...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 46 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Mystery Knight

Autor: Rahim

RPG Maker: ME
Wersja: Demo
Gatunek: Action RPG
Język: Polski
Rozmiar: 1 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Makerówki mają to do siebie, że pierwsze projekty, mimo iż są kiczowate pod każdym niemalże względem, to jednak mają w sobie pewnego rodzaju magiczną nostalgię. Na pierwszy rzut oka można zauważyć jakieś pomysły czy elementy, które pokazują, jak autor brnie do przodu, by poznać środowisko RPG Makera. Mystic Knight co prawda nie jest pierwszą grą autora, ale jednym z pierwszych jego projektów. Czy to źle? Moim zdaniem, nie.

Mystic Knight opowiada historię pewnego młodzieńca o imieniu Rahim, który ukończył swój projekt w RPG Makerze i koniecznie chce się nim pochwalić na Gospodzie. Zatem brnąc do przodu, Rahim niszczy wszelkich przeciwników, rozwiązuje łamigłówki, a także nawiązuje przyjaźnie z innymi postaciami, by razem przejść tę ciężką drogę i dojść do Gospody. A wszystko to, by tylko pokazać scenie swoje projekty. Cała historia, jak widać, jest bezsensem, jednak to jest typowe dla gier zwanych scenówkami, gdzie autor stara się przedstawić scenę rpg makera w swoim projekcie, a bohaterów zapożycza z realnego świata.

Projekt został stworzony na potrzeby wytestowania własnego systemu walki i HUD-a wykonanego na zdarzeniach i w zasadzie to jest jedyny element wyróżniający ten projekt wśród tradycyjnych makerówek, przy czym tego typu system walki jest dość często spotykany. Tak od strony technicznej, pomijając system walki, mamy tu do czynienia ze zwyczajną rapówką, wyposażoną w kilka własnych zasobów. Dialogi (jak to w tego gatunku grach bywa), są nie do końca zrozumiałe dla osób nie wtajemniczonych, chociaż potrafią zaskoczyć, gdy wspomniane zostanie coś, z czym mamy styczność.

Rozgrywka jest bardzo prosta, przechodząc z lokalizacji A do lokalizacji B, brniemy do przodu i rozwiązujemy zagadki (coś znaleźć, coś nacisnąć, coś zebrać ze sobą). Przeciwników na mapie można pokonać za pomocą machnięcia mieczem (słynny klawisz Z), jednak system nie jest do końca sprawny. Raz się uda zaatakować, raz nie, raz jest zawieszenie w przestrzeni. Za pokonanych przeciwników otrzymujemy pieniądze, z którymi nic nie można później zrobić, a zebrana drużyna tylko kibicuje naszemu herosowi.

Sumując, gra Mystic Knight, mimo licznych błędów, nie może zostać zaliczona do najgorszych, gdyż przyjemnie da się przy niej spędzić czas. Jednak na zaniżenie oceny wpływa czas rozgrywki, ponieważ jest to projekt na dobre 15 minut... Najgorszym momentem jest, gdy gracz znajdzie sposób na przeciwników (pomijając liczne porażki po drodze), idzie ze wszystkim do przodu i w momencie wylądowania na niedokończonej, pustej mapie, zdaje sobie sprawę, że właśnie to jest koniec gry. Zdecydowanie gier DEMO powinni zabronić, albo inaczej – gra DEMO powinna wyjść po wydaniu pełnej wersji, ponieważ zostawiać gracza z rozczarowaniem nie jest dobrym pomysłem, prawda? Ale głowa do góry, to nie jest pierwszy i nie ostatni projekt opowiadający o przygodach scenowiczów w wirtualnym świecie rpg makera. ** Sprostowanie
Gra jest prostym systemem ABS, testującym własny system walki. Można powiedzieć, że to jest bardziej zdarzeniówka niżeli gra, jednak ten mały projekt został uznany za prostą giereczkę, z tego też powodu jest mniejsza ocena.


No i świetnie, teraz można się nim pochwalić w internecie i zacząć zarabiać.
Wa~i!
No i tradycyjny battle system, zręcznościowy za pomocą klawisza Z.
Ale co tutaj można wsadzić?
Czy ty masz pojęcie ile ten miecz jest wart na allegro?!


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022