...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 34 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2007: Sierpień


29 sierpnia 2007 - 10:57 (Reptile)

Ufff, sporo minęło od poprzedniego newsa. Trzeba będzie z redakcją pogadać, co oni sobie wyobrażają, jakieś wakacje se zrobili czy co? W każdym bądź razie do zapisu lecą dwa packi, pod RPGXP, pierwszy - ikonki od virdosa, mogą nawet być, szkoda tylko, że tak mało, no a kolejny pack to charactersety, które podesłał Kurisu Black Mage. Przedstawiają różne postacie przede wszystkim jak 'coś tam robią' (czyli jakieś tam proste animacje). To by było na tyle, jeżeli chodzi o sprawę downloadu.

Teraz sprawa bardziej rozrywkowa, dzisiaj (nie wiadomo dokładnie o której) będzie zapuszczane StrongholdFM, grać będzie ...hmm, dobre pytanie może zespół wściekłe mandarynki i krwiożercze banany? Nie, raczej to się nie spodoba, w takim razie tradycyjnie jakiś miłe utworki, i japońskie i angielski i irlandzkie, i przemówienia albo nie, lepiej zostawić samą muzykę. To radio będzie można zobaczyć (status po prawej stronie, nawet jak będzie słoneczko na 'zaraz wracam' - radio będzie grało). Kolejna informacja, prawdopodobnie dzisiaj dzisiaj 19:00 zrobimy sobie jakieś małe pogawędki na chatcie, więc kto będzie zainteresowany to zapraszamy.

No to do usłyszenia!
Jya!


20 sierpnia 2007 - 18:38 (Reptile)

Moment na który chyba większość czekało od bardzo dawna (a raczej zadaje pytania na ten temat) Virtua Twierdza odcinek 4 by Glock, właśnie zostało wrzucone do działu VT, można go z tamtąd pobrać. Jak się znajdzie czas, to może i się włączy zaraz radyjko (powtórka ze wczoraj? 13h nadawania d(((_^) )
Jya!


17 sierpnia 2007 - 19:17 (Reptile)

Kolejny news, aktualnie reptile skończył się bawić z programami, i postanowił je 'włączyć' (zobaczy jak to się pociągnie). Feler polega natomiast na tym, że programy (RPG Maker) zostały zamieszczone na RapidShare, a więc troszeczkę inaczej je się teraz będzie pobierało. Zasada jest taka, po naciśnięciu jakiegoś linka od programu, pojawia się nowa strona. Klikamy napis FREE, następnie wpisujemy kod z obrazka, klikamy download i czekamy aż program się pobierze. Oto nowe linki: Trzymajcie dzieci dział download spoworotem, pobierajcie makera i róbcie same dobre projekty. Teraz, wsyzscy co męczyli redaktorów na gg z pytaniem 'Kiedy będą programy?' niech napiszą chociaż wiadomość w księdze gości, że coś tam zaczynają robić jakiś projekt. Może tyle na dzisiaj.
Jya!


17 sierpnia 2007 - 13:52 (Reptile)

Dzisiaj został uaktualniony dział FAQ, narazie tylko po PL, oraz tylko dział 'odnośnie strony'. Znajdziecie w nim pytania typu: 'Gdzie co na stronie można znaleść', 'Skąd wytrzasnąć RPG_RT.exe', 'Jak włączyć skrypt', 'Jak go przekopiować' itp. takie tam. Zaniedługo (w wolnej chwili) się dopisze odnośnie pierwszych kroków w programie, czyli jak ustawić start drużyny, jak importować grafikę, jak użyć przełącnzika, jak użyć zmiennej, jak zrobić żeby kuferek zniknał, jak zrobić aby potwór po zaatakowaniu zniknął itp. takie dosłownie podstawowe rzeczy, aby ludzi na forum o tym już nie zadręczać. Mimo, że odpowiedzi na wasze pytania są w kilku miejscach (poradnikach, poradach, każdym forum) to jeszcze je dodamy do działu FAQ, może ktoś tam zaglądnie? Ale na serio, nie zadręczajcie takimi pytaniami ludzi na forum, bo nie mają już do was siły, tylko zazwyczaj jakiś spamer odpisze głupoty, żeby nabić posta.

Dział programy.... Niestety, programy jeszcze nie zostały 'naprawione'. Jednak wszystkie polskie wersje programu można znaleść na czymś takim co się nazywa eMule. Jak dobrze poszukacie, to na bank na nie traficie. Jednak osoby bardzo niecierpliwe, jak odpowiednio zagadają, to ten program otrzymają w trybie ekspresowy, jak tak bardzo zależy. Byłoby jednak lepiej jakby wszyscy co mają instalki polskiego RPG Makera, i używają programu eMule, aby je udostępnili, bo co szkodzi. Ale się reptile rozpisał...
Jya!


13 sierpnia 2007 - 12:10 (Reptile)

Ohayoo!
4 skrypty zrobione przez Jaffar0, trafiły do skryptów (skrypty pod versje 2003)
  • Bitwa na śnieżki; minigierka dla 2ch graczy, gdzie się trzeba nawalać śnieżkami.
  • Dymki; wiadomości w grze wyświetlają się w postaci chmurek, a nie w tradycyjnej ramce.
  • 8 Kierunków; Bohater może łazić w 8 kierunkach (tak, po skosie, dla maniaków dobry początek aby zrobić grę 3D w 2D) (((_^)''
  • Znikanie wroga podczas ataku; w sumie najsłabszy skrypt, ale można uzyskać niezły efekt jak się dobrze zastosuje.
Może ktoś jeszcze inny się dzisja dołączy do newsa. Na bank później (wieczorkiem) postara się reptile uruchomić ponownie dział programy. Jeszcze troche wytrzymajcie bez tego.

