...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 34 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Ninja-Cat

Autor: Preki

RPG Maker: ME
Wersja: Demo
Gatunek: Action RPG
Język: Polski
Rozmiar: 9,2 MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
gra konkursowa

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Ninja-Cat jest to gra konkursowa, która brała udział w Ultima Tournament II. Kto konkursu nie kojarzy, to już tłumaczę: konkurs posiadał 5 tematów. Użytkownicy co przystąpili do konkursu, mogli sobie wybrać dowolny temat. Jednym z nich właśnie był: Mrrrau - gra (lub filmik), w której głównym bohaterem jest kot. Po tytule łatwo już się domyślić, że autor skusił się na temat z mruczusiem w roli głównej. Czy gra jest godna uwagi? Zaraz się o tym przekonamy!

Akcja gry rozgrywa się na planecie Felinea, którą zamieszkują cywilizowane koty. Ich codzienne życie jest spokojne, do czasu niespodziewanego nalotu na wyspę najgorszych przeciwników kotów - psów, które za wszelką cenę próbują odbić planetę i pozbyć się biednych mieszkańców. Nie wiedzą jednak, że na planecie mieszka UZI - kot, który zna sztuki walki i jest ostatnią deską ratunku dla pozostałych mieszkańców planety. Uzi bierze sprawy w swoje ręce i decyduje się pokazać pieską gdzie raki zimują.

Historia bardzo prosta, pieski zaatakowali, a główny bohater musisz je przegonić. Nic dodać nic ująć. Stylizacja Ninja Cat jest zbliżona na do większości gier wydanych za pomocą RPG Makera. Jest schludnie zrobiona, ale nie wychyla się za bardzo z tłumu, chociaż wydaje mi się, że była robiona nieco w pośpiechu.

Głównym atutem gry (a zarazem zmorą) jest opracowany system walki prosty ABS oraz gameplay a la Franko, gdzie należy wyeliminować wszystkich wrogów i podążać za strzałką do następnego miejsca. Istnieje możliwość atakowania pięścią lub rzut gwiazdkami ninja. Brzmi prosto, ale gra wymaga sporej zręczności od gracza. Nie raz musiałam zaczynać grę od nowa z powodu niepowodzenia podczas walki. Problem w tym sterowaniu jest taki, że mruczek jak zostanie przyblokowany to tracimy sporo energii, zanim jakoś da radę uwolnić się z ataków przeciwnika. Ataki czasami nie trafiają, albo przelatują przez przeciwnika, co może doprowadzić do szału.

Podsumowując
Z pewnością można przyznać, że Ninja Cat to przyjemna gra z humorem. Dla niektórych może być odprężającym zabiegiem na jeden wieczór, a dla innych może okazać się wyzwaniem życia. Gra niestety nie wygrała wspomnianego konkursu. Tak jak wspomniałam, gra się nie za specjalnie wyróżnia. Wszystko jest na swoim miejscu, jak powinno być, natomiast system walki zamiast ubogacić rozrywkę, to ją nieco niszczy moim zdaniem. Podobnie jak inne gry konkursowe, tak samo i Ninja Cat, jest bardzo krótkie. Rozrywka to dosłownie kilka minut gry, a zakończenie gry też jakoś za bardzo nie powala. Jestem nim wręcz rozczarowana.

Tutaj pozwolę sobie zamieścić usprawiedliwienie autora, które brzmi: Bardzo ciekawe jest zakończenie, spowodowane czasem ustalonym na tworzenie gry - 2 tygodni, gra miała być nieco dłuższa, ale limit czasowy + leń zrobiły swoje.. Chociaż autor planuje wydać pełną wersję gry (jak i kontynuację!), ale czy się tego kiedyś doczekamy? Mam taką nadzieję (tylko proszę o wprowadzenie poprawek do systemu walki, by nie był taki koszmarny).

Niby pieski są zaliczane do najlepszego przyjaciela człowieka, ale w grze psinie mają wyjątkowo wredny charakter.
Biedny, poszkodowany kotek, prosi przyjaciela o pomoc.
Jak mówię leżeć, to znaczy LEŻEĆ!
Miłośników piesków przepraszamy za drastyczne sceny i opisy;
MORDA PSIE!


Tekst: Lin
email: lin@rpg.int.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022