...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 52 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Toilet in Wonderland

Autor: Team Nonsense

RPG Maker: RPG2000
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Angielski
Rozmiar: 12,7 MB
Ocena: 6/10

Informacje dodatkowe:
Tłumaczenie ang: Memories of Fear

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Pewnego dnia Alicja zobaczyła białego królika z zegarkiem kieszonkowym i postanowiła podążyć za nim w głąb króliczej nory, do tajemniczego pomieszczenia będącego przejściem do Krainy Czarów... Ale dzisiaj nie o tym, bowiem główną bohaterką Toilet in Wonderland jest Mari, dziewczynka cierpiąca na zaparcie, która dostaje się do Krainy Czarów za pomocą toalety, a tam spotyka Michaela Jacksona, Mario, Gaśnicę, swojego ojca i wielu, wielu innych...

Toilet in Wonderland to krótka japońska gra przygodowa stworzona na konkurs VIP RPG Red-and-White Festival 2010 i przetłumaczona na język angielski przez amerykańską grupę Memories of Fear w 2014.

Ciężko napisać coś o takiej fabule, jeżeli tak to w ogóle można nazwać. Przygoda rozpoczyna się intrem, w którym bohaterka schodzi po schodach, idzie do toalety i przez toaletę przenosi się do innego świata. Pierwszą postacią, jaką spotykamy, jest sam wspomniany już wcześniej Michael Jackson z dziwną, zieloną skórą. Po wysłuchaniu go możemy pójść w którąkolwiek stronę chcemy, bo chociaż Kraina Czarów jest niewielka, to dość otwarta i możemy przechodzić wszystkie segmenty gry w dowolnej kolejności. Napotykamy wiele dziwnych osób, miejsc i sytuacji, jak ''Niebezpieczny Raj'' albo Jabbę Huta wypluwającego owady. Naszym zadaniem jest odnalezienie sześciu toalet i przy okazji zbieranie leków na zaparcie. Czy którykolwiek z tych absurdalnych poziomów niesie jakieś ukryte przesłanie lub treść? Nie mam pojęcia i nie jestem pewien, czy chcę wiedzieć.

Co do mechaniki i rozgrywki, w grze został umieszczony własny system menu. Pozwala on na zapis gry, wyświetlenie wskazówek oraz wybranie czynności, którą możemy wykonać, wciskając klawisz shift. Czasami wybranie odpowiedniej czynności ma wpływ na interakcje z postaciami, można na przykład uderzyć lub usiąść na ziemi. Pomysł jest bardzo dobry, tylko szkoda, że większość tych czynności nie jest w ogóle wykorzystana (na przykład skakanie) i możemy jedynie wyświetlić animację. Za pomocą menu możemy też sprawdzić, jakie znajdźki mamy (Bo tych jest sporo, ale są łatwe do znalezienia. Nie trafiłem tylko na jedną.) i sprawdzić nasz poziom zaparcia wyświetlany w procentach... Możemy go zmniejszyć, znajdując toalety i leki na zaparcie. Od jego poziomu zależy, jakie zakończenie gry odblokujemy. Warto też zanotować, że w grze nie ma walk, poza jedną, gdzie używamy bicia z menu.

Wizualnie gra prezentuje się bardzo dobrze, grafiki mapy to w większości nadużywane przez wielu twórców First Seed Material i dużo jego wersji zedytowanych tak, aby lepiej pasowały do lokacji, animacje zrobione obrazkami są bardzo płynne, efekty specjalne są na miejscu, a cutscenki wyglądają tak, jak powinny. Parę grafik postaci, czy twarzy mocno odstaje od reszty (nie wspominajmy już o wklejonych do gry zdjęciach), ale w jakiś własny sposób korespondują one z resztą dziwactw. O dźwiękach i muzyce wiele nie można powiedzieć, bo nie zwracały one szczególnie uwagi. Kiedy dźwięk jest potrzebny - jest odegrany. Muzyka nie wpadła mi w ucho, ale nie jest też zła.

Toilet in Wonderland to tytuł dobry do ogrania w środku w nocy. Mieści się zdecydowanie w kategorii najdziwniejszych gier z RPG Makera, bo bije od niej styl szeroko akceptowalny chyba tylko w Japonii, skąd gra pochodzi. Świat przedstawiony jest jak z halucynacji, grafika całkiem ładna, a rozgrywka w sam raz dla krótkiej produkcji do przejścia w godzinę, bądź dwie. Pozycja obowiązkowa dla miłośników najbardziej eksperymentalnych i porąbanych gier.

Znany piosenkarz MJ, właśnie nas poinformował, że zostaliśmy wybrani - jesteśmy wybrańcem toalety (o_O).
Własny system menu, który pozwala na zapis, wykonanie czynności oraz udziela nam paru informacji.
Niech nikt nie wciska kitu, że dziewczyny mają jakoś lżej w życiu. Cały screen mówi za siebie, o wszelkiego rodzaju bonusach, które się otrzymuje ze względu na płeć (żeńską).
Mini gra: rozkwaszanie duszków w drobny mak. Czyż to nie urocze? \(^o^)/


Tekst: Versus
email: versus@int.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024