...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 37 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Metin 3

Autor: Bartek8712

RPG Maker: VX
Wersja: Pełna
Gatunek: RPG
Język: Polski
Rozmiar: 6,05 MB
Ocena: 1/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Postanowiłem sobie odpalić pewien projekcik, autorstwa niejakiego Bartka8712. Widniał on już od dłuższego czasu w moim folderze, więc postanowiłem przyjrzeć mu się dłużej i zobaczyć z czym tu mam do czynienia.

''Metin3 Mini Gra'' to prawdopodobnie pierwszy tytuł jaki wyszedł z pod ręki tego twórcy i prawdopodobnie ostatni, bo nie natrafiłem już na żaden twór z pod ręki tej osoby. Tu tak od razu podkreślę że gra ta nie ma żadnej fabuły, a jej główny cel to czysty grnding. Na sam start otrzymujemy grupę bohaterów, z którymi będziemy walczyć z przeciwnikami, gromadzić skarby, levelować i oczywiście walczyć z bossami. To wszystko odbywa się w mieście zwanym Arcatras. I w sumie tyle... A i jeszcze jedno dodam, że to pełna wersja gry. Tak więc co ja uważam o tym tytule?

Jakie to jest złe, jakie to jest po prostu złe! Pomijając już fakt że na samym początku gry dostajemy od jakiegoś randoma statek, dzięki któremu dostaniemy się na drugi koniec mapy... podkreślając że mapa jest gigantyczna (Prawdopodobnie 500 na 500 kratek), to że projekt który finalnie się otrzymało jest w naprawdę kiepskiej jakości. Puste lokacje, mapy pomieszczeń sklepów do których możemy się dostać to najczystsza abominacja, na domiar złego cały czas słyszymy w tle muzykę ''In the End-Linkin Park'' która za cholerę nie pasuje do jakiej kolwiek gry... przez co po dłuższym czasie po prostu wyłączyłem dźwięk, bo zwyczajnie było to męczące.

Warto też wspomnieć coś o systemie walki, który jest standardowy. Walki w tej grze to kolejny poważny minus. Po wkroczeniu do jednego z kilku lokacji, jesteśmy zasypani chmarą starć. A po pokonaniu jednej grupy przeciwników, po kilku krokach znowu otrzymujemy na twarz tym samym tałatajstwem. Przez co walki nie dawają żadnej satysfakcji, bo ciągle tłuczemy to samo. Co ciekawe gra sugeruje nam byśmy nabili do tego 99 levela, jednak nie ma tu absolutnie nic co by zachęciło do takiego wyzwania. Jako plus, można pochwalić że autor dał nam w ogóle możliwość wybierania sobie pomieszczeń w których będziemy mogli tłuc potworki, ale na tym lista zalet się kończy.

Po za tym mamy tu kilku handlarzy, NPCtów który zaoferują nam darmowe leczenie i odnowę many, gościa który opowie nam o Władcy Ciemności (który próbuje stworzyć jakąś podwalinę pod fabułę, lecz jest to zrobione w dość nieprzemyślany sposób), oraz możliwość podejścia do walki z bossem (na poziomie 1 oraz 70). Są również błędy ortograficzne, ale na całe szczęście nie tak inwazyjnie jak bym się tego spodziewał.

Metin3 Mini Gra to tytuł, pod wieloma względami bardzo kiepski. Ja rozumiem że pierwszy projekt i prawdopodobnie twórca jest dzieckiem lub tworzył to jako dziecko. No ale to nie usprawiedliwia wydania czegoś co nie powinno ujrzeć światła dziennego. Osobiście nie polecam, w żadnym wypadku.

Dobrze że chociaż powiedział, do kąt mamy płynąć, bo jeszcze tego by było byśmy błądzili po gigantycznej mapie :/
Tak miej więcej prezentuje się każda lokacja w grze. Pusto, pusto i jeszcze raz pusto :(
Sklep... i w sumie tyle dodam.
No cóż chyba zaryzykuję :D


Tekst: PInroz
email: pinroz97@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024