...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 11 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Mephimorphosis

Autor: Charlie Vermin

RPG Maker: 2003
Wersja: Demo
Gatunek: Zręcznościowa
Język: Polski
Rozmiar: 2,39MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Gdyby ktoś zapytał autora, o to aby powiedział kilka słów o swoim tworze, on zawsze odpowie:
- Gra zawiera pierdzenie: wchodzisz na własne ryzyko.


To był całkiem zwyczajny dzień do momentu, w którym został porwany przez żądnych eksperymentów naukowców, którzy chcieli testować na nim substancje wywołujące metamorfozę. Kiedy wypił jeden z tych nieznanych płynów próbując się wydostać, odkrył nagle że jest wielkim skunksem i do głowy zaczęły mu przychodzić dziwne pomysły...
Jest to dopiero początek, tego co czeka gracza dalej. Bohater musi wydostać się jak najszybciej z labolatorium, aby go nie schwytali naukowcy, jednak będzie on zmuszony przejść aż 5 różnych poziomów w których musi schwytać naukowców i... zapierdzić im w twarz!, to nie jest żart.
Dosłownie skunks siada na twarzy bohatera i wykonuje jakże aromatyczną czynność.

Mechanicznie, mamy 5 poziomów i na każdym z nich należy dorwać wszystkich poruszających się naukowców i przy okazji w poziomach są do dyspozycji różne rośliny, monitory i inne przedmioty, które można zniszczyć. Cała mechanika opiera się w czasowej gonitwie. Im więcej uda się 'zapierdzieć' przeciwników, tym więcej punktów zdobędziemy. Żeby odblokować następne poziomy, należy zdobyć pewną ilość punktów na aktualnym poziomie w którym się znajdujemy.
Autor, dodał również system combosów, czyli kilka ciosów 'pierdnięć' w krótkim czasie, daje dodatkowe punkty.

Graficznie, autor się zdecydowanie postarał. Pomimo że grafiki mogą w jednych wzbudzać emocje kiczowatości, mi osobiście się one podobały. Dosyć estetycznie wykonane i współgrające ze sobą. Mam tutaj na myśli całość, tilesy jak i charsety. Jest kolorowo i cieszą oko.
Muzycznie, produkcja oferuje dźwięki, które lecą w tle, przyznam że pisząc teraz o nich nie jestem w stanie sobie za bardzo przypomnieć co było konkretnie grane, ponieważ dźwięki w tle były zagłuszane, głównie przez odgłosy 'chwytania naukowca' ;)

Co do samego wykonania mapek, rozmieszczenia obiektów, rozmiaru, wyglądu. Prezentują się one całkiem przyzwoicie i kolorowo. Nie mam tutaj kompletnie żadnych zastrzeżeń. Sądzę że rozmiary lokacji są przemyślane i obiekty nie są porozrzucane na chybił trafił, aby zapełnić przestrzeń. Mimo iż można mieć poczucie kiczowatości, tak na prawdę jest tutaj wszystko starannie opracowane.

Podumowując Mephimorphosis to dziwaczna nietypowa zręcznościówka w której głównym celem jest pokonanie wszystkich wrogów na pięciu zróżnicowanych poziomach. Dla nowo odkrytej skunksiej postaci ci ludzie nie stanowią zbytniego zagrożenia, ale uciekają szybko - a czas razem z nimi.
Produkcje jak najbardziej polecam, pomimo że grafiki jak i zastosowanie w jaki sposób łapiemy naukowców, mogą wstępnie odrzucać. Gierka jest idealna do luźnego spędzenia czasu i odstresowania się.

Wypiłem dziwny napój i jestem skunksem!
Który poziom wybrać ?
Combo za zapierdzenie kwiatków na śmierć.
W trakcie poszukiwań naukowca.


Tekst: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl