...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Travelers Adventure

Autor: Patrykgazing

RPG Maker: RPGXP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Przygodowa
Rozmiar: 0,8 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Pierwsze projekty, zawsze otoczone jakąś specjalną magią, chęcią poznawania, obcowania z programem. Towarzyszą przy tym niezmierzone siły, ognisty zapał, 1000 pomysłów i chęć podbicia świata poprzez stworzenie najlepszego projektu w makerze. Tak właśnie mamy przed sobą kolejny dobry przykład projektu, który powinien zostać w szafie. Prosta gra RTPowa, ukazane (przetestowane) funkcje programu, opowiadająca o wszystkim i w zasadzie o niczym. Miłośnicy prostych gierek, przygotujcie się na kolejną grę typu: Przygoda.

W projekcie nie ma określonego konkretnego celu, bohaterów, fabuły. Widać na pierwszy rzut oka, iż jest to projekt, który testuje możliwości programu. Na samym początku gracz wybiera jedną z kilku dostępnych postaci oraz nadaje imię. Tradycyjnie, budzimy się, a raczej jesteśmy obudzeni przez mamę w własnym pokoju i rozpoczynamy swój dzień. Pierwsze zadanie, kupić chleb. Quest z miejsca A do B wciskając Enter, po czym otrzymujemy pozwolenie na wyjście do lasu. Nie jest powiedziane po co idziemy do tego lasu, po prostu idziemy przed siebie szukać jakiś przygód. No dobra, później widać, że coś się zaczyna powoli dziać, ratowanie jakiejś przyjaciółki napotkanego nieznajomego. Teksty na całe szczęście są krótkie, gdy się wczujemy w całą grę to gwarantuję efekt facepalmu, który nam się przytrafi nie raz. Jest jakaś pseudo fabuła, ale to nie zmienia faktu zwiedzania pomieszczeń z A do B i Enterem, nieprawdaż? Chyba od tej pory zacznę stosować skrót dla tego typu gier...

Całość wykonane jest w prosty sposób. Podstawowa walka menu, walki, system skórki, podstawowe zasoby: muzyczki, graficzki. LUDZIE! Ile razy będę musiał opisywać jedno i to samo?! Ja rozumiem, że ktoś startuje z programem, stara się coś stworzyć, ale na litość Boską, ta więcej kreatywności! Przecież o to w tym chodzi! Gdy wystawiamy projekt na internet, chcemy się pochwalić swoją twórczością, chcemy aby ktoś zagrał w nasz projekt, a jak to wszystko przypomina zdarzeniówkę, to ręce i nogi opadają.

Mapping w grze wypada różnie, raz ok, raz nie ok. Jakąś specjalną szczegółowością mapki nie promieniują, a w niektórych miejscach dosłownie coś się pokićkało. Są albo puste, albo dziwacznie zrobione. Błędy w tekstach, przy teleportach, i w paru innych miejscach. Spokojnie każdemu może się zdarzyć. Czego nie jestem w stanie zrozumieć to nazwijmy to błędy logiczne w grze. Przykładowo: wybieram postać łucznika, podczas walki widać mam ładny RTP łuk, a atakuję sztyletem. Jestem w środku jakiejś jaskini, po czym następuje walka i tło walki ukazuje mi jakąś drogę (otwarta przestrzeń) do zamku, kiedy natomiast jestem wewnątrz jaskini (!). Najlepsze jednak przed nami, chce przejść do kolejnego etapu jaskini, i nagle znajduję się w mieście (!). Takich cyrków to już dawno nie widziałem. No jak, tak od razu, bez niczego. Wychodzimy z jaskini i witamy na rynku miasta. Absurd.

Jak na pierwszą grę, nie jest źle, ale projekt posiada swoje małe, liczne wpadki. Kolejne projekty na pewno pójdą znacznie lepiej (przykładem tutaj jest tytuł: Stara kopalnia, może rewelacji nie ma ale, odrobinkę jest lepiej). RPG Maker to bez wątpienia proste (i prymitywne) urządzenie do tworzenia gier RPG. Super gry (RPG) w tym nie da się zrobić, więc nasz wysiłek idzie na marne. Szkoda tylko, że tworzona gra w głównej mierze zależy od umiejętności twórcy, a nie programu. Smakoszy gier rtp i innych masochistów serdecznie zapraszam do zapoznania się z tytułem i przeżyciem przygody podróżnika.

Wszystko zatopione w wodzie po samą brodę, za wyjątkiem jednego przełącznika. Mapping to totalne bagno.
I ponownie ciekawy motyw, wybutowana fontanna, na środku lasu.
Podstawowa walka z RPGXP, chociaż jedno wygląda w miarę ok.
NIE!


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022