...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 54 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Lone Wolf Treat

Autor: Nami
Strona domowa: Odwiedź stronę

RPG Maker: VXAce
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Angielski
Rozmiar: 5,75 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Seria gier:
 • #1: Lone Wolf Treat
 • #2: Friendly Bunny Mochi
 • #3: Clever Fox Moxie
 • #4: Wandering Wolf Trick
 • #5: Dreaming Treat
 • #6: Mochi in Frosting


  Czy można stworzyć dobrą grę, za pomocą kilku prostych trików, paru podstawowych poleceń, a najbardziej zaawansowane techniczne rozwiązanie w projekcie to polecenie zmiany przełącznika? Pewnie większość osób uważa, że z takim podejściem to wyjdzie totalne bagno, totalne dno, w które nikt nie zagra. Nic bardziej mylnego. Lone Wolf Treat jest jednym z tych projektów, które wypadły świetnie i właśnie to wszystko dzięki swojej prostocie!

  Opowieść skupia uwagę na tytułowej postaci: Treat, która z pewnych powodów opuściła swoje stado i szuka nowego miejsca. Treat postanawia zamieszcza w opuszczonym domku niedaleko wioski zajączków. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie drobny szczegół - autorka postanowiła z głównej bohaterki zrobić wilka, a znając naturę wilk + zając raczej nie jest dobrym działaniem. Przełamać lody będzie bardzo ciężko, ale na pomoc przychodzi Mochi - mały zajączek, który postanawia się zaprzyjaźnić, a nawet postanawia ugotować przepyszne curry dla naszej bohaterki!

  Prosta przygoda wilka, który chce się zaprzyjaźnić z innymi. Może Tobie drogi czytelniku, owa fabuła wydaje się nudnawa, albo nie za ciekawa - a jednak bez owych fajerwerków jest czymś wspaniałym. Przez to, że fabuła jest nie za bardzo skomplikowana, autorka mogła skupić uwagę na przedstawieniu postaci, które są interesujące, a zarazem ciekawe. Każda postać tętni życiem - nawet te NPC, które w większości gier - błąkają się z jednym tekstem typu ''Witaj'' czy coś tam, tutaj jest zupełnie inaczej. Postacie bardzo przeżywają wtargnięcie nieproszonego gościa na swój teren i to szybko da się odczuć.

  Chyba nie będzie to jakimś wielkim zaskoczeniem, ale gra to typowa przygodówka. Nie ma jakiś specjalnych ścieżek pobocznych, questów, walki z przeciwnikiem, zagadek. Tylko prosta opowieść, rozmowy między postaciami - a wszystko w ładnej, oryginalnej oprawie audiowizualnej. Za wiele melodii czy też zasobów nie znajdziemy, ale to jest właśnie świetny przykład gdzie mniej rzeczy a bardziej jakościowych jest zdecydowanie ciekawsze (i lepsze) niż setki zasobów (zazwyczaj powtarzających się).

  Klimatyczne melodie towarzyszą nam cały czas i są świetnie dopasowane do sytuacji. Za zasoby jak i muzykę odpowiada autorka projektu. Wszystko jest świetne, za wyjątkiem jednego. Długość projektu. . . Mimo, iż jest to pełna wersja gry, to jest zdecydowanie krótka (za krótka!). Gwarantuje, że nawet nie zauważycie momentu, kiedy ukończycie projekt.

  Lone Wolf Treat jest świetnym projektem, godnym polecenia jakby nie patrząc to pod każdym kątem. Można polecić osobom co lubią gry przygodowe, albo co zaczynają dopiero tworzyć (w RPG Makerze, czy też za pomocą jakiegoś innego silnika). Autorka projektu - Nami - postawiła na klimat w grze, oryginalna oprawa jak i dopracowanie dialogów w zupełności wystarczyły w stworzeniu przyjemnej gry. Jednak zdecydowanie mogło być nieco lepiej (może faktycznie zastosowanie jakiś questów, może zagadek, ciekawostek). Wydłużenie czasu gry wpłynęło by pozytywnie na projekt. Nie czekaj zbyt długo, łap za ten kubek z kawą bądź herbatą i spędź miło kilka minut przy tej wzruszającej wilczej opowieści.

  Ciężkie to uczucie, gdy jest się nie lubianym przez inne osoby...
  Tutaj jest scena, gdzie bohaterka przeprasza nawet za zakupioną zupkę chińską...
  Arty w grze jednak wyglądają bardzo przyjemnie, szkoda, że nie jest ich za wiele - ale widać porządny wkład autorki.
  Przytulne mieszkanko bohaterki. Grafika prosta, a zarazem bardzo przyjemna dla oka.


  Tekst: Reptile
  email: reptile@o2.pl


 • Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
  2002-2022