...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 35 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2006: Sierpien


31 sierpnia 2006 - 11:06 (Reptile)

おはよう !
Kolejny dzień, kolejna porady - ale tym razem bardziej zaawansowana, gdyż Patrio wziął się za ruby. Podesłał poradę, dzięki której będziecie mogli zmienić Ekan tytułowy [chodzi o jego menu] oraz dodać wybór bohatera. Znajdziecie ją na samym dole w dziale z czarnymi napisami RUBY. Do pobrania także istnieje skrypcik - demo. Udanych transferów - a reptile wraca do pracy.
  じゃな!


  28 sierpnia 2006 - 04:07 (Reptile)

  おはよう !
  Patrio postanowił wziąść się do roboty - ma chwilowy widocznie zapał i postanowił przesłać poradę (pod XP - która trafia do poradnika oczywiście). Prosta porada, o nazwie: kalkulator... Teraz nawet nasz bohater nie musi się martwić o liczenie jakichkolwiek działań.
   じゃな!


   27 sierpnia 2006 - 12:25 (Reptile)

   おはよう !
   Dzisiaj pare drobnostek zostaje dodanych do downloadu dla RPGXP. Drobnostki - to nic innego jak pare ikonek, wykonanych przez Emrona, Ksparka i Raviora. Tutaj trzeba przyznać, że nawet im wyszły nieźle. miłych transferów przy downloadzie.
    じゃな!


    24 sierpnia 2006 - 10:42 (Reptile)

    おはよう !
    Po raz kolejny w dzisiejszym dniu. Reptile udało sie złapać pare ciekawych informacji, może już większość osób wie... ale lepiej o tym napisać. Prawdopodobnie rozpoczęły się prace nad nowym makerem. RPG Maker Vista - co dla niektórych dobra wiadomość. Będzie w 3D - oczywiście rubi też będzie (No to teraz koniec dobrych wiadomości). Z tego co wiadomo, to prawdopodobnie to są minimalne wymagania:
    • Pentium4: 1,2 GHz
    • 512 RAM
    • Karta graficzna kompatibilna z DirectX9.0
    No, czyli trzeba będzie wkońcu nazbierać na nowy sprzęt jeżeli komuś zależy.

    Poniżej prezentuje pare screenów z 'gier demo' i logo

    //* błędna informacja, screeny jak i owy maker - to była wersja z Sony PlayStation 2 *//

    じゃな!


    20 sierpnia 2006 - 22:02 (Reptile)

    こんばんわ !
    Jak zostało powiedziane, tak też i zostało zrobione. Shimyureshon RPG Tsukuru 95 PL już jest w DOWNLOADzie! Wszystkich zainteresowanych programem, reptile zaprasza do zassania tej versji rpg makera. Teraz tak, pierwsze 2 błędy na jakie możecie się napotkać:
    • Tworzenie nowego projektu; upewnij się, że sieżka jest dobra (jeżeli jest dobra powinnien być już jeden projekt o nazwie SYS)
    • Przy szybkiego testowaniu projektu; Wyskakuje tura gracza, po czym Game Over. - nie to nie jest błąd. Tam żeby zagrać musisz postawić Bossa, bohatera, dać im bronie w bazie danych, animacje i pare innych jeszcze rzeczy zrobić jak np. dać mapce jakieś intro (MAPA->Właściwości)
    Więc teraz tak odnośnie wersji. Nie ma narazie bazy danych... pliku pomocy... gierki demonstracyjnej... co jednak posiada to błędy w tłumaczeniu - np. niewiadoma opcja1 (((_^) - w Przeczytaj mnie znajdziecie szczegóły odnośnie tego czegoś...

    Jeżeli znajdziecie jakieś problemy z programem, propozycje, błędy! Prosze o poinformowanie koniecznie na maila, gdyż te informacje się przydadzą do kolejnej wersji (o ile są zainteresowani). Puki co mamy narazie taką, biedną wersję (((_-) Sobota. 20 sierpnia 2006; 22:02 - Symulator RPG Maker 95 w języku polskim jest dostępny!

    じゃな!


    17 sierpnia 2006 - 13:42 (Burgund)


    Witam.
    Dzisiaj pojawia się button strony    Informuję, że dzisiaj nadajemy od 18:00. Do usłyszenia.


