...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Sadysta i Teker

Autor: Kannibalis

RPG Maker: 2000
Wersja: Demo
Gatunek: Horror/RPG
Język: Polski
Rozmiar: 2,7 MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Uzjel w Maju 2005 roku, tak bardzo zachwalą tę pozycję, że porządny projekty, świetny, znakomity, doskonały, od 15 lat i zakreślił na czerwono. Minęło wiele (wiele!) lat, a projekt nigdy nie ujrzał światła dziennego, jest nam dane oglądać tylko to skromne demko. Może na tamte czasy było czymś świetnym, ale poddajmy ten projekt ponownej biopsji i zobaczmy z czego się tak na prawdę składa i co nam ofiaruje.

Satysta i Teker nie jest grą RPG. Nie mamy pojęcia czy miał mieć elementy RPG, czy nie, jakie były do końca zamiary autora. Wiemy, że miało powstać z danego projektu horror, thriller, Bóg sam jeden wie. Tak też prezentuje się biedne demko, które trwa od 5 do 15 minut.

Projekt został w całkowity inny sposób przedstawiony, w horrorach zazwyczaj wcielmy się w biednego bohatera, który stara się uratować siebie i swoich przyjaciół, tutaj natomiast zagramy wykładowcą uniwersytetu. Nie za bardzo interesujące, prawda? Autor pomyślał za pewne o tym samym i dlatego postanowił z wykładowcy zrobić wariata, sadystę. Kojarzy mi się to z słynną postacią Dr. Jekyll and Mr. Hyde, tyle, że się nie zmieniamy w potwora tylko nim jesteśmy. Bohater ma lekkie poranienie mózgowe, które utrudnia mu stwierdzenie kim tak naprawdę jest.

Wykonanie gry było staranne. Klimatyczne otoczenie, średni mapping, oraz stylowe podstawowe postacie i ładnie dobrane facesety. Niestety nie ma walki, biegania, skakania czy skryptu na stworzenie własnego profilu, ale jest własny system menu, na potrzeby gry, który wypadł, jak cała gra, skromnie.

Sumując?
Ha, żeby było co sumować. Ciekawy klimat gry, mapki takie sobie, grafika nawet dobra no i muzyka, która jest ok., nie są w stanie nam zrekompensować 5 minut gry! Nie czarujmy się, ale gracz dobrze nie wejdzie w klimat (albo zaczyna się tak naprawdę rozgrzewka), to zaraz pojawia nam się napis koniec dema v.0001. To co udało mi się wyciągnąć z gry i opisać dla was, to w zasadzie jest maks możliwości. Ktoś może to uznać za niepotrzebny syf, który zajmuje miejsce. Reptile to jednak uznaje za dobrze rozpoczęty projekt, ale niestety nie do końca dobrze przemyślany. Być może autor projektu się zaplątał w nim, uznając rozwiązania za zleksza bezsensowne, a jakiekolwiek modyfikacje zmuszały, by do zmiany fabuły, czy pewnych podejmowanych kroków. Myślę, że warto było by ponownie podejść do projektu ze strony autora, ale to już jego decyzja, którą musimy uszanować. Reptile wystawił demko gry, aby było na twierdzy, być może kogoś zainspiruje do stworzenia projektu o konkretnym klimacie?

Statystyki nie zapowiadają się za dobrze, w szczególności te 0 przy ofiarach...
Tak, bardzo proszę. Łyżeczki nie trzeba, mam swój nóż.
Mamy do niej małą sprawę...
Spacer po akademiku. Ciekawe jak nasz bohater wyrwałby się z tej ciężkiej sytuacji.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl