...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 19 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Problemy z RPGVXAce || Zgłoś nowe materiały
RPG Maker :: RPG Maker VX Ace

Opis programu RPG Maker VX Ace

RPG Maker VX Ace posiada wszystkie narzędzia, które wymagane są do stworzenia wymarzonej gry. Wykorzystaj w swojej grze nowe funkcje, takie jak:
 • poprawiony system łączenia elementów do rysowania map,
 • nowy system pobierania statystyk dla bohaterów, przeciwników, umiejętności i ekwipunku,
 • nowe opcje zdarzenia, w tym odtwarzanie OGG Theora Video,
 • rozszerzona baza zasobów, w tym wbudowany generator do tworzenia własnych animacji postaci oraz grafiki twarzy.

  Potężne narzędzie
  RPG Maker VX Ace został wyposażony w nowe, potężne narzędzia do tworzenia gier. Dzięki przejrzystemu wyglądowi program pozwala na szybkie tworzenie gier, bez jakiejś większej znajomości kodowania. Nowe narzędzia są nie tylko wygodne, ale także niesamowicie proste w użyciu (w tym oczywiście - dla opornych - proste do nauczenia). Proces tworzenia gry dokonuje się głównie za pomocą prostych operacji myszką, takich jak wskazanie i kliknięcie w elementy.

  Wzmocnione zasoby
  Program został wyposażony w potężną bazę zasobów, zbiorów graficznych i muzycznych. Do zasobów z poprzedniej części programu (RPGVX) zostały dodane nowe elementy. RPGVXAce został tak skonstruowany, aby zasoby z wersji VX idealnie pasowały do RPGVXAce.

  Ulepszony system tworzenia map
  Ta wersja programu została znacznie ulepszona w dziale TILESET (kafelkach, elementach które odpowiadają za tworzenie map). Usunięto ograniczenia z RPGVX, a także zastosowano nowe narzędzia:
 • Tilesety w bazie danych; RPGVXAce obsługuje 999 oddzielnych, w pełni VX-stylowych tilesetów. Nie trzeba więcej rezygnować z ładnych tilesetów tylko po to, aby zwolnić miejsce. Tilesetom dodano także określenie przejścia w 4 kierunkach oraz typy terenu (terrain tags).
 • ID regionu; ustal występowanie hordy na danych elementach poprzez nadanie specjalnego numeru ID dla terenu. Każda mapa jest wyposażona w 63 różne typy ID regionów.
 • Cień (narzędzie) - narzędzie do ustalania cieni pozwoli na lepsze zarządzanie cieniami w programie. RPGVXAce stawia cienie automatycznie, ale za pomocą tego narzędzia można je dorysować albo też usuwać. Już nie trzeba się martwić o problemy z cieniami w dziwacznych miejscach!

  System statystyk
  Stwórz swój własny system zarządzania statystykami dzięki nowej opcji. Teraz każda z danych kategorii (bohater, klasa, broń, wyposażenie, czy stan) są w stanie wpłynąć na statystyki.

  Generator postaci
  RPGVXAce zawiera wiele zasobów, ale co w przypadku, kiedy chcesz mieć własnego bohatera, a nie jesteś grafikiem? Program posiada wbudowany generator postaci, gdzie wykonasz animacje (charset), a także twarz (faces) postaci. Wystarczy tylko zapisać, a później importować do projektu.

  RGSS3
  RPG Maker VX Ace uaktualnił RGSS do RGSS3, który jest bazowany na Ruby 1.9.2. Język skryptowania jest bardziej efektywny i szybszy niż kiedykolwiek. Kiedyś skrypty spowalniały niektóre zdarzenia, a tym samym całą grę - teraz o tym problemie możesz już zapomnieć!

  Dziel się swoim projektem!
  Po ukończeniu swojej gry jak najbardziej możesz podzielić się nią z innymi. Stwórz plik instalacyjny projektu, eksportując go do wersji samowykonywalnej aplikacji (portable EXE), którą można uruchomić na każdym systemie Windows. Dziel się swoimi projektami z przyjaciółmi, rodziną, a nawet z całym internetem.


  UWAGA!!
  Seria programów RPG MAKER należy do oprogramowania komercyjnego (płatnego). Z tego też powodu zalecamy wypróbować 30 dniową wersję trial oprogramowania, które można pobrać bezpośrednio ze strony producenta. Zaleca się też dokonanie zakupu licencji na oficjalnej stronie programu.


 • Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
  2002-2024