Jya!


12 sierpnia 2007 - 21:07 (Uzjel)

Witam was znowu po pewnej przerwie. Udało mi się znaleźć trochę czasu aby dodać kolejne pięć lekcji kursu RPG Makera XP. Trochę obrazki są za duże co deformuje wygląd strony ale myślę że to aż tak bardzo nie będzie wam przeszkadzało. Oto pięć nowych lekcji:

  Lekcja 6 - Mapa okolicy i drzwi
  Lekcja 7 - Pierwsze zadanie
  Lekcja 8 - Baza danych - Bohaterowie
  Lekcja 9 - Pierwszy stwór, pierwsza walka
  Lekcja 10 - Sen i modlitwa

Następne lekcje pojawią się dopiero zapewne po wakacjach. W sumie to już nie długo (wiem mnie też to boli). Dobranoc10 sierpnia 2007 - 18:20 (Kspark)

Cze

Dzis dodaje skrypt autorstwa Arrgon'a dotyczacy jak zrobic szpital w Ruby, skrypt znajdziecie w Poradnik XP.

To na tyle, pzdr0


10 sierpnia 2007 - 09:54 (Emron)

Witam!

Ostatnimi dniami pusto coś było, więc postanowiłem przygotować kilka rzeczy, które mogą się wam przydać, a dokładnie są to:

-Duże Battlersy zRIPowane z gry Might and Magic VI. Mogą niektórym nieodpowaiadać ich rozmiary, więc polecam użyć programu Irfan View do ich zmniejszenia. Polecam także używać ich jeddynie jako potwory, gdyż jako Bohaterowie mogą nieciekawie wyglądać...
-Jeden Titles z gry Eternal Lands.

Z materiałów to będzie raczej wszystko... Ma ktoś jutro wolną sobotę? Jeśli tak, to zapraszam jutro wszystkich na czat o godzinie 18:00. O radio także się zadba jeśli zajdzie taka potrzeba.
Myślę, że już starczy na dzisiaj...

Pozdrawiam!


5 sierpnia 2007 - 12:24 (Kspark)

Siemka
Dzis po dluzszym czasie mojego nieróbstwa uaktualniam pack Charset'ow pod Rm 2k/3 ''Tekken'' trafil tam az 1 charset, no to w sumie mamy juz 2. Hehe

To na tyle, pzdr0


4 sierpnia 2007 - 22:32 (Reptile)

Vieczór!
Wszyscy się już zapoznali z konkursem? Ciężko chyba nie zauważyć tego czegoś, macie już może jakieś pomysły? Nikomu nic nie mówcie, bo jeszcze wam je ukradną (((_^)

W download lecą do pobrania Panoramy i panorama z gier: World of Warcraft oraz Heroes of Annihilated Emperor, także LionHead dołączył się do newsa i podesłał pack grafik przejścia. LionHead, Mikau, Marsonek i WietnamX dostają awans. Ci pierwsi powinni dawno dostać go, ale były problemy z stroną, więc niestety się zapomniało (((_^)''
Natomiast Marsonek i WietnamX, dużo prac podesłali jednak, dziwnym zbiegiem okoliczności brak czasu aby to coś sprawdzić (skrypty i gierka) postara się reptile to jak najszybciej załatwić i wstawić kolejne gierki jak najszybciej. Po co taka informacja? No wiemy przecież niektórzy piszą jakieś tam historyczne kalendarzyki, więc informacja dla nich aby je sobie uaktualnili d(((_^)

Radyjko coś tam gra, więc zapraszamy do słuchania!

Jya!


2 sierpnia 2007 - 13:07 (Emron)

Witam!
Aj; a miałem wcześniej nadrabiać braki, lecz ciągle stawały mi jakieś przeszkody... no nic. Dziś przynoszę Battlersy z gry Neophyte3 (Można także użyć jako face), Titlesy z gier Neophyte, oraz skromny pack utworków MIDI - także z gier Neophyte ^^'' No w sumie nic wielkiego, ale zawsze coś - mam nadzieję, że sie komus przyda. No trudno, na tym sie kończy mój niedługi news.

Pozdrawiam.


1 sierpnia 2007 - 13:40 (Burgund)

Witam!
Rozpoczął się nowy miesiąc. Stare newsy tradycyjnie zostały przeniesione do archiwum.
W imieniu redakcji chciałem przeprosić za brak możliwości odwiedzenia naszej strony w drugiej połowie lipca. Niedogodność ta była spowodowana wyczerpaniem się limitu miesięcznego transferu danych z serwera. Dokonamy wszelkich starań, aby takie problemy się zdarzały się jak najrzadziej.
W związku z tym tymczasowo wyłączamy kategorię Programy w naszym downloadzie. To tylko chwilowe wyłączenie, reszta strony jest w pełni dostępna.

Dzisiaj także zapraszam na małe spotkanie na czacie połączone z sesją naszego internetowego radia. O godzinie 17:00.

To na tyle na początek miesiąca.
Na razie.
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022