...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 33 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Zdobycie Twierdzy KEDASZ

Autor: Super Vegeta

RPG Maker: 2000
Wersja: Pełna
Gatunek: RPG
Język: Polski
Rozmiar: 3,13 MB
Ocena: 3/10

Informacje dodatkowe:
- Wymagany program do uruchomienia gry

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Zdobycie Twierdzy KEDASZ to gra autorstwa ,,Super Vegety''. Projekt został wykonany na przełomie 2003/2004 roku. Przynajmniej tak wynika z informacji zawartych w plikach gry. Postanowiłem ograć ten stary tytuł i muszę przyznać, że obudziły się we mnie pewnego rodzaju wspomnienia. Łezka zakręciła mi się w oku, kiedy przypomniałem sobie, jak mój starszy brat ściągnął z Twierdzy RM, RM 2000 po polsku wraz z poradnikami i uczył mnie robić przełączniki. Ta gra to niesamowity powrót do czasów naszej młodości, kiedy to wspólnie z przyjaciółmi i rodziną mogliśmy bawić się i tworzyć ciekawe gry. Zapraszam do przeczytania recenzji.


W grze sterujemy losami Williama, żołnierza Twierdzy KEDASZ. Jak co dzień po wyczerpującym treningu, główny bohater kładzie się spać. Jednak tym razem budzi się w całkiem innym miejscu, a mianowicie na łące daleko od swojego domu. Po przebudzeniu William myśli o najgorszym, co mogło się wydarzyć. Twierdza KEDASZ mogła zostać zaatakowana przez potwory? Jego przypuszczenia sprawdziły się, a głównym przeciwnikiem Twierdzy okazuje się wszechobecny Kwas, który potrafi działać pod postacią świni i troli. Aby uratować naszych kamratów oraz Twierdzę, William musi pokonać całą hordę potworów. Po drodze przyłączają się do nas nowi bohaterowie. Przemierzamy w grze oblężone zamki, lasy, lochy, jaskinie, zostawiając po sobie truchła zabitych przeciwników. Tylko od ciebie zależy czy Twierdza Kedasz przetrwa.

Mechanika gry jest prosta, podstawowa, nie ma udziwnień ani dodatkowych urozmaiceń. Na mapie pojawiają się przeszkody w postaci kamieni, których przesunięcie umożliwia przejście bohaterowi przez dany obszar. Minusem może być to, że praktycznie wszystkich przeciwników da się pokonać jednym podstawowym ciosem. Również w walce z bosami wystarczy stosować podstawowy atak. Przez to zupełnie niewykorzystane są specjalne zdolności niektórych postaci. Level przeciwników rośnie wprost proporcjonalnie do levelu bohaterów, co sprawia, że w grze nie napotkamy żadnych większych trudności..

Mapy prezentują się przeciętnie, autor mógł już w tamtych czasach wycisnąć nieco więcej. Z drugiej strony takie przedstawienie przestrzeni działa na wyobraźnie gracza. W momencie walki, tło uzupełnia wygląd lokacji, po której akurat porusza się bohater. Zastosowana muzyka doskonale pasuje do klimatu gry..

Podsumowując, fabuła gry jest prosta, a rozgrywka dość przyjemna. Tła przedstawiające kosmos sprawiły jedynie, że nie do końca wiedziałem, gdzie się znajduje mój bohater i co ma to wspólnego z wydarzeniami w grze. W moim odczuciu było to zbyt niespójne. Minusem jest bardzo duża liczba przeciwników oraz dość monotonne walki. Gdyby nie cel, którym było uratowanie Twierdzy Kedasz, nie wiem czy wytrwałbym do końca. Mimo wszystko jest to gra -klasyk w czystej odsłonie. Polecam zarówno tym graczom, którzy tak jak ja, mają miłe wspomnienia związane z wcześniejszymi wersjami rpg makera, jak i tym, którzy wychowali się na nieco nowszych wersjach programu.Tu musi być bardzo gorąco
Przypakowany boss.
Kulaj kamyki
Atak potworów pod główną bramą.


Tekst: McLaren
email: fikcjafikcja5@gmail.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022