    17 sierpnia 2006 - 12:18 (Reptile)

    おはよう !
    Początek dnia i już sporo się dzieje. Może najpierw zaczne od zasobów - co nowego zostało dodane. Makaveli podesłał następujące materiały:
    • Faceset: z gry Breath Of Fire na GBA
    • Facesety z znanej gry Street Fighter II, w formie normalnej i picture
    • Monster: Bohaterów z gry Violent Storm
    • Backgrounds: z Mortal Kombat Deception
    • a pod RPGXP, mały prezencik w ruby o nazwie Debugger, jest to uproszczenie do gier testowych. Plik rar z instrukcją obsługi w środku
    No i tym samym Makaveli zapracował na lepszy stopień, a skoro jesteśmy przy redakcji... Do naszego teamu wraca Twardy - ciekawe czy go jeszcze pamiętacie... Postanowił od nowa zainteresować się makerem i zacząć u nas pracować, więc droga wolna. Mamy nadzieję, że będzie nam się dobrze współpracowało. (((_^) Przy okazji zamieszczam buttonka do jego strony
     Strona
    No i na koniec kilka informacji na temat Symulatora RPG Makera 95 - jeszcze jej niestety nie ma, ale reptile informuje, aby pocieszyć, że naprawde bedzie niedługo... Jeszcze w tym tygodniu (((_^). Pare rzeczy jeszcze trzeba 'udoskonalić' i instalke zrobić, ale to już nie będzie taki wielki problem. Puki co - prosze jeszcze troche o cierpliwość - program już niebawem!

    じゃな!


    16 sierpnia 2006 - 15:12 (Reptile)

    Konnichiwa !
    Na chwilke udało się urwać z pracy, aby jakiegoś newsa napisać. Nic 'ciekawego' do downloadu aktualnie reptile nie dodał, ale... Po lewej stronie utworzył dział dotyczący jednej z starszej versji RPG Makera. Shimyureshion RPG Tsukuru 95 (((_^) Możecie tam w dziale poczytać o tej versji RPG Makera. Więcej informacji już wkrótce!

    Jaa na!


    15 sierpnia 2006 - 21:42 (Burgund)

    Raporcik z dzisiejszej sesji Stronghold FM... ;) Nadawanie rozpoczęło się o 18:02. Aktualnie jeszcze nadajemy, ponieważ są jeszcze słuchacze ( pięciu). Puszczone zostało prawie 100 utworów z różnych gatunków muzycznych. Średnio nasz sygnał odbierało 12 słuchaczy, co nie jest małą liczbą. Prostym wnioskiem jest, że radio będzie nadawało regularnie. Najbliższa audycja - jutro , kilka minut po 20:00.
    Co poza muzyką? Był quiz w zgadywanie utworów z gier, na czacie panowała bardzo miła atmosfera.

    Zachęcam do słuchania jutro.

    PROSZĘ WSZYSTKICH, KTÓRZY SŁUCHALI NAS DZISIAJ O WYRAŻENIE SWOJEJ OPINII W NASZEJ KSIĘDZE GOŚCI. PROSZĘ, PODAJCIE JAKA BYŁA JAKOŚĆ SYGNAŁU, CZY NIE BYŁO LAGÓW, OPÓŹNIEŃ I PROBLEMÓW. NAPISZCIE TEŻ CZY WAM SIĘ PODOBAŁO.

    Do usłyszenia


    15 sierpnia 2006 - 11:45 (Burgund)

    Witam...
    Dzisiaj dodaję od Kikuta skrypt z minigrą w trzy kubki oraz animację... hmmm... kulek? Też od Kikuta.

    Dodatkowo informuję, że pogodziliśmy sprawę forum i link znów znajduje się po prawej.
    I kolejna informacja.... Dzisiaj ma miejsce reakrtywacja naszego Twierdzowego radia

    --== Stronghold FM ==--

    Audycja rozpocznie się dziś o godzinie 18:00.
    Słuchać będzie można w każdy piątek o 20:00, oraz wtedy gdy słoneczko w dziale Radio jest żółte. Dział radio jeszcze uzupełnię. Na razie słoneczko jest
    TUTAJ ==>
    Słuchanie można rozpocząć wchodząc na adres
    www.stronghold.fm.xx.pl

    Potem należy kliknąć OTWÓRZ!!! Radio nadaje w jakości 24 kbps w formacie AAC+, więc każdy kto posiada Winampa 5.05 lub wyższego będzie mógł odbierać sygnał.

    Audycja jest połączona ze spotkaniem na czacie. DJ (czyli na razie ja) będzie tam zbierał pomysły, dedykacje, zyczenia itp.
    To na razie tyle. Do usłyszenia.


    13 sierpnia 2006 - 12:25 (Reptile)

    おはよう !
    Nie za ładny dzisiaj mamy dzień, może newsik wam pomoże. Najpierw może sprawy 'polityczne' z naszego świata makera. Redaktorzy z Gospodą nawiązali jakieś porozumienie, więc link do forum spowrotem się znajduje na swoim miejscu. Zapraszam do rejestracji (nowych oczywiście) i miłej zabawy.
     Wymieniliśmy się przyciskami z następującą stroną
     Tsukuru
     Zaskoczeni? Zdziwieni? Jak zwykle niespodzianek robić reptile nie potrafi. Dla osób nieznających stronę: wygląd strony nie jest może 'najwyższej klasy', jak to powiadają, ale za to znajdziecie wiele materiałów graficznych (bardzo dobrej jakości) na tej stronie... wystarczy tylko ściągnąć i dobrze wykorzystac.
      Dobra koniec spamu. Czas na wieści co nowego na Twierdzy... Zobaczmy co tam było dodanego następująco...
       Makaveli
      • [Battlers] - Virtua Fighter, grafika bohaterów podczas walki, którą można wykorzystać nawet jako facesety.
       Emron
      • [Ikonki] Heroes 3 - pack 2; kolejny pack ikonek z gry Heroes 3
      • [Ikonki] Mixturki - pack mixturek, oraz gratisowo dodał miecz (chyba miał to być jakiś siekacz do miksturek, ale tam się nie wtrącam)
      • [Monster] Final Fantasy - kilka potworków z tej znanej gry, może się komuś przydadzą.
      Oraz pewna osoba podesłała nowy skrypt pod 2003. Skrypt nie był ciężki do wykonania, ale może komuś się przyda takie coś. Na czym to polega? hmm... zareklamować to można w ten sposób: Zły dotyk boli przez całą gre - skrypt wykonał GerdzioPL

      Hmm.... czy czegoś reptile nie zapomniał... chyba nie... Jakby coś nie działało, albo jakieś sugestie, co by zmienić, poprawić, jakiekolwiek pomysły - zapraszam do mailowania.

      Aha, może tutaj poruszy się jeszcze problem: Dlaczego nie zamieszczacie gier? Odpowiedź jest bardzo prosta: Gier NIE MA! A gierek typu 'moja pierwsza gra' z podstawowym RTP, nie zmiennionym Title screenem, raczej już nie zamieszczamy, bo ileś można. Dlaczego takich lepszych gier nie ma? Chcecie dobry gier? Zacznijcie je robić... Może w ten sposób by się troszeczke więcej ciekawych rzeczy działo w naszej scenie, nieuważacie? No i znowu... z newsa reptile sobie robi notke jak do bloga (((_<)

      じゃな!


      9 sierpnia 2006 - 16:14 (Reptile)

      こんにちわ !
      aaa... troche dni mineło od poprzednich newsów. Dzisiaj rano, było widać, że twierdza nie działała - powód: coś z serverem było nie tak, ale to widocznie nie było nic poważnego. No to przejdźmy do materiałów: Troche dużo ich naraz, więc będe wymieniał co od kogo nowego się pojawiło:
       Bloody Rose
      • Characters jakiegoś wojownika. Trzeba przyznać, że ładnie wyszedł
      • Porada pod RPGXP dotycząca Pelerynki Niewidka
       Makaveli
      • Backdrops [2000/2003] - ripy z gry Mortal Kombat Triliogy
      • Battlers - ripy z gry Mortal Kombat 3
      • Facesets - ripy z gry Dragon Ball: Hyper Dimension (w postaci pictures i 'normalnym')
       Kspark
      • Prezencik w poradniku - RUBY - CBS [Battle system ala RPGME]
      Oraz od kolesia (może ktoś go zna, jeżeli się buja po zagranicznych stronach) Masato pack Battlersów do RPGXP. Są tam postacie z programów RPGXP i 2000 w różnych pozach. Polecam!

      No to by było na tyle - widać, że sporo nowych materiałów się pojawiło na stronie... Pozostaje życzyć udanych transferów.

      じゃな!


      1 sierpnia 2006 - 12:20 (Burgund)

      Witam...

      Skąd ten Reptile wiedział, że dzisiaj napisze newsa? Prorok czy jak? Będę musiał Go o numery totka spytać.
      Jak się pewnie domyślacie, mam zamiar ogłosić wyiki KONKURSU!

      A więc po kolei.
      Nadesłano 3 prace, z czego jedna została zdyskwalifikowana, bo nie spełniała wymogów regulaminu. Z powodu takiej ilości jest tylko jeden zwycięzca.
      Finał rozegrał się pomiędzy dwoma (tylko!) pracami. Teraz pewnie wiele osób płacze, bo mogło wysłać pracę i zgranąć nagrodę.
      Mimo to, te dwie gry były nawet niezłe. Wygrała gra
      Life is Brutal
      autorstwa Makavelego.

      Hurra!!! Teraz wszyscy biją brawo, wstają, owacje na stojąco itp.!

      Można ją pobrać TUTAJ

      Gra wykonana w RM 2k3 pokonała grę w RMXP. Zachęcam do pobrania.
      Zwycięzcy gratulujemy, nagroda rozdana.

      Do następnego.


      1 sierpnia 2006 - 06:28 (Reptile)

      おはよう !
      Nowy miesiąc, nowy news... Stere zostały wywalone do archiwum. Kspark podesłał ripy z Dragon Ball Advanced Adventure pod 2000, narazie wylądował do działu Title, w przyszłości coś z tym jednak się zrobi, gdyż pack posiada kilka facesetów i monsterów. Zostały zamieszczone kolejny buttonik na stronie:
      Harem-Team
      Strona jest poświęcona anime, więc zainteresowanych tam odsyłam. Reptile miał okazje być dzisiaj pierwszym, ale za pewne to nie będzie jedyny dzisiejszy news... Ciekawe co dzisiaj Burgund napisze (((_^)

      じゃな!
      Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
      2002-2024