...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Oczy

Autor: Goblin

RPG Maker: ME
Wersja: Demo
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 61 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
- gra konkursowa

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Wcielamy się w Bezimiennego bohatera który rozpoczyna swoją przygodę na starówce miasteczka, którego nazwa jest nie ważna. Tajemniczy bohater posiadając zaledwie 300 marek w kieszeni, szedł przez wiejskie-miasteczko, aby zadowolić się płochymi przyjemnościami, ponieważ zrobił wcześniej coś o czym chciał jak najszybciej zapomnieć i wymazać ze swojej pamięci. Szara, ponura atmosfera, mieszkańcy wioski nie są zbyt rozmowni, gdy na swojej drodze bezimienny napotyka starszą kobietę, posiadającą smykałkę do hazardu. Gdy dzień przeminął, przed zapadnięciem zmroku, Bezimienny odwiedził dom pewnej uciechy, a po schadzce w drodze powrotnej przekroczył progi przydrożnej karczmy w której nie odmówił chmielnych trunków. Nazajutrz, gdy wyleczył się tym czym struł, dochodząc do siebie, zapodział gdzieś klucze od domu w którym się zamknął i nie mógł z niego wyjść. Po odnalezieniu zguby, bezrobotny morderca, przystąpił do wypełniania swoich obowiązków zawodowych. Zlecenie otrzymał na pewnego lekarza, pracującego w szpitalu imienia 'Doktora Żywego'. Udając się do niego odnalazł lekarza którego poszukiwał, lecz w towarzystwie pacjenta. Dokonując wyboru w swojej głowie, postanowił ogłuszyć go i wrzucić przez okno. (pytanie czemu przez okno? ^^). - tego nie wiem. Po ucieczce z miejsca zbrodni w drodze po nagrodę na Bezimiennego czekała niemiła niespodzianka. Był to brodaty gość ze swoją świtą zbirów, którzy w domysłach byli braćmi bliźniakami, bo wyglądali tak samo i nawet byli identycznie ubrani. Chcieli bohaterowi wyrządzić krzywdę, lecz o czasie zjawiła się Policja i towarzystwo się rozbiegło, jednak w popłochu, brodacz wbił kosę bohaterowi i ten znalazł się w szpitalu.

Jak na ironie losu Bezimienny znalazł się w tej samej sali gdzie dokonał wcześniej ataku na lekarzu. Jego pobyt został przedłużony o kilka dni, ponieważ przez jego czyn, personel szpitala miał braki w kadrze i było niezbędnym pozostanie dłużej.
Diagnoza postawiona przez doktora, wykluczała na stałe bohatera z jego dotychczasowego zawodu, uszkodzenie narządów wewnętrznych, motorynka organizmu nie pracowała tak jak dotychczas. Jedno jest pewne, Bóg, lub inna siła zesłała kobietę która uratowała życie bohatera. Oczy, wizualnie nie wyróżniają się autorskimi grafikami, ponieważ gra jest zbudowana na podstawowym RTP. Muzycznie, Niektóre dźwięki BGM tworzą swoistego rodzaju klimat, dobrze się komponują z aktualnymi wydarzeniami w grze. Niestety w pewnych momentach dźwięki SE są znacznie głośniejsze niż sama muzyka BGM, co dało mi we znaki i mocno dźwięk walnął po uszach. Mechanicznie, fabuła nie wymaga tutaj wywoływania systemu walki, czysty dialog. Mapping, względnie podobał mi się tylko Dom bohatera, ponieważ wioska, jak i szpital zrobione monotonnie i nie oddające swojego klimatu. Miasteczko, niby miejska aglomeracja, a wygląda jak wioska z kamiennymi ścieżkami, a szpital, wygląda jak powiększony x10 krotnie domek. Nie wyczułem klimatu map w których przebywałem.

Produkcja stawia na dialogi i udzielanie odpowiedzi NPC, poniekąd mają wpływ na nadchodzące wydarzenia które się zadzieją po wyborze konkretnej odpowiedzi.
Do tego dochodzą wstawki scenek pomiędzy przejściem do mapek. (Coś w rodzaju przemyśleń bohatera, na szarym tle pojawiające się wiadomości nawiązujące do aktualnych wydarzeń). Zdecydowanie na plus.
Dialogi są pochłaniające, ale tylko przy postaciach mające coś wspólnego z pchnięciem fabuły do przodu, niestety, zwykli NPC przechadzający się po wiejskim miasteczku, zbywają nas dosyć szybko nie wnosząc żadnych istotnych informacji. Postawieni po prostu by stali i z racji tego że tam stoją wypadało by żeby jakąś wiadomość otrzymać. Zrobione typowo na tzw. zapchaj dziure.

Gra posiada klimat, tego nie można jej odebrać. Ja osobiście byłem pochłonięty dialogami i wstawkami scenek pomiędzy przejściem do mapek. Również musimy zwracać uwagę na podejmowanie decyzji przy dialogach z poszczególnymi NPC, ponieważ odpowiedzi jakie udzielamy, mają wpływ na dalszy rozwój fabuły. To zastosowanie jak najbardziej jest bardzo dużym atutem tej gry.

Jednak największym minusem tej produkcji jest to, że jest ona zdecydowanie krótka.

Co tu się więcej rozpisywać.
Zachęcam do pobrania gry, dla samego jej klimatu! Który tutaj odgrywa największą role. Przed autorem jeszcze długa droga w dopieszczaniu gry, aby wyszło z niej coś naprawdę dobrego, ale jestem dobrej myśli i trzymam kciuki, ponieważ osobiście chętnie do niej wrócę po aktualizacji.Narrator robi tutaj największą robotę!
Jaką decyzje podjąć ?
Lvl.1 Hp.1
Gdy czekają na Ciebie kłopoty


Tekst: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl