...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 26 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Qmai World

Autor: Gaido

RPG Maker: ME
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 2,9 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Qmai World, jest to gra stworzona przez nie jakiego Gaido w słynnym RPG Makerze 2003. Jest to pierwsza część z trylogii Qmai, rzadko bywa, aby ktoś wytrzymał do trzeciej części.

W grze wcielamy się w postać, nadajemy imię i jak to w większości gier bywa, jakaś nieznajoma osoba mówi nam, żebyśmy znaleźli coś cennego na końcu lasu. Wyruszamy w wędrówkę i w grze oczywiście nie brakuje miejsca na cutscenki. Pierwsze co możemy zauważyć po przejściu gry, to ogromna ilość bossów i ich stopień trudności, więc mówiąc jednym zdaniem, nie pokonamy ich samym atakiem oraz będziemy musieli przygotować się jeśli chodzi o save-owanie gry.

W przepowiedni zostało napisane, że użycie Kryształowego Miecza rozpocznie ciąg wydarzeń, które bez poświęcenia pewnej pani, zniszczy świat takim jaki jest, a domyślając się, miecz ten został już użyty. Pierwszy epizod, w który miałem zaszczyt zagrać jest takim prologiem do znacznie dłuższej przygody, lecz niestety w porównaniu do innych gierek zamieszczonych na twierdzy, ta jest bardzo krótka, a dla graczy wyjadaczy, może to zająć tyle co instalacja dość sporej gierki. Gra może pochwalić się swoją oryginalnością, gdyż różni się fabułą od innych makerowych gierek.

W grze występuje RTP, lecz w bardzo małym stopniu, a mapki nie grzeszą urodą, wszystko jest bardzo pomieszane, a na wielu z nich znajdziemy dokładnie to samo. Na pierwszy rzut oka twórca nie przywiązywał głównie uwagi do walk, potwory występują bardzo często, co dla niektórych może być to bardzo denerwujące, a ich stopień trudności jest po prostu dziecinny, gdyż za pomocą zwykłej komendy Atak, jesteśmy w stanie pokonać przeciwnika. Następnie leczymy się i z 100% świadomością, że za 5 metrów będzie kolejny potwór, idziemy dalej, lecz według mnie najbardziej denerwujące co było w tych potworach, to ich różnica między HP, a wartością ataku.

Dlatego na to zwracam uwagę, bo potwory są co kilka kroków nie wspominając, że ich nie widać na mapie to są na 3-4 hity, dla większości z was może to się wydawać dziwne, ale widząc co kilka sekund tego samego potwora robi się to na prawdę nudne. Już w połowie gry znalazłem kilka błędów jeśli chodzi o tilesety, a dokładniej o pierwszeństwo. Co można powiedzieć o bohaterach: charsety nie należą do najpiękniejszych, a jeden z bohaterów, dzięki wystrojowi jak i umiejętnością przypomina nieco Megamana, co jest dla mnie zaskoczeniem.

Grając w Qmai World i słysząc muzykę, która była tam odtwarzana, przypomniał mi się dom, który zrobiłem z taką muzyczką w Makerze, więc muzyka do tej gry nie była zbytnio dopasowana. Stwierdzam, że wypada zdecydowanie niż przy niektórych grach, gdzie muzyka z miasta leciała w jaskini, a potwory stały sobie i patrzyły na ścianę.

W grze nawet udało mi się znaleźć drobne byki ortograficzne (Honor napisano przez ch, przykładowo), mało istotne, gdyż większość graczy zapewne po zagraniu w tą grę może nie wiedzieć o co chodzi lub po prostu po chwili zapomnieć co się wydarzyło. Mam nadzieję, że przy kolejnych częściach będzie to zdecydowanie lepiej.

Bóg wybacza! Ja - nie! SKACZ!
O o o! Takich bundynków nam dzisiaj potrzeba!
Spacer po mapie świata.
Typowa walka w programie, wydaje mi się, ale coś chyba tutaj nie pasuje.


Tekst: Patrykgazing
email: patrykgazing@interia.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024