...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Stacja Kosmiczna Czapla

Autor: Omnom

RPG Maker: VX
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 47,4 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Jeśli, oczekujecie skomplikowanych systemów walki, zręcznościowych zastosowań, skakania między szczelinami czy chodzenia po ścianach - To ten projekt nie jest dla was


Stacja kosmiczna czapla, opowiada o człowieku, który udał się do Ganimedes, by zbadać przyczynę odpowiedzialną za utratę łączności z bazą Czapla. Na początku, produkcja wita gracza klimatycznym wstępem, z którego dowiadujemy się o celach jakie obiera główny bohater Adam Denhoff'a. Został on oddelegowany do zbadania statku Czapli i przy okazji dowiedzieć się, co spowodowało że po pozostałej części załogi nie ma ani śladu.
Dokonując eksploracji statku, bohater zapoznaje się z wszelakimi informacjami jakie są przekazywane przy kokpitach pokładowych. Na domiar złego, dowiaduje się on iż na pokładzie nie znajduje się sam i dodatkowo w różnych częściach statku, zauważa rozwlekłe plamy krwi.
Dodatkowo, napotyka na swojej drodze wszelakie informacje przy komputerach w formie elektronicznych telegrafów, oraz różne zagadki. Takie jak odnalezienie hasła do wprowadzenia przy drzwiach, czy niedopowiedziane wiadomości, które trzeba sobie dopowiedzieć.

Fabularnie, zdecydowanie nie są tutaj zachowane dynamiczne rozwiązania, wręcz można powiedzieć iż jest to przygodowa zagadkowa eksploracja, statku kosmicznego z łamigłówkami.
Sama w sobie przewodnia wątku fabularnego, może wydawać się liniowa, lecz zaskoczę was, ponieważ Stacja Kosmiczna Czapla, posiada kilka zakończeń.
Dialogi są rozbudowane i wprawiają gracza w klimat kosmicznej przygody. Tajemnicze zniknięcie załogi, rozwlekłe plamy krwi znajdujące się na całym statku i informacja z komputera iż bohater nie jest sam, wywołuje niepewność, co dalej zaserwuje fabuła.

Mechanicznie, tutaj nie otrzymamy rozbudowanych zastosowań, jak np. bogaty system walki, czy inne zastosowania odbiegające od wątku fabularnego. Głównie produkcja skupia się na eksploracji statku kosmicznego. I chodzenie z punktu A do punktu B, w celu uzyskania odpowiedzi na czekającą zagadkę, jak np, hasło do drzwi, lub uzyskanie przedmiotu, dzięki któremu będzie można przejść dalej.

Graficznie, jako że tytuł serwuje nam eksploracje statku kosmicznego, kafelki i budowa map oddaje klimat Sci-Fi i oferuje futurystyczne tilesy.
Do tego dochodzą efektowne animacje świateł, znajdujące się przy drzwiach lub jako oświetlenie monitorów przy komputerach zdecydowanie nadają futurystycznego klimatu produkcji.
Budowa lokacji, jest wykonana poprawnie. Statek nie jest ani za bardzo rozbudowany, ani za mały. Niestety, miałem odczucie monotonni, ponieważ wszystko wyglądało identycznie i lokacje nie mały jakiegoś swojego 'wyrazu', które by się szczególnie kojarzyły. Często byłem zakłopotany, ponieważ nawet kiedy wchodziłem do tego samego pomieszczenia któryś raz, nie pamiętałem do czego będą prowadziły każde rozmieszczone w nim drzwi. Muzycznie, niektóre elementy wpadają w ucho i nadają dodatkowego klimatu. Co do samych melodii, autor bardzo dobrze dobrał muzykę, które leci w tle, natomiast dźwięki SE, czyli te które są odtwarzane przy otwieraniu drzwi, są mocno irytujące i dla mnie za głośne, co wprawiało mnie niekiedy w irytację.

Podsumowując, Stacja Kosmiczna Czapla, jest produktem na chwile i dla zabicia nudy.
Przyznaje że grało mi się dosyć przyjemnie, jednak było coś czegoś mi brakowało. Pierwsze wrażenia po ukończeniu tytułu jakie mi towarzyszyły, to zdecydowanie niedosyt i chęć podkręcenia wydarzeń, aby były bardziej efektowne.
Produkcja, jak dla mnie jest godna polecenia i sądzę że od strony technicznej jest jak najbardziej dopracowana, bo tutaj występowania błędów nie można jej zarzucić.
Zachęcam do pobrania gry i przypominam iż znajduje się tutaj więcej niż jedno zakończenie. Więc zwracajcie uwagę na rozwój wydarzeń :).

Czas na zwiedzanie statku.
Gdzie ja jestem, co to za plama krwi ?
Jakie będzie hasło ?
Przygotowania do wylotu na Czaplę


Tekst: Rubin
email: rubinrpg@wp.pl