...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 47 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2007: Lipiec


18 lipca 2007 - 16:45 (Burgund)

Witam!
Mamy wakacje. Niektórzy mają mnóstwo wolnego czasu. Właśnie z myślą o tych, którzy nie wiedzą co ze sobą zrobić rozpoczęty został nowy konkurs.

To już siódma edycja Twiedzowego konkursu. Jeszcze parę i jubileusz. Ale to na przyszłość. Skupmy się na konkursie z numerem 7. Tematem aktualnego konkursu (po wielu lepszych i gorszych propozycjach) jest
Najśmieszniejsza gra w RPG Makerze

Temat może nie bardzo odkrywczy, ale dość prosty i nie bezsensowny jak Gra o włochatym Zbigniewie.
Konkurs startuje dzisiaj, prace należy przysyłać do 31 października 2007 roku. Czasu jest sporo, więc każdy ma czas na wydłubanie jakiejś gierki.
Jak wiadomo, najważniejsza jest motywacja. Tym razem poza Chwałą i Sławą po Wsze Czasy nagrodą jest oryginalna gra na PC Rebel Raiders: Operation Nighthawk.
Oczywiście jeżeli uczestników będzie dość dużo nagród będzie więcej. Pojawią się także Twierdzowe koszulki.

REGULAMIN I SZCZEGÓŁY KONKURSU W DZIALE KONKURSY
(w menu po prawej stronie)

Zapraszam do udziału.


9 lipca 2007 - 16:38 (Burgund)

Witam!
Dzisiaj tak na szybko. Dodany został pack backdropów z FF5 na GBA by LionHead.
W najbliższym czasie może będzie więcej.

Do następnego newsa.


7 lipca 2007 - 18:52 (Makaveli)

Cześć!
Aj Rep przesadzasz -od razu zaszalał. Wcześniej nie pisałem nic z miesiąc to sam też nadrabiam :)
Hmm... co by tu ciekawego rzec dzisiaj? Jak wrażenia po ostatnim chacie? Było dość ciekawie prawda? Ach ten konkurs - jeszcze trochę cierpliwości.
Co do radia prawda jak już Reptile wspomniał ostatnio gra dosyć często...można powiedzieć że nawet codziennie. Jeszcze lepiej by było gdyby jednak troszkę więcej ludu zaczęło go słuchać. Kto wie może przy następnym spotkaniu czatowym liczba słuchacz się zwiększy?
A właśnie - może kolejne spotkanko się zrobi w najbliższym czasie? W razie czego jeszcze się napisze ;)
Dzisiaj z zasobów wstawiam do działu charsety zripowane postacie z gry Lunar Legend. Zachęcam do pobrania i własnych eksperymentów z nimi :)

To na tyle.


7 lipca 2007 - 03:49 (Reptile)

Ohayoo

Aj, Makaveli zaszalał, oj zaszalał, trzeba nadrabiać zaległości. Koleś o nazwie Ragnarek, dość dawno temu podesłał ciekawy skrypt, jako, że nie miał nazwy, postanowił go reptile nazwać 'latarka'. O co biega. Bohater ma w przedmiotach pochodnie. Przez 'specjalny klawisz' (Z) używamy pochodni w ciemnych pomieszczeniach. Oczywiście jak użyjemy pochodnie to jest blask wokół bohatera. A- skrypcik pod RPGXP, znajdziecie w dziale Poradnik.

Informacje na temat radia zostały też odświeżone. Możecie w nim znaleść info. dot. rysowania charsetów (taa... jasne), używania radia, jak je odpalić/zainstalować/słuchać itp. itd. Tak sobie reptile pomyślał z Makaveliuszem, że mozna by było zrobić jakiś bajer typu 'Lista przebojów'? 'Top 10'? Albo coś w tym stylu. Jako, że radio jest praktycznie, codziennie ON, możecie zagadać na numer radia i zaproponować jakieś utworki d(((_^)
Prawdopodobnie to jeszcze nie koniec na dzień dzisiejszy.
Jya


4 lipca 2007 - 17:47 (Makaveli)

Witam ponownie dzisiejszego dnia.
Do chatu na który jeszcze raz zapraszam zostało jakieś 20 min - tak więc zbierać się i wchodzić.

