...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 29 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Projekt Gaja

Autor: Yury

RPG Maker: 2003
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 10,5 MB
Ocena: 8/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Gdzieś tam na mapie, gdzie nikt nie zagląda, istnieje mała zapomniana wioska otoczona górami. Przez dziesiątki lat ludzie żyli sobie tam spokojnie. Pewnego dnia Walerian wraz z przyjaciółmi miała wybrać się do jaskini potrenować. Jednak zanim tam poszła do gospody zobaczyć nowych gości w wiosce. Okazali się bardzo niemili. W jaskini grupka przyjaciół ponownie spotyka podejrzanych przybyszów. Podsłuchują rozmowę, że mają wykonać zadanie w bibliotece. Bohaterowie wyruszają tam w środku nocy i okazuje się że przybysze skradli siedem z ośmiu ksiąg, w dodatku ciągle gdzieś znikają. Po powrocie do wioski Starszy Wioski wyjaśnił że księgi to potężne klucze do wież blokujących potężną siłę na ziemi. Nasza drużyna posiadając jedną księgę, którą Starszy wioski wcześniej zabrał z biblioteki, wyrusza w pościg za złą bandą. Takim wstępem rozpoczyna się jedna z ciekawszych gier w RPG Makerze. Fabuła gry jest bardzo ciekawa i wciągająca.

Co do samej gry to jest to naprawdę kawał dobrej roboty. W grze uświadczymy ogromną ilość (285 ich jest) map. Są wykonane starannie i w dużej większości z niestandardowego RTP. Mapy są dosyć ładne, wiele jest naprawdę dużych. Zdarzają się ucięte grafiki i trochę dziwnie wyglądające elementy, np. schody, ale przy takiej ilości map można przymknąć na to oko.

W muzyczkach, które nam przygrywają usłyszymy za równo znane kawałki (głównie z Final Fantasy), jak i te mniej znane. Ogólnie są dobrane prawidłowo, nie przeszkadzają, dobrze odzwierciedlają to co się dzieje na ekranie.

Co do samej rozgrywki to klasyczny system walki z RPG Makera, wzbogacony o profesje, które można uczyć się od mistrzów. Bez profesji można wytrenować postać tylko do 15 poziomu, co zmusza do nauki u jakiegoś mistrza.

Potworów jest dużo, i są wymagającymi przeciwnikami. zapominając o leczeniu szybko ujrzy się napis Game Over. Poziom trudności jest wywarzony i stawia wyzwanie.

Na zakończenie zachęcam do zagłębienia się w ten tytuł, ponieważ czeka nas kilka długich godzin świetnej zabawy.

Typowa walka z RM2003, wzbogacona o dodatkowe zasoby i bohaterkę(!)
Mapping może wydawać się momentami dośćdziwny, ale można na to przymróżyć oko.
Lepiej udajmy siędo mistrza, by nam pozwolił wbić kolejny poziom.
Spokojnie babciu, zaraz się ich pozbędziemy.


Tekst: Burgund
email: burgund@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022