...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 44 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Krypta >> Scenariusze

Projekt X
Scenariusz 52
Gatunek: science fiction

Jest rok 2343. Wszystkie państwa żyją w ciągłym zagrożeniu ataków terrorystycznych. Po IV wojnie światowej tylko kilka państw jest w stanie sprzeciwić się woli terrorystów. Cały kontynent europejski został zniszczony przy użyciu bomb jądrowych i plazmo-jądrowych. W Afryce wszystkie miasta i wsie zostały zniszczone a ludzie ukrywają się w gęstej dżungli. Ameryka południowa i zachodnia część Ameryki północnej zostały całkowicie zniszczone i zatopione przez morza i oceany. Na świecie króluje rada Azjatyckich państw zjednoczenia która kieruje atakami terrorystycznymi. Oprócz nich zachowały się tylko trzy państwa mające jakieś znaczenie w wojnie. Wielka Brytania mająca kilka miast i baz wojskowych na dnie Morza Północnego. Francja która w 2276 zbudowała sieć jaskiń wojskowych głęboko pod powierzchnią ziemi oraz Stany Zjednoczone którym udało się zbudować wielki system rakietowy dookoła Australii którą odbudowali po jej zniszczeniu w 2198.
Ostatnią nadzieją państw zjednoczonych(USA, Anglii i Francji) jest projekt X wykonany przez najlepszych uczonych z każdego z kraj. Pierwszy eksperyment został przeprowadzony w 2344. Miał on na celu stworzenie żołnierza idealnego o wyczulonych zmysłach powiększonej masie mięśniowej oraz polepszonym systemie myślowym. Żołnierzem na którym przeprowadzono eksperyment był Jack Tailor. Pochodzący z Wielkiej Brytanii kapitan oddziału komandosów. Po wyjściu z komory z gazem VX Jack był nieprzytomny i widać było ,że strasznie cierpiał , lecz po chwili ockną się i okazało się ,że jednak eksperyment się powiódł. Pierwszą misją Jacka było przywiezienie żony prezydenta USA do bazy w Australii. Jack pożegnał się z żoną i wyruszył do Nowego Yorku. Po powrocie ujrzał tylko zgliszcza spalonego laboratorium. Po chwili szukania okazało się ,że najważniejszy personel w tym żona Jacka został porwany a plany dotyczące eksperymentu X zabrane. Jack po zaopatrzeniu się w odpowiedni ekwipunek wyrusza do Azji aby znaleźć główną bazę terrorystów oraz uwolnić żonę.
Tymczasem w laboratorium w Korei Północnej terroryści próbują wykonać eksperyment X na swoich ludziach. Po wsadzeniu 100 najlepiej wyszkolonych żołnierzy do komór z gazem VX zaczynają się kłopoty. Po wyjściu z komór u żołnierzy zaczyna się zmieniać kod DNA. Jeden z naukowców za uwarzył ,że dawka surowicy zwierzęcej która miała dać żołnierzom polepszone zmysły została nieprawidłowo zmierzona. Terroryści zamieniają się w dzikie bestie które w mig niszczą całe laboratorium . W ciałach poległych składają jajka które mutują poległych w identyczne potwory. Cała plaga w 4 dni opanowuje p państwa z Azjatyckiej Rady Państw Zjednoczonych. Tymczasem nie spodziewający się takiego zagrożenia Jack dopływa łodzią do południowych Indii.
Na swojej drodze Jack spotka mutantów z eksperymentu X ale również jeszcze bardziej zmutowane kreatury. Wśród przyjaciół może występować jakiś robot albo mutant ale jak to będzie dokładnie to zależy już tylko od was.


Autor: Braian
email: debraian@interia.pl


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024