...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 29 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Tam, gdzie żyją smoki 2

Autor: M@ciej

RPG Maker: RPGXP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 2,5 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Wcielamy się w rolę kleryka, o imieniu Archibald, który zaspał na swoje zajęcia. Nie tylko on, Jego koleżance też się to przytrafiło. Klasa też nie najlepsza, w sumie chyba to tak jak w normalnym życiu bywa, tyle, że w świecie fantasy. Oczywiście nie obejdzie się bez konsekwencji za spóźnienie... Otrzymujemy specjalne zadanie. Naszą piękną uczelnię będziemy dziennie sprzątać z rana, następnie (normalnie) wykłady, a później pomagali przy stołówce. Niestety nasz bohater tego nie wytrzymuje i postanawia wyruszyć w świat. No i w sumie tutaj się zaczyna cała przygoda, czyli w skrócie: powstrzymać złego kolesia i uratować świat.

Grafika, podstawowe standardy, nic nowego. Ah, przepraszam znajdą się jakieś ciekawe edity, Ale niestety to nic nowego jak dla reptile. Mapping jest ok, czasami się trafi jakaś drobna wpadka, ale co tam. Muzyka, została trochę 'pomiksowana', czyli znajdują się znane utworki jak i podstawowe, jak w większości grach dobrze jest dopasowana do sytuacji.

Ciekawsza jest jednak sama gra. Zaczynając grę, wydaje się dość nudna - a jednak akcja po chwili rozwija się bardzo dramatycznie. Mimo iż takich wątków jest naprawdę wiele (zniszcz tego i uratuj świat), to gra jest nawet dość ciekawa. Jednak uważa reptile, że denerwujące jest użycie grafik, które są podobne jak krople wody do standardowych, także niektóre dialogi sprawiają iż gra jest taka jakaś 'nudna'(?), może lepiej by pasowało tutaj słowo 'sztywna'. Co chwile tekst '...' albo 'Nudno tu...' czy coś w tym stylu, nie są najlepszym rozwiązaniem, aczkolwiek dla zabicia czasu gierka może nawet być. Oceny są jakie są. Może i reptile się nie zna, ale w projektach robionych w RPGXP, spodziewa się trochę więcej. Czegoś nowego, czegoś, co na pierwszy rzut oka można powiedzieć - 'temu kolesiowi musiało się fajnie tworzyć taką gierkę', czy coś w tym stylu (((_^) ...i tak ma wrażenie jakby ocena 5/10 to naprawde była za duża. No cóż, może w następnym projekcie M@ciej nas czymś większym zaskoczy.

P.S: Pozwoliłem sobie zamienić 1 MP3kę (zajmującą 10MB), na jakąś midi. W ten oto sposób gra, zajmuje o 8MB mniej, Jeżeli jednak ktoś sobie życzy wersję z MP3ką, albo błąd wyskoczy w pewnym momencie, bo nie znalazło pewnego pliku czy coś - to dajcie znać.

A najlepiej to streszczenie, albo odrazu gotowe odpowiedzi.
Drobne problemy mapowe... zdarza się.
Podstawowa walka RPGXP - mimo, tutaj jak i w pierwszej części nic się nie zmieniło.
Widać, jeden koleś wykorkowa na workach po ziemniakach...


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022