...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 7 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Other World

Autor: ŻbiXs

RPG Maker: 2003
Wersja: Demo
Gatunek: RPG
Język: Polski
Rozmiar: 6,67 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Przygodowa produkcja, o humorystycznym zabarwieniu.
Czy będzie to tytuł, który został obrocony w żart, aby ukryć swoje wady, czy jedynie jest to oldschoolowy dodatek, do porzadnie przdstawionego świata, na autorskich grafikach i fabularnej przygody.


Wcielamy się w bohatera o imieniu Kris, którego nawiedzają dwie dziwne postacie, przypominające ścmierć. W otchłani, czarnego tła w towarzystwie niebieskich płomieni, na przeciw dzielnego Krisa, stoją tajemnicze postacie. Jak się okazuje, przyszło mu spotkać nie jedną, a dwie śmierci. Jedna znich, przyodziana w czarną szatę, zaś druga w niebieską i obie w ręku trzymają ogromną śmiercionośną kosę.
I tak, bohater otwiera swoje oczy i budzi się w swoim pokoju. Tajemnicze postacie, które dosłownie kilka sekund temu bohater miał okazje widzieć we śnie, wyznaczyły mu specjalne zadanie. Więc, ten oto młodzy dzielny wojownik postanawia wyruszyć w przygodę swojego życia.

Jak na dosyć standardowy wątek fabularny, jaki obrał autor. Pierwsze co możemy zauważyć to specificzny humor, który towarzysyz bohaterowi. Produkcja w głównej mierze jest nastawiona raczej ku lekkiemu humorowi, co widać po dialogach i na szczęście nie skupia się on na nisko ala niskobudżetowej (<- tutaj cudzysłowie), bazie wypowiedzi, gdzie często w grach było mi dane widzieć w formie przekleństw, lecz połączeniem pozytywnego wesołego bezmyślnego zachowania, a czasem dobrej porządnej komedii, która jest ostatecznie spotengowana, przez krótrkie cut-scenki, gdzie gracz, a to rozmawia z napotkanymi postaciami, lub z samym narratorem.
Otocznie w jakim przyjdzie egzystować bohaterowi sprowadza się do ogromnych zwierząt latających po mapie, takich jak wszelakie owady, oraz inne potwory fantasy. Za nim przyjdzie bohaterowi zawalczyć z nimi, będzie potrzebował dotknąć danego stworzenia. Autor nie zastosował złotej zasady pustej mapy - co dwa kroki potwór, lecz w prosty sposób, zniwelował podstawowe zastosowanie walki z programu, zamieniając go na połowiczny Custom Battle System. I dodatkowo, produkcja oferuje notatnik, w którym można zapisywać wszelakie informacje o każdym pokonanym stworzeniu.

Produkcja, wykorzystuje co prawda podstawowe zasoby RTP, ale na szczęście są one bardzo rozsądnie zastosowanie i w efekcie mamy bardzo dobrze wykonane mapy. Przestrzenie oraz ich wypełnienie są wykonane poprawnie, nie są one rozciągniętę na skalę ogromnego apogeum co w efekcie skutkuje niezagospodarowaną przestrzenią, lecz odpowiendio dostosowane i zaplanowane do danej lokacji. Lasy są odpowiedniej średniej wielkości, wnętrza domków, również odpowiadają standardom jak i budowa wiosek i miasteczek.
Muzycznie, produkcja pozwala sobie na szeroką gaammę utowrów, które w połączeniu z otoczeniem tworzą klimatyczną spójną całość dającą odczuć graczowi iż przebywa w miejscu w który faktycznie stoi. Jeśli jesteśmy w lesie, to słychać wszelakie odgłosy jego otoczenia, a jeśli gracz przebywa w wiosce, również można popaść w odczucia realnej egzystencji gracza, którego otaczają domki, oraz tętni życie mieszkańców.

Pomimo specyficznego humoru, który nieustannie towarzyszy graczowi w trakcie rozgrywki, jedynym probleme jaki napotkałem jest proces automatycznego zamykania okna wiadomości/dialogu.
Graczowi, często przyjdzie nie doczytać do końca wiadomości, ponieważ zamykają się one automatycznie.

Podsumowując, Other World jest grą RPG w której przyjdzie graczowi zetknąć się z cut-scenkami, zawierające masę dobrego pozytywnego humoru.
Fani, którzy oczekują przygody jak najbardziej mogą kliknąć w download, ponieważ tytuł oferuję masę zwrotów akcji, więc tutaj nuda nie będzie towarzyszyć, a wręcz przeciwnie. Mimo że mam dosyć ambiwalentne nastawienie do lekkiego humoru, możnecie być spokojni, nie jest on odzwierciedleniem wulgarnych odniesień, a trafnych żartów, nawiązujących do sytuacji i świata gry.

Walka z osą
Co dwie kostuchy, to nie jedna.
W ucieczce przed szlamem.
Przed domkiem.


Tekst: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl