...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 17 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Manga Carta

Autor: Michu

RPG Maker: 2000
Wersja: Pełna
Gatunek: Karcinaka
Język: Polski
Rozmiar: 3 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Oto kolejna gra, która mimo tego, że została stworzona w programie RPG Maker, nie jest grą RPG. Zwie się Manga Carta i (choć obstawiam że już się domyśliliście) jest grą karcianą. Z powodu jej, hmm, odmienności, ja także muszę inaczej zabrać się do pisania recenzji (?).

Zasady gry są proste. Przed "walką" możemy wybrać HP swoje i przeciwnika, tło walki oraz muzykę jaka będzie nam przygrywała. Potem musimy kliknąć tylko "Rozpocznij" (czy coś w tym stylu) i gramy! Gra podzielona jest na tury. W każdej turze dostajemy kilka kart do ręki, możemy wystawić do trzech wojowników (ogólnie, nie na turę) i na każdego wojownika użyć karty (bądź użyć karty do obrony). Potem następuje faza ataku w czasie której, no... Atakuje się wojowników przeciwnika (bądź, gdy nie ma wojowników, jego samego). Celem gry jest odebranie całego HP przeciwnikowi. Jest to wykonane dobrze, nie zauważyłem żadnych bugów, a wiem, że zrobienie gry karcianej na zdarzeniach wcale nie jest proste... Tak więc za cały system gry - wielki plusik!

O ile same zasady są proste, to wygranie za przeciwnikiem już nie. CP zawsze używa najlepszy ruchów jakie ma w tej chwili dostępne, dzięki czemu gra wymaga nie tylko umiejętności logicznego myślenia ale także szczęścia. Taki poziom trudności ma zapewne i swoich zwolenników i przeciwników, ale ja tam zawsze uważałem że gry są za łatwe, więc mi to odpowiada. Tak więc, poziom trudności traktuje jako plus!

Grafika w grze jest bardzo ładna. Na kartach widnieją ładnie wykonane obrazki postaci ze znanych anime (m.in: Naruto, Dragon Ball, Death Note, Shaman King, Bleach), a w tle widzimy planszę któą mogliśmy sobie wybrać tuż przed walką. O grafice już nic więcej nie da się chyba powiedzieć bo nie jest jej dużo... Ale za to ładna więc plusik.

Muzyka w grze jest zaczępnięta z głównie z gier (CC, FFT, ToP itp.). Tak jak i tło, muzykę wybieramy przed pojedynkiem. Wszystkie melodie są przyjemne dla uszu i umilają rozgrywkę. Efekty dźwiękowe w trakcie trwania pojedynku także są wysokiej jakości. Nie sądzę by było się do czego przyczepić w tym aspekcie.

Czas teraz przejść do złych cech, bo (jak zawsze powtarzam) gry doskonałe nie istnieją.

  • Po pierwsze - brak możliwości typu 'Story' albo coś w tym sylu. Przydałoby się i myślę że nie byłoby trudno coś takiego zrobić już po zrobieniu systemu karcianego.
  • Po drugie - nieograniczona ilość kart w talii. Są ludzie, którzy wrogów niszczą na "Czas".
  • Po trzecie - brak możliwości edycji kart w talii... Ale obawiam się że to byłoby zbyt trudne.


Na pewno o czymś jeszcze zapomniałem, ale nie ma raczej poważnych błędów. Podsumowując: Gra jest dobra i każdy fan tego typu gier powinien w nią zagrać!

Gra karciana składa sięz fascynujących materiałów.
Takze mozna znaleźć wiele ciekawych opcji (rozgrywek).
Tutaj już mamy samą rozgrywkę karcianą.
No i kolejne menu z opcjami.


Tekst: Sozan
email: sozan5@wp.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022