...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 44 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Meowku

Autor: Meowku

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: Akcja
Język: Polski
Rozmiar: 385 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Meowku autor, który nazwał swoją grę tak samo jak ma na imię, mało tego, jest on również w niej głównym bohaterem. Może to oznaczać, że utożsamia się z postacią, która walczy ze złem.

W grze przyjdzie nam się wcielić w postać Meowku, lojalnego ucznia Gejszy. Gejsza, przywódca zakonu postanawia zlikwidować swoją organizację w dość radykalny sposób i zabić wszystkich jego członków, oszczędza jednak ucznia, którym jest Meowku, co okazuje się jego największym błędem. Po tych wydarzeniach gra przenosi nas w przyszłość. Z początku fabuła może wydawać się trochę zawiła, ale z czasem wyjaśnia się i ciekawi. Pomimo trudności jakie stawia gra, sama rozgrywka jest wciągająca.

Mechanika w grze jest jak dla mnie pozbawiona minusów. Statystyki postaci są wyświetlane podczas rozgrywki, między innymi na bieżąco możemy monitorować stany życia i kondycji. Walka toczy się na mapie w trybie rzeczywistym. Posiadamy katanę, z której uderzamy oraz blokujemy ataki przeciwników. Siła ataku i punkty życia przydzielamy w specjalnym menu. Walki z bosami są bardzo zróżnicowane, nieraz pokonanie ich sprawi nam dużą trudność. Warto wspomnieć o haku, dzięki któremu możemy przedostawać się do niedostępnych miejsc. Nie ma co ukrywać, dzięki mechanice akcja gry jest bardzo dynamiczna. Dużym minusem gry jest poziom życia bossów, który jest zbyt wysoki i często uniemożliwia przejście na dalszy etap gry. Podchodzenie kilkakrotnie do tej samej walki, irytuje. Może się to okazać dla niektórych demotywujące, a nawet być powodem do porzucenia rozgrywki. Usprawiedliwieniem takiego poziomu trudności może być fakt, że przed rozpoczęciem rozgrywki mamy do wyboru poziom trudny lub bardzo trudny.
Brakuje mi poziomu normalnego lub łatwego. Brakuje też widowiskowych kambosów kataną, które odbierałyby podwójnie życie przeciwnika. Skalowanie okienka gry jest celowo uszkodzone, musimy grać na takim ekranie jaki jest narzucony przez autora, jakakolwiek ingerencja alt+enter, może skończyć się restartem gry. A jest to zrobione, po to by gracz mógł widzieć piękne, obszerne mapy i animacje.

Oprawa graficzna jest na najwyższym poziomie. Zaraz po włączeniu gry wita nas animowany startscreen. Mapki są świetnie wykonane, autor wyciągnął wszystko co mógł z podstawowych grafik. Pamiętajmy, że rola światła często jest decydująca w odbiorze otoczenia, autor doskonale o tym wiedział, ręcznie wykonał i właściwie umieścił źródła światła w swojej grze. Szczególną uwagę zwracają znakomite rysunki postaci, które również wykonał własnoręcznie.
Warto też wspomnieć o muzyce, która towarzyszy nam od samego początku aż do końca rozgrywki. Autor wykorzystał różne utwory Hiroyuki Sawano, którego kompozycje doskonale sprawdzają się w klimacie gry, są dynamiczne i potrafią być niesamowicie nastrojowe.

Według mnie gra jest perełką i mimo niewielkich wad wyróżnia się z pośród innych. W szczególności dzięki świetnej oprawie audiowizualnej, mechanice oraz ciekawej fabule. Mimo tylu zalet, aby ukończyć grę trzeba być niezwykle cierpliwym i wytrwałym.

Nie wiem, chyba pomyliłem wejścia...
Ulepszanie
Czytać książki fajnie jest, ten kto czyta jest the best
Telemark


Tekst: McLaren
email: fikcjafikcja5@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024