...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 29 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Pragnienie Krwi

Autor: Ekhart

RPG Maker: XP
Wersja: Demo
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 35 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Pragnienie krwii, dość oryginalny tytuł jak i całe wykonanie projektu, zapowiada się dość ciekawie. Pomyślałem, że warto będzie się zabrać za ten tytuł, ale trochę się niestety przeliczyłem.

Zacznijmy może od fabuły.
Zachłanność i chciwość. Te dwie cechy ludzkiego charakteru sprawiły, że nasz antagonista- Vrital- zostaje wygnany ze swojego rodzinnego miasta- Underdeep. Wędrując na południe odkrywa, że ma w sobie wampira, który powoli przejmuje władzę nad jego ciałem i umysłem. Jak długo będzie trwał proces zamiany Vritala w krwiożerczą bestię? Czy może uda mu się ocalić resztki ludzkiej świadomości? Czy znajdzie kogoś, kto mu w tym pomoże? Czas pokaże...
Wcielając się w postać Vritala, mężczyzny zarażonego Animusalnym wampiryzmem, musimy znaleźć swoją enklawę, miejsce, gdzie Vrital będzie mógł znaleźć spokój i powoli tracić resztki człowieczeństwa... albo znaleźć sposób, by nigdy się nie zarazić wampiryzmem.

(by Ekhart, podziękowania dla autora projektu za podzielenie się fabułą gry na forum)
Większość użytkowników na forum, wypowiedziała się na jej temat, że jest "taka se", a ja podzielam ich zdanie, gdyż mogło być bardziej ciekawie.

Jeżeli chodzi o samo wykonanie projektu, to jest rewelacja. Widać, że Ekhart dużo włożył w gierkę wysiłku. Na samym początku mamy wybór klasy postaci. Kilka świetnych skyptów, jak chociażby walka (SSVBS, DC), poprawione okna rozmowy, lepsze efekty pogodowe, a ponadto sam napisał kilka skryptów, takich jak chociażby dziennki zadań, który nie do końca moim zdaniem wyszedł dobrze. Jest masa skryptów ruby, co mi się osobiście podoba.

Co do plików, graficzki jak i muzyka nie ma nic wspólnego z podstawowymi zasobami z programu. Grafika jest bardzo ładna, kolorowa, czytelna i szczegółowa. Muzyczki jak to muzyczki, są miłe dla ucha i odpowiednie do sytuacji.

Moim zdaniem gra się do końca nie udała. Nudna jest fabuła i ciężko się w to wszystko gra. Zanim autor wyda pełną wersję gry, to jeszcze sporo rzeczy będzie musiał poprawić, czy to zmodyfikować, czy po prostu zrobić od nowa.Nie polacam. Jak ktoś szuka emocji, to nie w tej grze.

Bardzo ładne mapy fantasy, chyba znanego autora, którego mało kto pamięta.
Chociaż czasami może się mapping może pozostawiać wiele do życzenia. Ciężko jest trafić w zamysł autora.
Walka niczym w serii Final Fantasy dzięki ruby. No chodź tutaj piesku.
NA STOS Z NIĄ!!!


Tekst: Mrozik
email: tonieja_20@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022