...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 45 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Sonic the hedgehog

Autor: Randes

RPG Maker: 2003
Wersja: Demo
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 3,9 MB
Ocena: 2/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego, po grze robionej przez makerowca z 3 letnim doświadczeniem, wielkim fanem serii gier Sonica.

Tytuł gry, na pewno wszyscy kojarzą, albo i nie - sławna seria przygód niebieskiego jeża, który z pomocą przyjaciół walczy o pokój na ziemi przeciwko doktorowi Eqqmanem.
Zaraz po włączeniu gry widzimy title, zripowane z pierwszej części Sonica na segę, oraz brak muzyczki, co spowodowało u mnie ogromne rozczarowanie. Już wiedziałem, że to na pewno nie będzie dobra gra.
Skoro wspomniałem już o muzyce, dokończę, że przez wszystkie akty gry (a w demie występują tylko 2), występuje jedna i ta sama muzyczka, a zdarzają się też i takie akty, w której wcale jej nie ma.
A skoro już o aktach mowa... Przed i po każdym akcie występują angielsko - języczne wstępy, także zripowane z gry Sonica, na segę...

Kolejną rzeczą, która mnie w pewnym sensie zaniepokoiła, jest grafika. ChipSety, jak najbardziej pasujące do tego typu gier, jednak mapping z nich wykonany wypadł niezbyt ładnie i strasznie monotonnie... Co do CharSetów, to większość oczywiście ripy, jednak występują tu także twory autora, a właściwie niepocieniowane re-colory, które naprawdę kiepsko wyglądają.
Kontynuując: FaceSety, a także grafika systemowa... Szkoda słów, totalna żenada...

Dodam też, że jak na takie krótkie demo, to występuje tutaj sporo błędów. I nie mówię już tutaj o "literufkach", chociaż te także występują, ale takich jak np: zbyt szybkie pojawienie się bohatera, na pocieniowanym ekranie.

Podsumowując to wszystko, sporo się tego wszystkiego nazbierało, mam nadzieje, że w pełnej wersji, autor bardziej się postara, poprawi to i owo (a właściwie to praktycznie wszystko), podwyższy poziom trudności, i będzie z tego całkiem fajna gierka. Póki co, ocena taka, jaka jest, myślę że w 100 % zasłużona, ale oceńcie sami.

O, jakaś nowa postać, kiepsko przekolorowana...
Chociaż zasoby pasują idealnie do klimatów Sonica (bo w końcu z tego są ripy), to jednak wykonanie nie do końca wyszło.
Bo mam ochotę czym prędzej skończyć tą grę.
A system okna daje strasznie po oczach!


Tekst: Harven
email: harven@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022