...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Trzy małe świnki

Autor: Soul

RPG Maker: RPG2003
Wersja: Pełna
Gatunek: Przygodowa
Język: Polski
Rozmiar: 43,5 MB
Ocena: 5/10

Informacje dodatkowe:
Gra konkursowa

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM
Dostaliście kiedyś zadanie rozwikłania zaginięcia trójki dzieci, które powoli odsłoniło swoje kły i pokazało, że jest to przypadek nieco mniej typowy?

Trzy Małe Świnki to krótka gra przygodowa stworzona na konkurs Konrad Championship (2019), którego jednym z trzech tematów były właśnie tytułowe świnki. Opowiada ona historię detektywa Duroca, który wraz ze wspólnikiem wyrusza rozwiązać zagadkę małej wioski Świńsko, jednak zostaje zmuszony pozostać w niej samemu. Udaje się czym prędzej do rodziców trójki zaginionych dzieci i szybko odkrywa, że sprawa wcale nie jest taka prosta, a sprawca nieoczekiwany.

Pierwsze, na co zwrócimy uwagę, to prędkość poruszania się bohatera. Łazi jak ślimak z ołowianą skorupą, a biegania nie ma, co mocno spowalnia rozgrywkę i niewygodne jest też przez to poruszanie się po wiosce i odnajdywanie potrzebnych budynków. Na szczęście wioska jest mała, więc te dwa aspekty nie przeszkadzają tak bardzo. Całość polega na dążeniu do rozwikłania tajemnicy po wszelkich śladach i poszlakach, jak to jest w zawodzie detektywa. Ciekawym dodatkiem jest zrobiony na zdarzeniach ekwipunek, gdzie przy starcie znajdujemy notes bohatera, w którym z biegiem historii będą pojawiały się wskazówki.

Dzięki ekwipunkowi możemy też wybrać, którego przedmiotu chcemy użyć na rzeczy znajdującej się przed nami. Fabuła rozwija się podczas rozmów z postaciami i przy odpowiednich okazjach przeszukując ich domy w poszukiwaniu przydatnych rzeczy. Podczas rozmowy możemy przesłuchiwać mieszkańców, zadając im serię dostępnych pytań, które niestety łatwo jest nieodwracalnie pominąć. W grze z jakiegoś powodu nie ma dostępnej opcji zapisu, więc trzeba sobie zarezerwować około trzydziestu minut wolnego czasu, jeżeli chce się zobaczyć chociaż jedno z czterech dostępnych zakończeń. Rozgrywka komponuje się całkiem nieźle, poza paroma wadami tytuł jest jak najbardziej grywalny.

Grafika została w stu procentach stworzona przez autora. Styl na pierwszy rzut oka wydaje się niechlujny i brzydki, a poszczególne elementy są niedopasowane do siebie. Drzewa są za jasne i dziwnie płaskie, płoty bez szczegółów, a postacie trochę dziwnie chodzą. Jedną z wad są też według mnie okienka dialogowe, które mają efekt zanikania spowalniający trochę postęp rozmów. Na pochwałę zasługuje za to wykonanie budynków, których dach rozjaśnia się i pozwala zobaczyć wnętrze po wejściu do środka, a także schludny wygląd ekwipunku. Chociaż wygląda to raczej specyficznie i na pewno nie idealnie, to niektórym tego rodzaj grafiki przypadnie do gustu. Całkiem dobrze ma się też oprawa dźwiękowa. Odgłosy brzmią wiarygodnie, a muzyka pasuje do klimaty gry.

Trzy Małe Świnki to nie najgorsza gra, ale ze względu na swoje wady może zniechęcić niektórych graczy. Sposób rozwiązywania zagadek, poprzez zbieranie poszlak i rozmowy, jest całkiem wciągający, a rozwój historii może zaskoczyć. Chociaż ścieżce dźwiękowej nie można nic, zarzucić, to szata graficzna ma parę wad, które niekoniecznie będą przeszkadzały. Jeżeli ktoś ma jeden podwieczorek, możliwość zarezerwowania 30 minut, a gatunek gier przygodowych ujdzie, to w sumie czemu nie spróbować zagrać? Polecam, gdyż warto.

Możemy przesłuchiwać mieszkańców wioski, zadając im różne pytania.
Każda postać jest inna i ma swoją osobowość, ta tutaj to drwal.
Ekwipunek z kilkoma przedmiotami. Zrobiony na zdarzeniach i schludny, zastępuje menu.
Niektórzy mieszkańcy mają mroczniejszą przeszłość, niż na to wyglądają.


Tekst: Versus
email: versus@int.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024