...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 36 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Rhomik

Autor: K-lafior

RPG Maker: 2003
Wersja: Pełna
Gatunek: Zręcznościowa
Język: Polski
Rozmiar: 1,2 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Rytmiczny dźwięk basu...szybkie uderzenia w talerze perkusji, najazd reflektorów na wokalistę a następnie już tylko ostre rify gitarowe....Ops! Spokojnie to nie opis intra kolejnej gry po prostu zapędziłem się pisząc tę recenzję. No ale tym samym jakiś wstęp mam już za sobą.^^

Dziś na stół wziąłem... no a raczej włożono mi grę o pewnej wdzięcznej nazwie - "Rhomik". Spytacie pewnie co to?! Otóż tytułowy Rhomik do bohater owej gry. Lecz kim lub czym właściwie jest te stworzenie? Jak poinformował mnie autor gry jest to nic innego jak "...jednooki typiarz". Ci którzy nie widzieli owego typiarza w telwizji czy w jakiejś innej grze - nic dziwnego! Rhomik to po prostu pomysł autora gry. Nad jego wyglądem cóż nie będę się zbytnio rozpisywał...musicie zobaczyć sami.

O samej grze powiem tyle... widzieliście może Chocobo Panic? Tak dokładnie... autor Rhomika wzorował się na tej grze. Tak więc jak zapewne co sprytniejsi zauważyli jest to gra "nie rpg". W skrócie: chodzimy po labiryncie i zbieramy diamenty unikając potworków i pułapek.

Jeśli chodzi o wykonanie to do budowy mapek użyto zasobów innych niż podstawowe a mapki są dobrze zbudowane. Kilka plansz wykonanych zostało w rzucie "izometrycznym". Co do muzyki... no cóż...autorowi przypadł do gustu chyba szczególnie jeden utwór. Powtarza się on właściwie przez większość plansz. Niby nie razi to jakoś mocno jednak można było tę kwestię znacznie bardziej urozmaicić.

Podsumowując "Rhomik" to gra poprawna, całkiem przyjemna, dobra na nudę, kolejne poziomy stawiają dość większe wyzwania jednak...można ją było bardziej dopracować i urozmaicić. No w każdyn razie tradycyjnie...zachęcam do pobrania.

Zręcznościówka jakich pełno w sieci.
Menu wyboru etopu.
Rhomik przypomina grę PACMAN, albo Chocobo Panic.
Należy pozbierać wszystkie diamenty i nie dać się złapać przeciwnikowi.


Tekst: Makaveli
email: makaveliusz@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022