźwięki i w sumie trochę tego było, ale na dłuższą metę jak szybko mi do głowy wleciały, tak też i szybko wyleciały.

Podsumowując, Legenda Pathory jest pierwszym projektem autora i sądzę że jak na pierworodne dziecko wydanę w RM, wygląda on tak jak powinien. Podstawowy system walki, RTP, z dźwiękami i znikomą fabułą.
Podziwiam autora za odwagę iż zechciał opublikować swoją pierwszą pracę, ale sądzę że tytuł jest do ogrania na jeden raz. I dalej mogę pokładać nadzieję iż autor wyciągnie wnioski i będzie tworzył dużo lepsze projekty. :)

Śnieg w środku lasu o słonecznej porze?
Co to za jaskinia?
Horda wilków atakuje.
Wskakujemy na klacze i w drogę.


Tekst: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl