...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 45 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Misja Ska'cia

Autor: Ska'ciu

RPG Maker: 2003
Wersja: Pełna
Gatunek: Zręcznościowa
Język: Polski
Rozmiar: 2,3 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Na dzisiaj mamy taką małą, starą i słabą gierkę od Ska'cia. Zwykle to pisze mało, ale dzisiaj postaram się zrobić wyjątek i napisać nieco więcej.

Fabuła zostaje pod jednym wielkim znakiem zapytania: [?], nie mam bladego pojęcia co to jest i stwierdzam, że dla mnie to coś nie jest fabułą, w zasadzie jej po prostu nie ma. Ska'ciu wyruszył do bunkra znajdującego się w lesie po swoje mangi, i właściwie na tym to koniec. Fabuły typu "Jasiu poszedł do lasu po jabłka", czy coś podobnego, jakiś jeden megaśny quest nie jest dla mnie fabułą. Nie spodziewałem się takiego zaskoczenia. Powiem krótko w tym temacie - ŻAL.

Na początku gry mamy wyboru poziom trudności: łatwy i trudny. Poziomy gry praktycznie niczym się nie różnią. Potwory te same i przedmioty poustawiane tak samo. Jedyną różnicą to widoczność mapy. Na poziomie łatwym, jest ukazana cała mapa, gdy natomiast przy trudnym widzimy tylko to, co jest w zasięgu latarki. A no właśnie - co do samej latarki, posiada ma mały defekt, który pewnie nie jednego nieźle wkurzy... Mianowicie kierunek światła latarki zmienia się odrobinę za późno. Autorowi najwidoczniej nie chciało się bawić z taką drobnostką.

Co do samego wyboru trybu gry, uważam to rzecz zbędną w tej grze (zaznaczam, że chodzi o moje zdanie). Mamy dwa tryby gry: przygoda i zakład o to jak bohater długo przeżyje (survival?). W przygodzie mamy tą jakże żałosną fabułę, czy rozbudowanego questa co wspomniałem wcześniej z możliwość zapisu gry. W zakładzie chodzi tylko o nabicie jak największej liczby punktów (może ktoś mi powie, do czego ona tak właściwie służy?). Szczerz mówiąc ten "zakładzik" przypomina mi grę MMO (^_^). Potwory jedne i te same krążące po mapie, które nigdy się nie kończą - o fu! To się zaczyna robić nudne...

Grafika jest do bani... Charsety potworów w większości gier od Ska'cia już dawno się pojawiły, mógłby już zmienić materiały. Chipset tego bunkra to po prostu jakaś kpina. Jest tak okropny, że brak słów. Mapy są beznadziejne, mapy bunkrów są zrobione za pomocą generatora map. Najgorzej wypadła ta mapa lasu - TO JEST OKROPNE! Wierzcie mi jak o tym piszę, kto nie wierzy niech sprawdzi sam.

Teraz się poprawie - nie tylko fabuła jest okropna... ale i cała gra! Czuję się rozczarowany i oszukany! Gra jest po prostu do bani i nie ma się co rozpisywać... Krótko mówiąc - nie polecam. Jakbym miał opisać całą grę jednym słowem to wolałbym się ugryźć za język Jestem ciekaw, gdzie jest limit słabych gier. Czy coś słabszego od tego można stworzyć? Może zostawię to pytanie bez odpowiedzi. Kto chce niech zagra na własne ryzyko, a mnie nie każcie w to grać po raz kolejny!

Jednen z możliwych trybu gry, wyciemnia ekran i możemy walczyć jedynie za pomocą ograniczonego pola widzenia...
Świeże powietrze, niestety za wiele razy to go nie ujrzymy.
Cały czas walczymy w tych podziemiach z różnymi przeciwnikami.
Można powiedzieć, że jest to bardziej minigra testująca system strzelania.


Tekst: Mrozik
email: tonieja_20@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024