...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problem z grami || Zgłoś nowe materiały
Download >> Gry


World Of Arkania

Autor: AVP

RPG Maker: RPGXP
Wersja: Pełna
Gatunek: JRPG
Język: Polski
Rozmiar: 30 MB
Ocena: 4/10

Informacje dodatkowe:
Brak

DOWNLOAD | DYSKUSJA FORUM


RPG Maker XP bez wątpienia z każdym dniem zyskuje coraz to więcej wielbicieli i nic w tym dziwnego. Oferuje wygodny interface, potrzebne komendy, brak jakichkolwiek ograniczeń, przez co większość (czy tego chce czy nie) musi się zgodzić, że wersja RPGXP jest najlepszym makerem. Wiele nie trzeba tłumaczyć, najlepsze narzędzie to automatycznie najlepsze gry. Teoretycznie jak najbardziej, a w praktyce jak to się okazuje nie do końca. Przykładów daleko nie trzeba szukać, gdyż takich makerówek jest pełno. World Of Arkania, miała zaprezentować coś więcej, niestety trochę się rozczarowałem.

Zanim dobierzemy się do grania w WOA, to wierzcie mi, nie raz projekt odpalicie. Najpierw przygotowanie, wgranie czcionek, plików RGSS, zmiana nazw, przenoszenie, kopiowanie, cuda na patyku, ale to nie trwa wieczność, dla chcącego nic trudnego. Odpalamy grę, wszystko działa, chyba można grać.

Jako, że na forum można znaleźć temat o grze, pozwolę sobie przekopiować informacje o fabule, którą autor przygotował (co jak co, ale autor najlepiej wie o czym jest gra) Rozgrywka toczy się w fikcyjnym świecie Arkania, który jest podzielony na trzy kontynenty. Gdzie zwaśnione rasy(Ludzie-Orki) toczą ze sobą ciągłe wojny. Bohater to młody poszukiwacz przygód Akan Royst zwany Dusza, przybywa on do Nidaros w poszukiwaniu szybkiego zarobku jednak bramy miasta są zamknięte. Przez co podejmuje się zadanie zleconego przez Tajemniczego Kupcy który zaoferował mu Przepustkę do miasta, w efekcie czego wplątujemy się w niezłe kłopoty.

Są momenty w grze, które wzbudzają podziw. Staranny mapping, masowe zastosowanie skryptów ruby, sposób ułożenia dialogów na pewno ucieszy oko nie jednego z was, ale gdy spotkamy się z jakąś wpadką, to nasuwa się myśl, czy my gramy w tę samą grę co kilka sekund temu. Pierwszym skokiem w bok, jest intro całej gry. Pokaz slajdów niczym szkolny power point. Kilka różnych obrazków zgranych z Internetu, sklejonych w jakąś jedną niby przedstawiającą historię, na które zostały nałożone napisy. Już nie czepiam się o jakieś błędy, no ale jak można co obrazek zmieniać rodzaj czcionki?! Przeżyjemy intro i samouczka w grze to czeka nas kolejna ciężka sprawa: walka.

Walki odbywają się tradycyjną metodą: nie ma losowych walk, spotykamy przeciwnika na mapie, a podczas dotknięcia teleportuje bohatera wraz z drużyną do ekranu walki. A co w tym ciężkiego zapytacie? O walkach można zapomnieć. Bez lepszego ekwipunku, oraz drużyny nie ma co się zabierać do walki, gdyż padniemy jak mucha. System walki jest podstawowy z wersji xp, oczywiście zmienione zostały graficzki. Szkoda, że wypadły momentami strasznie chaotycznie. Raz mangowe, innym razem jakieś pseudo 3D. Zostawmy może walkę gdzieś na boku, przejdźmy do całej reszty.

Lokalizacje zostały wykonane starannie, jest co zwiedzać i sprawia to jak najbardziej przyjemność. Dialogi bohaterów też są przemyślane. Podoba mi się powiązanie zdarzeń ze sobą, gdy porozmawiamy z pewną elfką, dowiadujemy się, że mieszka razem z ojcem, i w czasie rozmowy z ojcem, widać, że się do dziewczyny przyznaje. W momencie gdy z elfką nie zagadamy, to ojciec mówi swoją kwestie, nie interesując się naszą osobą.

Ładne lokalizacje, dobrze dobrane dialogi, muzyka z znanych gier (Diablo, Gothic, Wiedźmie), tilesety znanego Inquisitora, i masa ładnych skryptów ruby: wyświetlanie lokalizacji, system menu, quest logi i inne. Niby wszystko świetnie, jednak mnie to nie wzrusza. World Of Arkania nie wyróżnia się z tłumu licznych projektów RPGXP, jest zwykłą, kolejną taką sobie pozycją, której być może dobrze jest poświęcić trochę uwagi. Zapraszam do downloadu.

Cała gra została w miarę starannie wykonana z przeróżnawych materiałów.
Standardowa walka w RPGXP, wzbogacona o paseczki...
A tutaj mamy bardzo dobrą knajpę, cała dla nas.
Co z wspaniałych skryptów ruby, jeżeli cała reszta graficzna powłoka strasznie kuleje?


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024