...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 45 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Świnie w kosmosie

Autor: Sefiro

RPG Maker: VXAce
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 68,5 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
- Gra konkursowa

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Co może powstać z inspiracji takiego filmu jak Gwiezdne Wojny i angielskiej baśni ludowej, w której głównymi bohaterami są trzy świnki i zły wilk? Odpowiadam. Świnie w Kosmosie! Gra powstała na pierwszą edycję konkursu KC, zajmując drugie miejsce na podium w głosowaniu publiczności i zdobywając 20 pkt. Czym tak bardzo zachwyciła graczy? Tego dowiecie się w recenzji, na którą serdecznie państwa zapraszam.

Na początek chciałbym wspomnieć o świetnie zrobionym intrze gry. Jest on bardzo klimatyczny i zachęcający do eksploracji wszechświata. Zaczynamy zabawę na statku kosmicznym zwanym Ba-Leron, którego pilotuje załoga składająca się z inteligentnych kolorowych świń. Ich misją jest przemierzanie galaktyki, w celu odkrywania nowych cywilizacji oraz badania nieznanych form życia. Gra zaczyna się podczas awarii statku. Po ustaleniu przyczyny usterki zostajemy zbombardowani przez wrogą jednostkę, pilotowaną przez Wilka, odwiecznego wroga świnek. Musimy ewakuować się wraz z przyjaciółmi, w kapsułach ratunkowych na nieznaną planetę.

Mechanicznie gra niezbyt wyróżnia się wśród typowych projektów stworzonych w rpg makerze. Nie zastosowano tutaj żadnych nowatorskich rozwiązań. Jedynie co może ją wyróżniać, jest walka, której widok przedstawiony jest z boku, jak w grach z serii Final Fantasy. Dzięki takiemu ustawieniu głównych bohaterów i przeciwników, możemy podziwiać na ekranie animacje ataków.

Grafika w grze jest spójna, na wysokim poziomie. Mapki wykonane są bardzo dobrze, czego niestety nie możemy powiedzieć o twarzach świnek, wyświetlanych podczas rozmowy. Są one rozpikselowane, wygląda na to, że twórca gry powiększył głowę charseta, by ten był wyświetlany w okienku dialogowym. Startscreen jest zwyczajny, wręcz nie zachęcający do odpalenia przygody. Jeżeli chodzi o muzykę, autor wykorzystał utwory z takich gier jak; Chrono Cross, Chrono Trigger oraz Star Fox, co moim zdaniem dość dobrze komponuje się z grą.

Wymagania konkursu były następujące, stworzyć grę na dany temat, której przejście nie powinno być krótsze niż 15 minut i tyle właśnie średnio zajmuje przejście całej gierki. Minusem tej propozycji może być urwana fabuła i zakończenie gry napisem ,,O tym już w kolejnym odcinku''. Z drugiej strony mógł być to zabieg celowy, aby dodatkowo zaciekawić graczy i pozostawić pewien niedosyt. Takie rozwiązanie mogło być również wynikiem braku czasu (ograniczonego konkursem) na dokończenie gry. Wnioski możecie wysunąć sami. Jednak dzięki temu, jak sam autor napisał, w przyszłości możemy spodziewać się kontynuacji przygód naszych kolorowych świnek. Na co wszyscy z niecierpliwością czekamy, ponieważ jest to bardzo dobrze wykonana gra, która bawi, a czasem mrozi krew w żyłach.

Przemierzając galktykę
... oraz ty! Drogi graczu!
Smaczny przeciwnik
Świnki uwielbiają błotko


Tekst: McLaren
email: fikcjafikcja5@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024