...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 49 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Poszukiwacze Przygód

Autor: Grzesiek Bolesta

RPG Maker: XP
Wersja: Demo
Gatunek: Zręcznościowa
Język: Polski
Rozmiar: 2,5 MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Kolejna gra do kolekcji, nie macie normalnie pojęcia, jaka jest radość, jak za każdym razem dodaję tutaj coś nowego, jednak jak się okazuje nie zawsze to muszą być gry na bardzo wysokim poziomie, takim projektem okazuje się właśnie Poszukiwacze przygód. Mam jednak nadzieję, że nie zniechęcicie się do tej gry, recenzji i wytrwacie do końca.

Fabuła - żołnierze, wojsko, armia, helikopter bum bang trzask. Nie na serio można się w tym pogubić, dlatego zacznijmy od początku - Goku przyleciał na ziemię, co dalej? - Trafiamy do wojska, ćwiczymy, wylatujemy na misję, poczym lądujemy i zbieramy pieniążki jak w Super Mario Bros. Nie ma mniejszego sensu wciskać fabułę na siłę. Albo ją dopracować w całości, albo wywalić, żeby wcale jej nie było, bo w zadzie po co ta cała historyjka wstępna, po co to intro, przedstawienie całej sytuacji, jak się niczego nie trzyma. Przymknijmy może na to oko na ten czas.

Ym... tak, kolejna makerowa zręcznościówka/platformówka, gdzie latamy jakimś pajacem i zbieramy pieniążki na cele charytatywne. Naszym zadaniem jest zebrać określoną ilość pieniążków, aby wyjść z etapu. Oczywiście im wyższy poziom, tym więcej trzeba zebrać. Dla utrudnienia autor wstawił jakieś grzybki za przeciwników. Nie można z nimi walczyć, za to możemy od niech dostać w dziób. Taka filozofia i zasady gry. Nie czepiajcie się mnie, ja tutaj tylko piszę recenzję.

Podstawowe RTP, muzyczki jak i dźwięki. Oczywiście w zbiorze znajdzie się kilka materiałów własnej roboty, aby nie było aż tak tragicznie. Dziękuję autorowi, że dał się przekonać na zmianę 2 techniawek (MP3) na normalne MIDI, gdyż zmniejszył w ten sposób projekt z ponad 20 MB na 3 MB.

No dobra, na zachętę podam kilka plusów jakie znalazłem w grze. Własny ekran tytułowy (który nie ma nic wspólnego z całą grą), ładna skórka okna, skrypty ruby ukazujący paseczek HP. Oczywiście materiały z Twierdzy (jej - może to zmotywuje redaktorów do dalszej pracy, bo ktoś to wykorzystuje, chociaż nie wiem czy widząc taką grę będą zadowoleni, czy spaleni ze wstydu...)

Gierka jest jaka jest. Zmieniać mi jej nie wolno. Dla zabicia czasu, dla niektórych może być fajna, ale jednak chodzi mi tutaj o coś lepszego, coś gdzie grając będzie można być dumnym jako Polak, że coś takiego w makerze powstało. Fanatykiem zręcznościówek nie jestem, ani zbierania pieniążków. To udało się napisać jest praktycznie max na temat tej gry. Może przy pełnej wersji poprawi co nie co i będzie o wiele lepiej. Kto wie. Niestety demko słabo wypadło, mimo tego dla zabicia czasu...

Tutaj widzimy jak bohater został porwany przez helikopter
Niestety gra jest tak wymieszana, że ciężko jest cokolwiek ze sobą powiązać.
Przygodówka, czy raczej platformówka, gdzie zadaniem jest zbieranie przedmiotów dla poprawienia samopoczucia.
HP, MP, Paski nad głową, na co to komu... No cóż, im więcej skryptów ruby, tym lepiej...


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024