...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 29 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Pokemon Pyrite

Autor: thepsynergist

RPG Maker: XP
Wersja: Demo
Gatunek: JRPG
Język: Angielski
Rozmiar: 290 MB
Ocena: 7/10

Informacje dodatkowe:
- Nie wymaga programu
- Należy pobrać obie części

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Która godzina? Co? Już tak późno? Muszę się śpieszyć, spóźnię się do profesora... - typowy początek jakiejkolwiek gry z serii Pokemon Dlatego właśnie ThePsynergist postanowił pomyśleć nad fabułą więcej niż panowie z Nintendo i dzięki temu gra się tak nie rozpoczyna. Bowiem w Pokemon Pyrite (Piryt - złoto głupców) wcielamy się w rolę szeregowego w organizacji Team Rocket! Organizacja ta od lat zajmuje się uprzykrzaniem życia uczciwym trenerom Pokemon, kradnąc, zabijając i klonując Pokemony tylko po to by (prawdopodobnie) opanować świat. Dlatego też jako szeregowiec wykonujemy szeregi mniej lub bardziej istotnych misji dla Team Rocket, po drodze zdobywając odznaki od liderów sal gimnastycznych. Tak pokrótce zapowiada się fabuła gry ThePsynergista.

Jak widać, fabuła zapowiada się całkiem nieźle, no i w sumie taka jest. Dużo ciekawiej gra się w Pokemony z perspektywy "tych złych". Od samego początku gra ma ten swój mroczny klimat który niestety, z czasem zatraca. Tak - zgadza się. Po paru misjach ważniejsze stają się odznaki niż robienie faktycznych misji dla Team Rocket. Mogę to powiedzieć mimo tego że całego dema nie przeszedłem (po prostu chodzi mi o fragment w którym skończyłem). Ale tak czy inaczej - za fabułę należy się wielki plus.

Wszystkie systemy - walki, owoców, pokecentrum itp. jest żywcem wzięte z oficjalnych wersji pokemonów - to oczywiście nie jest źle, a wręcz dobrze, bo konwersja na makera nie popsuła tych wszystkich mechanizmów. Jedyne co autor mógłby dodać to opcję pomijania animacji i/lub przyspieszania walk, bo są trochę nużące. Aha, jeszcze wspomnę o pewnym błędzie który może przeszkodzić w rozgrywce - kiedy trzeba iść do jaskini na północ od jakiegoś tam miasta, trzeba ustawić w opcjach Map View na Custom - inaczej wyskoczy błąd.

Graficzna strona gry na początku zapowiada się dobrze - ładne mapki, wszystko w klimacie Pokemonów. Niestety gra traci nieco na uroku w czasie walki - chodzi tutaj o animacje walki, których części nie ma, większość jest zastąpiona animacją tymczasową (zwykłego uderzenia), a reszta jest niespecjalnie ładna. Na szczęście to tylko wersja alpha dema, więc autor prawdopodobnie to poprawi.

Muzyka w grze też zapowiada się bardzo dobrze - zremisowane klasyczne kawałki z Pokemonów. Niestety i tutaj autor (a może autorzy muzyki?) walnął gafę - większość kawałków nie zapętla się - ani nawet nie ścisza. Brakuje jakiegokolwiek łagodnego przejścia pomiędzy początkiem a końcem kawałka. Nie mniej - muzyka jest warta przesłuchania.

Ogólnie rzecz biorąc - jest to gra warta zagrania. Można poświęcić równie dobrze na nią 30 minut, jak i 4-5 godzin. Tak czy inaczej - grę polecam, mimo nielicznych błędów.


No tak, jak zwykle ktoś nas musi przywitać w świecie pokemonów.
Gracz wciela się w młodą postać która dołączyna do ZESPOŁU R!
Walka została całkowicie odwzorowana na oryginale.
Jako zła organizacja, nie mozna korzystać z POKECENTER czy czegoś innego, dlatego w bazie można znaleźć coś do regeneracji pokemonów (alternatywa).


Tekst: Sozan
email: sozan5@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022