...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 15 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2008: Luty


24 lutego 2008 - 21:56 (Virdos)

Fakt, być tak nie może ... Virdosa nie było długo... Powiem, bardzo długo ... Bynajmniej na twierdzy...
Pracuje w wolnych chwilach nad swoim projektem ... Może chociaż ten po ukończeniu będzie działał ?
Byłaby to moja pierwsza bynajmniej ukończona, niespalona, niepotępiona i dobra gra (-_- )'
Dobra, dzisiaj do downloadu leci mały pack soundów Middi od Lionheda ...
To jest dosłownie mały pack, ale na pewno się komuś przyda, bo są nawet fajne coniektóre ...
Nie ma tutaj co więcej pisać, jak Virdos ukończy projekt, to będzie rzucał więcej materiałów, ale
zapewne od siebie też d(^_^ )'
Jya ne !


22 lutego 2008 - 13:34 (Reptile)

Nie, tak być nie może. Layout został wykonany (ci, którzy nie mieli okazji zobaczyć, mają chyba szczęście), gdyż z layouta wyszedł pasztet i nic pozatym. 'A miało być tak pięknie', no cóż, nie będzie - przywraca reptile stary layout sprzed tamtego roku - DarkLay - ze smokiem, rozciągający się. Redakcja zadawolona, Reptile zadowolony, scenowicze... nie ci raczej nigdy nie będą zadowoleni, w takim wypadku nie ma co się rozpisywać, czas ukończyć papierki, które muszą być gotowe na poniedziałek, a na następny tydzień prawdopodobnie na stronie pojawią się nowe działy, ale o tym kiedy indziej. Jya!


22 lutego 2008 - 11:52 (Reptile)

Ohayoo,
Tydzień... a dokładniej 10 dni minęło od poprzedniego newsu, dokładnie tak jak zostało zaplanowane (no może nie do końca). Wygląd strony się zmienił. Na lepsze? A może na gorsze? Nie wiem, ale reptile wie bardzo dobrze jedno. Narazie to zostawi i ewentualnie się co nie co popoprawia przy wyglądzie strony Teraz na pierwszy plan wchodzą 'inne zadania', które trzeba jak najszybciej skończyć, takie jak choćby np: poprawienie działów na ten system ikonkowy, dodanie wszystkich materiałów od innych redaktorów, a może mały porządek nawet w dziale redakcja? Póki co, jeszcze trzeba przetestować czy wszystko się poprawnie wyświetla i jak tym razem coś będzie nie halo, to sam już reptile nie wie co zrobi. Kolejnego layouta na dzień dzisiejszy, i ten miesiąc nie ma zamiaru zmieniać / pisać
Jya!


12 lutego 2008 - 12:37 (Reptile)

Ohayoo,
Tak więc, to jest 3ci i chyba ostatni od reptile news na tym layu to będzie. Rozmawialiśmy z wieloma użytkownikami, opinie braliśmy wszystkie pod uwagę no i jak to zwykle normalni użytkownicy myślą, redakcja się obija i nic pyzatym. Szczerze, i tak jest. Może reptile przedstawi analizę z tego weekendu:
  • Przywrócenie starego layouta 'papirus' - niestety ta opcja odpada, powód jest bardzo prosty. Reptile tego laya nie robił, nie jest jego autorem, i nie ma zamiaru go poprawiać, ani tym bardziej pisać od początku (chociaż też to by było dobrym rozwiązaniem). Przy niektórych tekstach wygląd strony kompletnie rozsypywał się na drobny mak. Tak więc ta opcja odpada.
  • Zostać przy tym co jest teraz - chyba nie bardzo. Rozumiemy dobrze, to jest twierdza, a nie blog dla zakochanej nastolatki, jak to co niektórzy określili. No i ok, cukierki znikną, layout też zniknie i będą wszyscy zadowoleni.
  • Napisać nowy layout? Ha, przez weekend reptile zrobił aż 3 wersje nowe go wyglądu twierdzy, i każdy z nich okazał się no, tragiczny (eh, całkowicie inaczej niż była wizja <(((_^) ), nie zostały one ukończone, gdyż w momencie tak ok. 50% ukończenia już tragicznie wyglądały (zresztą, który layout od reptile tragicznie nie wyglądał).
Ale drodzy makerowcy jest rozwiązanie, i chyba to rozwiązanie będzie najlepszym ze wszystkich. Wszyscy za pewne pamiętają versję Skywhite (Białe tło, z niebieskimi włosami i rozsuwane menu), tutaj musicie tylko ruszyć lekko wyobraźnią, gdyż stronę chcę trochę przerobić i po prostu zapytanie jak to widzicie (wszyscy piszą, że coraz gorzej i wogóle), gdyż chcecie lepiej a boicie się zmian! Wygląd strony jak i cały system by wyglądał następująco:

