...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Nocny Bus

Autor: Skaciu

RPG Maker: 2003
Wersja: Pełna
Gatunek: Symulator
Język: Polski
Rozmiar: 50,4 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
- nie wymaga programu

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Pisząc recenzję do Gakkou, poprzedniej gry Skacia, wpomniałem o jego dorobku artystycznym i wszechstronności. Nie miałem jeszcze pojęcia że jest to wieszchołek góry lodowej, ponieważ Nocny bus, jest symulatorem, który pozwala wczuć się w kierowcę busa.


Wcielamy się w kierowcę autobusu który ma wyznaczoną trasę: Warszawa - Katowice. Naszym zadaniem jest przejechanie trasy z puktu A do punktu B w środku nocy. W trakcie podóży towarzyszą nam różne dźwięki i inni kierowcy nadający z CB radia, przy okazji w towarzystwie przystrojonego tira w różne dodatki, jak obrazki czy puszki energetyków.

Produkcje zalicza sie do tych, która zawiera niestandardowe zastosowania i odbiega od typowych tworów RPGowych. Na początku przy pomocy kursora, operowanego strzałkami, ustawiamy poziom trudności, otoczenie, oraz przedmioty które będziemy trzymać wewnątrz busa i dużo, dużo więcej.
Dalej przystępujemy do jazdy i tutaj zadaniem gracza jest starać jechać się w kierunku prostym, aby autobus nie zboczył do krawędzi jezdni. W momencie, kiedy gracz nie zadba o jazdę w kierunku prostym i zjedzie na bok, będzie zagrażać to kolizją, co równoważy się z zakończeniem gry.
Dodatkowo, autor umożliwił rozpędzenie autobusu, więc kiedy droga jest opustoszała, smiało można przyśpieszyć. Natomiast musimy zwracać uwagę na jezdję, ponieważ kiedy wyjedziemy poza terem zabudowany z lasu mogą wyskakiwać jelenie, które potrącimy i zakończą naszą podróż.

Graficznie, produkcja całkowicie zaskakuje, wszyystko prezentuje się bardzo dobrze i jak najbardziej przypomina symulator. Wnętrze busa, jak i również całe otoczenie.
Można odczuwać przemieszczanie się, ponieważ do jezdni jak i zarówno do otoczenia, została dodana animacja, dająca wrażenie jakoby bus podążał naprzód, a przy wykonywanie manewru skrentu w lewo-prawo, grafika kierownicy, również się zmienia, dająca wrażenie jakby była faktycznie sterowana przez gracza.
Dodatkowo, autor zadbał o efekty zewnętrzne, tzn, na drodze można spotkać wyskakujące jelenie, poruszającą się drogę, jakby faktycznie ten bus jechał, oraz zmienne otoczenie, ponieważ na początku jesteśmy w mieście, a za chwile panorama otoczenia zmienia się na las. Autor, zmanę otoczenia zrobił dosyć płynnie i fajnie ten efekt jest widoczny przy zmianie.

Muzycznie, towarzyszą nam odgłosy z cb-radnia, mamy do dyspozycji około 10ciu stacji, które możemy zmieniać. Oraz losowe komentarze pasażerów. Nie jest to zrobione, na chybił trafił, ponieważ przy każdej stacji, można spodziewać się różnorodnych komentarzy, które przyjdzie nam usłyszeć.

Niestety, produkcja nie zawiera możliwości zapisania stanu gry, więc w momencie każdej kolizji, trzeba rozpocząć podróż od nowa. Chętnie możliwość zapisywania bym zastosował, poprzez tankowanie busa, kiedy zakończy się paliwo, gracz musi wyrobić się do podjechania do stacji benzynowej w celu jego zatankowania, a tak naprawde byłby to ukryty savepoint.

Podsumowując, ta produkcja jest zdecydowanie dla wielbicieli wszelakich symulatorów. Uważam że jest starannie wykonana i można wczuć się w klimat, siedzącego kierowcy busa, którym musimy dojechać z punktu A do punktu B. Dodatkowo, jest on podtrzymywany poprzez odgłosy dobiegające z cb-radnia, oraz całego otoczenia, które potęguje owe odczucie.
Jeśli chcecie na chwile porzucić miecze i zbroje i siąść w busie z puszką coca-coli, zachęcam do zagrania w Nocnego Busa.

Gotowy do drogi, kierunek Stolica!
Co zabrać w podróż?
Poza miastem.
Karambol na drodze.


Tekst: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl