...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 46 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


Władcy żywiołów

Autor: Gądziu

RPG Maker: RPGXP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 4,2 MB
Ocena: 2/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


Władcy żywiołów tak się nazywa kolejna rtpowka od polskich makerowcow. Ostatnimi czasy naprawdę same rtpowki, może kiedyś nastąpi jakiś ciekawy przełom, o co głęboko się modlę. OK, ale trzymajmy się może zasad, opis, recenzja, esej czy jakiś tam inny tekst odnośnie tej gierki. Typowa normalna historia jak w grach RPG bywa, istnieje wojna między ludźmi a demonami. Jedni drugich chcieli wykończyć nawzajem (ale podejrzewam, że to ludzie fikali do demonów, a demony pokazali swoje). W mieście przeżyło jedno małe dziecko i tajemniczy mag się tym dzieckiem zaopiekował. Okazało się, że dziecko jest władcą żywiołów, no i mamy za zadanie wyrosnąć na solidnego bohatera. Uczęszczamy do specjalnej szkoły no i w sumie tyle, chyba na wstęp wystarczy.

Grafika: standard rtp, no dobra, znajdzie się parę nowych grafik, jednak bardzo słabych. Na sam początek rzuca się w oko legendarna zielona skóra okna z Greek Levithana 4. O czym to może świadczyć? Jakby to powiedzieć, może się wydawać, że niektóre wątki były właśnie zainspirowane przez GL (dziwnym zbiegiem okoliczności, ale większość gier początkowych ma pełno wątków podobnych do tych z gry przykładowej). Niestety nie za dobrze wyszedł mapping w grze. Jakby to napisać, no wyszedł troszeczkę, koślawo (?), prosto (za prosto?) No tak jak na screenach widać: kwadrat, kwadrat, prostokąt i jakiś element dla urozmaicenia. Dźwięk pozostaje z rtp niezmieniony, więc nie ma tutaj co opisywać, gdyż wszystkim melodie, dźwięki są znane.

Suma-sumarum wychodzi tak, iż, ciekawy tytuł, fabuła nie jest okropna, wręcz przeciwnie, bardzo, ym, no fajna w każdym bądź razie. Jednak autor się za mało postarał (a może nie był w stanie, gdyż nie posiada jeszcze takiego doświadczenia?). Gra posiada parę swoich plusów, np.: 12 rozdziałów gry, dobrze się gra. No, ale, podstawowe menu, wszystko podstawowe, animacje walki, grafiki, dźwięki, mapping, a przede wszystkim wykonanie. To wszystko jest odstrasza, jakby nie było. Może przy następnym projekcie wyjdzie lepiej? Miejmy nadzieję.

Jakaś walka jak w grze heroes, tylko ze w wydaniu RPGXP i całkowicie nie wiadomo o co chodzi.
Tak dzisiejsza młodzież postrzega właśnie szkołę.
Typowa walka z RPGXP, nic nie ulega zmianie. Może to i dobrze...
...zagrać inną grę? PEWNIE!


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022