...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 46 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Magiczna Wieża

Autor: RATI

RPG Maker: VX
Wersja: Pełna
Gatunek: Zręcznościowa
Język: Polski
Rozmiar: 62 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


No to dzisiaj poczytacie o fajowskiej grze autorstwa RATI'ego. Tytuł brzmi "Magiczna Wieża", od razu uprzedzam, iż gra jest nietypowa.

W górskiej wiosce Zagras, prawie 50-letni staruszek musi zostać magiem. Wpierw pójdzie do Magicznej Wieży, aby tam się przetestować. Gdy już widzimy tą piękną RTPową wieżyczkę, gdy on wchodzi... pojawia się nieczysta dusza (czy jakoś tak, wiem, że to zły typek)! Wygląda na to, że Daimon (kolega Zagrasa) go wrobił. No nic, trzeba się pobawić w superbohatera. W środku wieży wita na Will-o-Wisp, strażnik. Nie widzimy go, ale mi to nie wadzi. Mówi do nas "...Długa droga przed tobą młodzieńcze...". Mamy 50 lat, a on do nas młodzieńcze. Nic o tym nie powiem (^_^). No i musimy wykonać zadania. Za iskierki, co nieco kupimy u tego strażnika. Jeszcze mamy rozdziały - bardzo się mi to podoba. To tyle na temacik fabuły - jest bardzo dobrze rozwiniętą jak na platfomówkę.

Może teraz coś z wrażeń z gry. Strasznie rzuca się w oczy dynamika - skocz tam, tu zbierz monetę, tam zabij przeciwnika. Jak na moje pochorobowe ręce było trudno operować wszystkim naraz. Podoba mi się skakanie po ścianach, przypomina mi to Prince of Persia. W "sali" wieży jest też taki totolotek, na którym można zarobić. Mała rada ode mnie: gdy wylosujesz (oczywiście po jakimś czasie) sporą sumkę, zainwestuj w runy skoku i leczenia. Przydadzą się w dalszych rundach. Do hotkey'i jestem nieco zrażony (są to klawisze od F5 do F8), ponieważ trudno je kliknąć. Autorowi radziłbym zmienić (o ile to możliwe) je na Q, W, E, R. Zapewne lepiej by się je klikało. Wspomnę też o bugu w planszy 1-2 (Drzewo Życia) obok rubina. Można zobaczyć na screenie. Uwaga! Ten błąd jest tylko w wersji demo! Czyli obecnej na twierdzy. W pełniaku już go nie będzie.

Grafiki jak już pisałem to RTP. Są ładnie zastosowane, chociaż, gdyby tak poszperać trochę, to może gra byłaby bardziej oryginalna. Brak nowatorskich grafik zastępują skrypty. Jest tam m.in. kawałek abs'a z MMO, ikonki przy nazwach w menu, nowy styl wiadomości, platformówka. Gdybym wymienił wszystkie, to bym zastał zapewne dzień kolejny. RATI wie co dobre, nie napchał nie potrzebnych dodatków, dał najważniejsze skrypty. Muzyka klimatyczna - jakieś organki, śpiewy nie śpiewy - mi się to podoba. Wszystko się superowo składa.

Demo jest wykonane w RPGVX. Wszyscy (no prawie) tępią program, a bo to ma ograniczoną ilość tilesów, a bo to są trudności z wersjami. Mamy tu taki jeden przykład tego, co w tym makerze można zrobić. Od autora dostałem informacje, że pełną wersję możemy ujrzeć za jakieś 3 - 4 miesiące. Trzymam kciuki, aby jak najszybciej te cudo wykonał. A gra waży 60MB - czyli niedużo jak na taki innowacyjny projekt w makerze.

Plansze niby ładnie wykonane...
Chociaz wstawki posiadają jakieś charakterystyczne dla gier RPG scenki.
To gra nadal jest platformówką...
Wykonanie platformówki w RM to ciężka praca, ale za pomocą ruby jest to możliwe.


Tekst: Radek02
email: rgryczan83@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022