...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 32 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


The Legend 1

Autor: Emdi

RPG Maker: RPGXP
Wersja: Demo
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 35,8 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Proszę państwa, sam reptile był w szoku jak otrzymał poprawioną wersję tej gry! Wielkie gratulacje i ukłon dla autora, gdyż nie każdy jest w stanie dociągnąć swój projekt do końca, ale tutaj widać, iż twórca nie daje za wygraną i chce ukończyć swój projekt - a przy tym chce aby wypadł jak najlepiej. Ale może zacznijmy wszystko od początku.

Naszym bohaterem jest chłopiec o imieniu Elvin. Wychowany przez piratów, a raczej zadręczany przez nich. Tak było w poprzednim demie - teraz to nie wiadomo dokładnie, chodzi jednak o fakt, że podczas jednej wyprawy, statek na którym przebywał Elvin wpadł w straszliwą burzę.

Piracki okręt rozbił się o skały mrocznej wyspy Gringard. Nikt z jego załogi nie przeżył. No prawie... Elvin w porę opuścił pokład i fale przychylne wyrzuciły go na brzeg mrocznego Gringardu.

Fabuła jak widać za bardzo się nie zmieniła (i raczej się nie zmieni), jednak autor solidnie popracował nad dialogami. Układają się bardzo dobrze, tworząc historyjki (a zarazem wizerunek dobrej gry). Szczerze sama fabuła nie jest jakaś za ciekawa - głównym zadaniem bohatera jest uciec z przeklętej wyspy Gringard, a żeby łatwo nie było, to napotyka narożnego rodzaju problemy.

Jeżeli weźmiemy stronę graficzną gry, to niestety ponownie zwykłe RTP z programu RPGXP - znowu ta sama postać jako główny bohater. Jednak Emdi zrobił coś, na co większość polskich makerowców nie zwraca uwagę - dopracował grę o drobne elementy graficzne (które zdobył z różnych stron o rpgmakerze). Elementy takie jak grafiki twarzy bohaterów, niby drobny szczegół, ale miło jest coś takiego ujrzeć, w szczególności twarze dobrze dobrane, ukazujące uczucia bohatera takie jak gniew, złość, smutek, śmiech. Poprawiony został także mapping gry. Muzyka, oraz dźwięki też zostały bardzo dobrze dobrane do sytuacji. Są zasoby z podstawowych zbiorów, ale także znajdzie się coś nowego.

Największa jednak niespodzianka w grze to skrypty jakie autor zastosował. W zasadzie wszystkie dobrze znane skrypciki ruby, ale nigdy nie użyte w jakimś konkretnym celu (czyli konkretnym projekcie). Możemy tutaj znaleźć między innymi ABS, CMS, CBS, 1 letter at time, cienie itp. Wiadomo skrypty znalezione w Internecie, ale mimo wszystko jakoś zgrany w jedną całość zaczynają nabierać całkowicie innych kształtów. Pamiętać musimy jednak aby ich nie nawalić za dużo, bo mogą pojawić się problemy.

Sumując wszystko
The legent jest dobrą grą, dlaczego nie bardzo dobrą - bo nie lubie standardowego RTP (((_^) Ale tak naprawdę, kawał solidnej dobrej roboty można zauważyć. Mimo iż demko waży te 35 MB, to przyznam się bez bicia, że warto jest pobrać i zobaczyć z czym to się mniej więcej je. Demo posiada własny instalator (wraz z plikiem RGSSRTP102E.DLL), dzięki którym można odpalić gierkę BEZ zainstalowanego RPG Makera XP. Dlatego także to jest dobra okazja, dla tych co nie chcą instalować specjalnie programu, aby zagrać w jakąś gierkę w nim zrobioną. Mam wielką także nadzieję, że Emdi ukończy kiedyś swój projekt, i podeśle tutaj na Twierdzę, żeby inni mogli zobaczyć jego wypociny.

A tam mówicie farmazony, to tylko ognisko na kiełbaskę, nie ma co się martwić.
Typowa walka, wyraźnie widać nowe skrypty, szkoda tylko że oryginalne zasoby nie są na tym samym poziomie.
Piraci mnie przywieźli tutaj za dobre sprawowanie (^-^).
No i oryginalna architektura, tylko w grach spod RPG Makera można takie dziwaczne rzeczy zobaczyć, jak ustawione łózko przy wyjściu.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022