...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 31 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Mikan Wojownicza Księżniczka

Autor: Mikan

RPG Maker: 2003
Wersja: Pełna
Gatunek: Action RPG
Język: Polski
Rozmiar: 8,62 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Czy ktoś z was kojarzy Skacia?
- Tak, mowa o tym twórcy, który był jednym z najbardziej płodnych na naszej Polskiej Scenie RPG Makerowej. Ilość wydanych przez niego gier powoduje (przynajmniej u mnie) zawroty głowy. I jestem zdumiony faktem, co wyobraźnia i fantazja, są w stanie zrobić z człowiekiem, a tym bardziej co może spowodować, jeśli ten jest prawdziwym pasjonatom RPG Makera. Niestety w tej recenzji, głównym interesantem nie będzie Skaciu, a jego siostra Mikan, która tworzyła ten tytuł pod okiem doświadczonego brata. Istnieje przekonanie, że te pierwsze projekty warto trzymać dla siebie, gdzieś w głęboko w szufladce i nikomu nie pokazywać i się nie chwalić. Nie warto. Ale Mikan postanowiła się pochwalić swoją pierwszą grą. A czy dobrze zrobiła, czas się przekonać.

Główną bohaterką gry, będzie tytułowa Mikan (tak tak, zgadza się, autorka projektu!). Gra przedstawia dwa światy, jeden to ten ten dobrze nam znany nasz świat, a kolejny to świat równoległy, gdzie żyją sobowtóry. Oczywiście, ten równoległy posiada swoje normy i zasady. W tym świecie równoległym, wyobraźmy sobie, że Mikan jest księżniczką (o, a co!). Księżna Mikan przywołuje autorkę Mikan, w celu uratowania równoległego wymiaru przy pomocy magicznej zbroi i miecza. Totalna aberacja, ależ czyż nie na tym polegają właśnie gry komputerowe?

Melodia dobrze dopasowana, gdzie w momentach dynamicznych przyśpiesza a w spokojniejszych sytuacjach, spowalnia. Graficzna animacja ujdzie jak najbardziej. Mapping, uważam, że jest wykonany poprawnie i dobrze wkomponowuje się w kolorowy motyw graficzny.

Od strony technicznej. Moją uwagę przykuły dwie rzeczy, mianowicie autorski system walki, wykonany przez Skacia, oraz lekko zmodyfikowany panel menu. System walki jest mi znany, ponieważ występował on w innych produkcjach starszego brata autorki. Głównie skupiamy się na wciskaniu klawisza, odpowiedzialnego za używanie i operowanie bronią, gdzie dalej przystępujemy do walki z wrogim NPC. Bajer, że broń można przywołać jak i schować. Panel menu, mam tu na myśli własny system menu, który wykonany z pomocą polecenia-pokaż wybór. Na prawdę banał jeżeli chodzi o wykonanie, ale pomysłowość pierwsza klasa!

Podsumowując, gra jest bardzo prostym tworem przy którym można się świetnie bawić. Nie ukrywam, pewne rzeczy wykonałbym nieco inaczej (pełno pomysłów co do wykonania pewnych elementów). Natomiast biorąc pod lupę fakt, że jest to jeden z pierwszych projektów autorki, uważam, że może być z niego jak najbardziej zadowolona, gdyż jest się czym pochwalić! Prosty system menu, własny system walki, oryginalne zasoby jak i animacje. Jak na pierwszy projekt, piątka jak nic! Mam nadzieję, że pewnego dnia, będziemy mogli zagrać w kolejne twoje tytuły Mikan!

Można się domyślić, że gracz będzie tym legendarnym wojownikiem
Jak to mawiają, trening czyni mistrza.
Walka na pustym polu.
Drobne niedociągnięcia przy mappingu w lesie. Zdarza się.


Tekst: Teo
email: teorm88@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022