...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 23 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Naufragar: Crimson

Autor: Legacy001

RPG Maker: 2003
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 8,4 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Zacznę może od tego szczegółu, że gra jest w języku angielskim, więc być może ciężko będzie niektórym się połapać w grze, ale pewnie sobie dadzą jakoś radę. Dla chcącego nic trudnego, jak to mawiają.

Naufragar jest grą, która się dość dawno temu już ukazała na 'rynku gier' rpg makera. Ale, prawdopodobnie u nas w Polsce o niej nikt nie słyszał. Dziwnym zbiegiem okoliczności jest unikana przez wszystkich.

Historia jest no jak zwykle jakiś tam sobie król, wojna. Rok 612, dzieci się bawią na zewnątrz, a dorośli śpiewają o lepszych czasach... jednak przed tym była nędza, bród i głód wśród ludzi miasta Anetha. Elbram wraz z przyjacielem Deliaf postanawiają 'przyłączyć' się do rzeźni, jaką król zaczął. Po to, aby wojnę skończyć jak najszybciej i ludziom żyło się lepiej.

...Nie, nie będziemy teraz walczyć kolesiem Elbram, aby było lepiej. Nie będziemy sprzeciwiać się królowi i naprawiać swoje błędy. Wcielamy się w rolę marynarza... A dokładniej strażnika (nie texasu) statku, kolesia zwanego Kyo (czyżby syn Elbrama? nieważne... pewnie później się o tym dowiemy)

Dobra, może zabierzmy się za całokształt gry. Jak widać grafika to całkowicie co innego niż standardowe RTP, więc, uznajcie to za wielki plus tej gry. Ciekawy styl charsetów jak i chipsetów został zastosowany (tak ripy, widać...) ale to nie jest ważne co zostało zastosowane, jednak zostało bardzo dobrze dobrane, i trzeba przyznać że naprawdę fajnie to wszystko wygląda. Pamiętajmy cały czas, że gra wyszła za pomocą RM2003, a więc 256 kolorów to standard, gdyż więcej nie da rady wyciągnąć. Mapping też jest ciekawie zrobiony, nie odczuwa się jakiejś pustki, wszystko jest na swoim miejscu. Chociaż trochę można się przyczepić do lasu, gdyż nie został wykonany najlepiej, no ale... to drobny szczegół.

Czy coś jeszcze fajnego, w naufragar można znaleźć? Niestandardowa grafika, dźwięki, muzyka, dobry mapping, humor też jest całkiem niezły. Skrypty! Właśnie, o tym może trochę. Zaznacze na początku walki. Mimo, iż jest to 'standardowy' system walki z rpg makera 2003, to jednak jest trochę zmian. Np: chociażby komendy walki, każda postać ma jakieś dodatkowe umiejętności, czy to przemiany czy czy jakieś specjalne techniki, walki nie są nudne (enter - enter - enter i zmieniamy klawiaturę w arcade sticka), trzeba czasami się trochę namęczyć i dobrze przemyśleć kolejny ruch. Mamy jakiś system głodu, któremu się dokładnie nie przyglądałem i nie wiem, na czym polega... Trzeba po prostu przeczytać 'help' ten temat (jest w grze wszystko wyjaśnione, co i jak) Następnie skrypt (jakby go tutaj nazwać...) hmmm... Polepszenia statusów (?), po prostu otrzymujemy specjalne punkty za pomocą których sobie później polepszamy postać w jakiś sposób, całkiem ciekawe.

Może czas zakończyć ten malutki skromny opis. naufragar jest dobrą grą, nawet to bardzo dobrą. Chciałbym, aby właśnie coraz to więcej tego typu gier 'wychodziło' z pod programu RPG Maker, gra posiada swój jakiś klimat, dzięki któremu można miło trochę spędzić czasu przy gierce. Coś zawarte 'nowego', co nie jest spotykane w każdej grze. Naprawdę, warto gierkę pobrać i pograć, choć odrobinę, gdyż nie wszędzie można znaleźć tak dobrą projekt. Zapraszam do pobrania!

Gra posiada niesamowity klimat, który został uzyskany za pomocą wymiany drobnych szczegółów.
Mapy zostrały wykonany z wysokiej jakości zripowanych grafik, podobnie jak i postacie.
Do tego wszystkiego dodano poważny klimat przy scenach, które są dobrze dopracowane.
No i sam system walki, mimo iż podstawowy, to został wzbogacony o nowe liczne animacje.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022