...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 30 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Świat Quegis: Moc Asury

Autor: Sozan

RPG Maker: XP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 37 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
- Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Dzięki nazwie, reptile chciał już chwytać za paczkę żyletek, ale nie tak prędko.
Ta gra została stworzona przez Zen Mastera - Sozan. Dlatego, trzeba bybyło to jednak odpalić przed popełnieniem seppuku. Mamy chce wam tutaj przedstawić to kolejna rtpówka. Jednak ta jest troszeczkę inna. Można zauważyć nieco wkład i wysiłek twórcy w tą grę.

Pierwsza fajna sprawa jaka na wstępie autor zastosował, jest własna postać, która wprowadza gracza w świat quegis. Pan Losu, ładnie będzie wam opowiadał, dlatego reptile woli tego nie zepsuć, kilka zdań mniej nie robi w re... opisie różnicy. Przejdźmy może zatem od razu do grafiki.

Dobrze dobrana grafika, mapping i pełno zdarzeń powodują, że graczowi komputer rozkłada się na czynniki pierwsze.Em zaraz to miałbyć plus niby, ok. Dobra sprawa -walka- jest bardzo ciekawe. Sozan pokazał, że użycie kilku skryptów, oraz innych grafik może całkowicie zmienić wizerunek w grze. Menu gry, też jest pozmieniane nie do poznania. Na dodatek miło jest widzieć twarze wykonane z FaceMakera przy dialogach.

Muzyka, pełno jakiś niestandardowych dźwięków, ale w końcu nie nadaremno. Każdy utwór się do czegoś przydał (prawdopodobnie). Nie jest to jakiś wa - super muzyczki, soundtrack z jakiegoś anime czy coś w tym stylu. Normalne brzmienie pod gry rpg. Miłe ale, dla mnie to by było tyle.

Wstęp może jednak taki z leksza humorystyczny, ale Świat Quegis jest dobrą grą. Jedną z lepszych rtpówek jaką mógł reptile dostać w szpony, mimo iż nie za bardzo cieszę się z tego typu gier, widząc kolejny projekt od Sozana ucieszyłem się szczerze, bo wiem, że to będzie dobry projekt. Niestety nie mogę za bardzo napisać długiego opisu (za co przepraszam) gdyż tak jak na początku wspomniałem, kilka zdarzeń na mapie powoduje, że komputer rozkłada się na czynniki pierwsze. Cud w ogóle, iż gra odpaliła na takim złomie jaki posiada reptile. Tak, więc jeżeli masz nowy komputer, większość (jak nie wszystkie) gry na RPGXP chodzą ci bezproblemowo, w miarę szybko, pobierz tę grę, gdyż naprawdę warto. Chyba więcej tekstu nie uda mi się wyciągnąć przy prędkości 2fps.

Tak, znowu, ciekawe ilu poświęcimy tym razem.
Zmodyfikowany system walki z RPGXP, kamera przybliża przeciwnika zadając mu kilka uderzeń. Akcja dzieje się bardzo szybko.
W grze można wyłapać drobne niedociągnięcia - jak np. stosowane wielkich portretów postaci, czy facesety podczas rozmowy.
Ja tutaj nic nie widzę, prócz pustego mappingu, ale mozna przymróżyć na to oko.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022