...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 37 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Ripentrio

Autor: Ripen

RPG Maker: 2003
Wersja: Demo
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 7.5 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Tym razem mamy do czynienia z grą lepszą niż większość z którymi się stykałem. Gra z wieloma pomysłami, niezłą grafiką... Szczegóły są opisane w poniższej recenzji.

Gra opowiada o losach chłopca imieniem Reji. Żył on razem z ojcem - silnym i mężnym wojownikiem. Pewnego dnia ojciec naszego bohatera opuszcza wioskę. Jakiś czas po tym wydarzeniu osada zostaje zaatakowana przez złego demona - tytułowego Ripentrio.
Dowiadujemy się, że Demon przybył po ojca Rejiego, który na czas uciekł. Obiecał on oddać duszę demonowi w zamian za sekret magii. Kilka lat po wizycie demona wioska znów przeżywa lata świetności. Reji, który nie chciał opuszczać wioski po spotkaniu z piękną elficą szybko decyduje się wyruszyć podróż...

Tak po krótce przedstawiają się wydarzenia zawarte w wersji demo tej gry. Fabuła ogólnie jest dośc oryginalna, chociaż czasami aż irytuje oczywistością. Np. "Po ataku na wioskę przeżyli:" i wtedy autor dokładne wymienia imiona. Nie ma miejsca na dtajemnice, omysły czy choćby zaciekawienie gracza. Wszystkie wydarzenia są po prostu podane na tacy w ładnym talerzu. Tak, ładnym... Bo grafika w tym projekcie jest dość dobra. Autor nie skorzystał ze standardowych grafik, postacie mają oryginalne CharSety. Mapy sa wykonane dośc starannie i ciekawie, jednak czasami zdarzają się niedoróbki i poucinane krawędzie. Co do map, to są na pierwszy rzut oka są dość duże. Jednak po dłuższym przebywaniu w lokacjach wydają się trochę ciasne. po prostu czasami za długo musimy się kręcić po jednej lokacji.

Teraz trochę o muzyce. Podczas rozgrywki zabrzmią kawałki znane z najlepszych gier jRPG. Final Fantasy, Chrono Tiger to tylko namiastka. Z drugiej strony te melodie są wykorzystywane w wielu grach. Wiem, że każdy by chciał aby takie hity znalazły się w jego grze, ale ciągłe używanie tych samych melodii po prostu staje się nurzące. Nie znalazłem oryginalności w tej dziedzinie. Sama muzyka jest... i nic pozatym. Dobrana jest tak, że nie przeszkadza w rozrywce, ale nie buduje klimatu.

Gra bogata jest w świeże pomysły. Zbieranie SoulPoint'ów za zabite potwory, za które możemy kupić przedmioty u łowców dusz to obok zwykłej kasy i punktów doświadczecnia dobra innowacja. Pojawia się także dośc prosty, ale przydatny dziennik misji. Przyjemnym elementem są minigry w postaci przesuwania kamieni oraz jazdy kolejką. Można szybko je przerwać bez złych skutków, ale wymasterowanie choćby kolejki to kwestia honoru.

Choć minigry nie należą do trudnych, to sama rozgrywka jest na prawdę trudna... Czasami nawet wydaje się, że autor chciał zrobić trudną grę, lecz w nią nie grał i nie sprawdził czy da się przejść. Wynikiem tego jest niemałe przegięcie co do poziomu trudności.

Podsumowując mą króciutką wypowiedź stwierdzam, że gra mimo niedociągnięć jest godna uwagi i wielu osobom przypadnie do gustu. Cóż... oby więcej gier osiągało minimum taki poziom.

O, dobrze wiedzieć! Już czuje się bardziej bezpieczny.
Klasyczna ładna rtpówka, trzeba przyznać.
Nawet jest motyw mapy świata.
No i klasyczna walka, bardzo ładnie wykonana.


Tekst: Burgund
email: burgund@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024