...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Polish Road

Autor: Marvile

RPG Maker: XP
Wersja: Demo
Gatunek: Wyścigowa
Język: Angielski
Rozmiar: 36 MB
Ocena: 2/10

Informacje dodatkowe:
- nie wymaga programu

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Myślałem, że widziałem już praktycznie wszystko. Wiele gier, przewinęło się przez mój dysk, ale czegoś takiego, jak gra wyścigowa w której ścigamy się w dół ekranu wykonaną w RPG Makerze, jeszcze nie spotkałem.

Gra zręcznościowa w stylu samochodowym. Do wyboru mamy dwa auta wzorowane na autentycznych modelach. Celem gry jest zwyczajne omijanie dziur/NOS-debuffów na drodze, ładowanie NOS, zdjęcie nogi z gazu przed glinami czy pościg z nimi. I exp, levelowanie.
Co można sie dużo rozpisywać na temat tego tworu. Jest to dosyć nietypowa gra wyścigowa z rzucającą się w oczy grafiką. Fabularnie, jak każda ścigałka, musimy wyprzedzić wroga i jako pierwsi dojechać do mety.
Po drodze napotkamy dziury w jezdni, oraz strzałki w różnych kolorach [czerwonym i niebieskim]. Głównym celem jest łapanie niebieskich strzałek, aby przegonić białe audi R8, oraz ucieczka przed glinami aby nie dać się im dorwać.

Mechanicznie, produkcja jest bardzo, ale to bardzo niedopracowana.
Poruszamy się autem, jadącym w kierunku o dziwo dolnym, zamiast jak w każdej ścigałce do góry. Bardzo niestandardowe rozwiązanie i zarazem nie przemyślane przez autora. Ruch w którym musimy jechać, całkowicie uniemożliwia widoczność i co przed nami się będzie znajdować. Często, wszystkie decyzje uniku przed wyrwą, lub uniknięciu czerwonej strzałki, kończą się nerwowym skręcaniem na ostatnią chwilę.
Ponadto, obok nas jedzie pojazd przeciwnika, który całkowicie nie ma w sobie choćby minimum jakiegokolwiek zastosowania, które urozmaica rozgrywkę. Wrogie auto, zawsze porusza się w tym samym tempie i po stronie ulicy wroga, nie ma żadnych wyrw, dziur, strzałek, itd, których musi unikać.

Zwróciłem uwagę iż przy naciśnięciu klawisza [Spacji], jesteśmy w stanie pozbyć się pościgu radiowozu, oraz odstawić na chwile wrogie auto. Trzeba tylko dosyć szybko wciskać klawisz.

Graficznie jak i Muzycznie, produkcja od samego początku zwraca na siebie uwagę, niestandardową grafiką. Wszystko jest tutaj autorskie i nietypowe jak na RPG Makera. Jest kolorowo, są dosyć estetycznie wyglądające auta i jako tako, panorama jak i obiekty w postaci aut i przydrożnych kobiet w pobliżu latarni, współgrają ze sobą i nie można odczuć wklejonych elementów, które do siebie nie pasują.
Co do ekranu tytułowego, który od początku bije po oczach, kompletnie nie trafiony pomysł. Muzycznie, fakt coś tam w tle leci, ale czy by leciało czy nie. Jeden gwint.

Podsumowując, jest to nietypowy projekt z jeszcze bardziej nietypowym rozwiązaniem jazdy w dół.
Grafika wygląda niestandardowo i sprawia wrażenie taniego tworu, który musiał zostać kupiony przez developera, którego nie było stać na coś lepszego. Na początku, ciężko jest się odnaleźć w rozgrywce i o co w tym wszystkich ogólnie chodzi.
Ponadto nie rozumiem, dlaczego autor poszedł w język angielski, tak jakby się bał zrobić grę w ojczystym języku.
Przyznam, że pierwszy raz miałem styczność z taką grą. Nie można odmówić autorowi, faktycznie jest tutaj widoczny jakiś pomysł, próba wykonania tego. Jednak zdecydowanie jest to przerost formy nad treścią, ponieważ tutaj w pierwszej kolejności trzeba dopracować i poprawić funkcjonowanie tego wszystkie, ponieważ produkcja jest praktycznie niegrywalna.
Grę jak najbardziej polecam tym, którzy szukają nowych doświadczeń w RPG Makerze i chcą spróbować czegoś nowego.

Białe R8 ma przewage, a z tyłu gliny!
Promienie słoneczne oślepiają, czasem nic nie widać.
Które auto wybrać.
I jest przewaga.


Tekst: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl