...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 33 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Twierdza Bogów

Autor: Cris

RPG Maker: RPG2003
Wersja: Pełna
Gatunek: RPG
Język: Polski
Rozmiar: 9,46 MB
Ocena: 2/10

Informacje dodatkowe:
- brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Dorwałem następny klasyk, tym razem stworzony w programie Rpg Maker ME. Tym razem jest to gra autorstwa Cris, stworzona około 2004 roku. Jest to kolejne dzieło o tematyce ,,Twierdzowej'' w tle, jak i również w tytule. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z recenzją ,,Twierdzy Bogów''.

Głównym bohaterem opowieści jest Elf Elvido, który postanawia walczyć o pokój w swojej krainie. Jest on ostatnim przedstawicielem swojego rodu. Wyrusza do Twierdzy Bogów, gdzie zamierza poprosić króla o interwencję zbrojną w swojej krainie, opanowanej przez potwory. Na miejscu spotyka swojego przyjaciela półelfa, z którym postanawia pomścić swoich pobratyńców, pokonać demony odpowiedzialne za zniszczenie ich wioski. Jednakże szybko okazuje się, że tamtejszy władca sam ledwo wiąże koniec z końcem i potrzebuje wsparcia. Bohaterowie postanawiają służyć królowi w zamian za pomoc.

Mechanika gry oparta jest na podstawce programu, więc nie ma co się tu rozpisywać. Niektóre mapy świecą pustkami, choć część lokacji jest zrobiona dobrze. Muzyka podczas starć jest zbyt spokojna, nie pasuje do klimatu walki. Poza tym bohaterowie podczas walki wchodzą jeden na drugiego, przez co nie widać, który jest w kolejce do ataku.

Grało mi się całkiem przyjemnie, wkurzało mnie szukanie na obszernych, pustych mapach, przejścia do kolejnej lokacji. Również ustawienia teleportów pozostawiają wiele do życzenia, pojawiają się ścieżki prowadzące donikąd. Nie mniej, uważam, że fabuła gry jest dynamiczna i całkiem ciekawa, prosta w odbiorze, powiedziałbym typowa. Walki z wrogiem nie sprawiają większych trudności, więc jeżeli szukacie czegoś, w co moglibyście zagrać i przejść w jeden dzień, mowa tu o dwóch do trzech godzin. To polecam klasyk, jakim jest Twierdza Bogów.

Wszyscy jesteśmy żołnierzami
Pustynna ropucha
Wszystko w jednym pomieszczeniu ;)
Leśna wioska


Tekst: McLaren
email: fikcjafikcja5@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024