A ja w tym czasie wrzucam program i malutką poradę dotyczącą szybkiej konwersji Charestu i Chipsetu na Tilest i Characterset z RPG Makera XP. Znajdziecie je w dziale Porady>Grafika
Do newsa dołącza się także Lionhead który wrzuca kilka Auto tilesów.
Dzisiaj to już z mojej strony chyba wszystko.

Zapraszam na Chat.


4 lipca 2007 - 11:59 (Makaveli)

Ave!

Na początek dzisiejszego dnia wrzucam Backdropy zripowane z gry Dragon Ball Advance Adventure.
Myślę że to nie koniec newsów na dzisiaj.

Chcę także poinformować wszystkich makerowców i nie tylko o dzisiejszym spotkaniu na chacie Twierdzy które rozpocznie się ok. godziny 18:00 - myślę że pogadamy sobie wszyscy w miłej atmosferze. Tak więc zaproście znajomych i wpadnijcie.Wchodzić można tradycyjnie poprzez odnośnik w menu lub adres www.czatuj.xx.pl
Acha proszę nie zwracać uwagi na licznik chata obok linku w menu gdyż ten jeszcze nie działa.

Na obecną chwilę to chyba wszystko.


3 lipca 2007 - 16:27 (Makaveli)

Witam Wszystkich
Jak dobrze powrócić po dość długiej przerwie. Pusto coś na tej Twierdzy prawda? W najbliższym czasie możecie spodziewać się sporej ilości newsów ode mnie. Tak Makaveli wraca do pracy.
Na dobry początek dziś wrzucam paczkę monsterów dla Makera 2003. A w owym packu znajdziecie rip robotów z gry Super Robot Wars na konsolkę Game Boy Advance

Teraz dość ciekawa sprawa - w najbliższym czasie zapewne zostanie ogłoszony pewien konkurs tak więc drodzy Goście i Bywalcy Twierdzy miejcie się na baczności! Z tego co słyszałem nagroda całkiem obiecująca.- nie jakieś tam orzeszki czy kobieca bielizna ;) .

A teraz kilka słów do redaktorów - część z Was pewnie na wakacjach jednak mam nadzieję ze wrócicie już niedługo. Mianowicie trzeba zorganizować w najbliższym czasie zebranko rodzinne, postarajcie się zmobilizować i ustalmy wreszcie konkretną datę aby każdemu pasowało.

Cóż dzisiaj to chyba na tyle, do zobaczenia wkrótce.


1 lipca 2007 - 10:37 (Reptile)

Ohayoo

W Panoramy oraz Panoramas zostały dodane materiały z gierki Etrian Odyssey, jest ich troszeczke mało co prawda, ale jak sie je dobrze wykorzysta, to efekt będzie nawet niezły d(((_^)

Uzjel dodał kilka lekcji z kursu pod RPGXP, jak się uda kolejne sprawdzić (poprawić błędy i inne tam sprawy z tego kursu) to w najbliższym czasie powinno się pojawić, ale jak na dzień dzisiejszy chyba wam wystarczy tych 5. Reptile przypomni: aby się pozbyć tej niechcianej ramki wokół charactersetu - wystarczy go IMPORTOWAĆ do projektu. Więcej informacji znajdziecie o tym w dziale grafika. (((_^)''
No i newy z tamtego miesiąca do archiwum poleciały.
Jya


1 lipca 2007 - 05:19 (Uzjel)

Witam, a jednocześnie żegnam was
Po długim czasie mojej nieobecności trzeba było się wziąć do roboty. Udało mi się napisać trochę kursu dla początkujących pod RPG Makera XP. Na razie napisanych jest 12 lekcji. Ja dziś dodaje pięć.

No i zła wiadomość - nie będzie mnie przez najbliższe dwa tygodnie. Czemu ? - sprawa prywatna więc prawdopodobnie następne lekcje kursu nie będą dodawane.

Tak więc jeszcze raz żegnam się z wami

Cześć
(Przepraszam za nie przeniesienie do archiwum)
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024