...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 31 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Tajemnica Wulkanu

Autor: Diablo

RPG Maker: VX
Wersja: Pełna
Gatunek: Action RPG
Język: Polski
Rozmiar: 24,8 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Tropikalna wyspa Margoth, jak bardzo daleko jej do wysp typu bora bora, gdzie człowiek może zregenerować siły. Tutaj mamy do czynienia z lasami, bagnami, pustynią, miastem oraz wulkanem. Tubylcy ostrzegają przed wschodnią częścią wyspy, gdzie za sprawą okrów dzieją się dziwaczne rzeczy.

Sarnond - bohater całej tragicznej opowieści. Jako jedyny przeżył straszny sztorm, dzięki któremu nabył tylko kilka siniaków i wylądował na wyspę zmartwień. Cały swój dorobek odebrali poborcy podatkowi, a następnie straż wtrąciła go do lochu. Także biedny facet miał naprawdę przekichane w życiu. Sarnond na wyspie poznaje Aakena, który jest przywódcą gildii łowczych oraz Dana - myśliwego.

Jednak to nie jedyne osoby, z którymi ma styczność bohater. Przechadzając się po wyspie natrafia na wojsko, gdzie dowódcą jest Komendant, który tak naprawdę się nazywa sir Percival - szlachcic posiadający dworek za czasów Diega III. Ku zaskoczeniu bohatera u boku Komendanta jest również Einar - jego znany, dobry przyjaciel.

Mechanika projektu tajemnica wulkanu przypomina połączenie klimatu współczesnych gier z grami retro. Chodzi mi tutaj o wszelkiego rodzaju dialogi od postaci. Bohater zawsze może wybrać jakąś opcję, aby zagadać czy odpowiedzieć na jakieś pytanie. Ja wiem, że tego typu rozwiązania są obecnie jakimś wyznacznikiem standardów, ale mimo wszystko niepotrzebny bajer.

System walki ABS przypominający klasyczną Zelde. Walka odbywa się na jednej mapie, gdzie jeden przycisk odpowiada za atak, drugi za obronę, a z dalszym rozwojem istnieje możliwość przypisania dodatkowych akcji do specjalnych klawiszy.

Jak to w tradycyjnych grach bywa, pokonaj przeciwnika a otrzymasz nagrodę, tak samo jest i tutaj. Dla wymagających autor przygotował wyśmienitą zabawę, mianowicie zastosował respawn, najlepsze, że w najmniej oczekiwanym momencie.

Do dobrego klimatu z pewnością przyczyniły się zestawy graficzne Celianny jak i sławne wysokie postacie Macka (choć design postaci to nadal RTP). Grafika jednak to nie wszystko! Autor dobrał odpowiednią ścieżkę dźwiękową umilającą rozgrywkę.

Definitywnie Tajemnica Wulkanu to taki średniak z nieco wyższej półki. Istnieje wiele fajnych aspektów w grze jak ogromna mapa do zwiedzania, przyjemna grafika, muzyka jak i historia bohatera. Druga strona medalu to wszelkiego rodzaju niedociągnięcia. System walki wymaga od gracza opanowania, przeciwnik atakuje zanim się zbliży. Częste zapisy gry są jak najbardziej zalecane. Kilka krotnie zdarzyło mi się zawiesić grę (w niewiadomy sposób), zwłaszcza podczas odwiedzania innych lokalizacji, zatem miejcie to na uwadze podczas gry.

Ucieczka przed wrogami, którzy notorycznie się wyświetlają na mapie.
Pokonaj slimy na plaży, niby proste zadanie, ale nie do końca. W czasie walki, ciężko jest uchwycić odpowiednią animację.
Nasz zleceniodwca, zawsze dla nas znajdzie jakieś zadanko do wykonania.
System menu został przystosowany dla jednego bohatera.


Tekst: Lin
email: lin@rpg.int.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022