(zapisane jako jpg, by zniszczyć trochę jakość), ok - mamy tak:
  • Logo
  • pod nim menu
  • reszta czyli newy, i to co się ma wyświetlać
Buttony nie istotne, gdzieś się je wciśnie, na sam dół strony, bądź po prawej czy po lewej jak na obrazku. Teraz chodzi o same menu: nie będzie rozwijane. Chce reptile wprowadzić system ikonkowy, czyli (wyobraźcie sobie) klikamy w link Download i się wyświetla co nas interesuje:
Dział RPG XP
No i jakieś miniaturowe ikonki reprezentujące charactersy, ekrany tytułowe, animacje walki itp.,

Dział RPG 2000/ME
Charaktery, Battle Charaktery, itp. Itd.

Czy wam się ten sposób podoba czy też i nie, reptile i tak go zastosuje, na wypróbowanie. Natomiast decyzję na temat wyglądu strony (czy to ma być Skywhite) czy jakieś inne mroczne coś pozostawiam wam (czytajcie - gospoda, ankieta i głosowanie, niech będzie do końca następnego tygodnia - piątek 22 lutego koniec), zmiana wyglądu, bez narzekań, news za newsem, i porządnie zabieramy się do roboty - słyszycie redakcja? Macie? Załapali? Dobrze.

Jeszcze mała notatka odnośnie księgi gości. Czy wy nie rozumiecie, co to oznacza Księga gości?? Jak sama nazwa wskazuje - jest dla gości i tyle! Wy co tam się zazwyczaj wpisujecie 'gośćmi' nie jesteście, tylko stałymi bywalcami, bywalcami takich miejsce jest na forum! Tam się zakłada i dyskutuje na różne tematy, oceny użytkowników na temat gier, jest dział na forum zakładamy temat o danej grze i piszcie do woli co wam leży na sercu. Oceniajcie grę do woli w procentach (%), w skalach szkolnych, od 1 do 10, na gwiazdki czy inne cukierki. Kiedyś nie było nawet opisów do gier, ani screenów, był tylko link, klik pobierało się na dysk i się cieszyło michę, a teraz zaczynają wyolbrzymiać, co by to nie zmienili. Kto taki mądry i czuje się na siłach, zapraszam do redakcji, lista jest nieograniczona, miejsce znajdzie się dosłownie dla wszystkich... Tylko udowodnijcie, że się nadajecie.

No i to w zasadzie wszystko odnośnie apelu. Do zobaczenia na nowym wyglądzie strony za tydzień, albo jeszcze nie, bo znajdzie się zawsze śmiałek, co zada głupie pytanie typu: co w przypadku remisu? W takim przypadku sam reptile wybierze, co będzie mu pasowało i tyle. Jest jeszcze jedna możliwość, ktoś przygotuje sam wygląd strony i będzie tak rewelacyjny, że się wszystkim spodoba. Oczywiście prezentacja na forum, w księdze gości itp. Obowiązkowa! Tyle, że zanim się ktokolwiek zabierze za ten wygląd, miejcie na uwadze, że może nie przypaść do gustu, i oczywiście nie ma reptile zamiaru od redakcji sięgać po jakieś kieszonkowe czy coś na wygląd strony (to w ogóle nie wchodzi w grę), więc jeśli się zabierzesz za wygląd strony, to weź pod uwagę, że twój wysiłek może pójść na marne i tyle. Woo! Kiedy ostatnim razem był tego typu news?
K', do zobaczenia za tydzień,
Jya!


4 lutego 2008 - 15:15 (Burgund)

Witam!
Poprawionych zostało parę błędów w kodzie strony. A także został dodany nowy odcinek sagi Gimper'a - Dziecko Demonów. Odcinek pełen emocji i zwrotów akcji. Zapraszam do pobrania.

Na dzisiaj tyle.


4 lutego 2008 - 08:27 (Reptile)

Ohayoo,
Burgund, jesteś pewny, że to jest dobry pomysł z tym layoutem? Zobaczymy. Witam was serdecznie na Twierdzy RPG Makera, jak widać ponownie (nie wiadomo, który to już raz) zmieniamy wygląd (może kiedyś się znajdzie jakiś stały), tym razem na coś, ym takie, co nawet nie mogę nazwać, bo nie jest reptile w stanie. Może nazwijmy go 065, w każdym bądź razie jeszcze przy stronie będziemy grzebać, co wygląda dobrze, co wymaga poprawie, no i może ten wygląd pozostanie, chociaż do wakacji jak nie dłużej albo ponownie się zmieni w ciągu kilku dni. Wasze opinie? Mile widziane na forum, w księdze gości. Jak to wam się widzi, co proponujecie, co zmienić, a co zostawić. Tyle...
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024