...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 34 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2008: Kwiecień


29 kwietnia 2008 - 20:32 (Reptile)

Dobra wiadomość, nie... Bardzo dobra wiadomość - wróć! Wspaniała! Właśnie udało się zakończyć robotę w dziale Download :: RPG ME, wszystko jest już dostępne! Więc aktualnie mamy tak: Cały dział download dla RPGME, Muzykę, Dźwięki, Programy, Gry (przygotowane), Kursy, Porady. Eh co tam reptile będzie pisał co jest, chyba wszyscy wiedzą co jest. Napisze może co jeszcze jest do zrobienia: dział RPGXP - ale to powinno pójść bardzo szybko, gdyż Jaffar0 się za to złapał, a zresztą mało tam jest materiałów do dodania, porady odnośnie RPG ME (żeby się aż tak bardzo nie rozpisywać, może zaznaczę - jak reptile mówi RPGME - to ma na myśli RPG Maker ME oraz RPG Maker 2000, taka informacja na przyszłość), które trzeba by było wkońcu przeglądnąć i coś z nimi zrobić, a widzę, że redakcja pali się do roboty, zaniedługo 1, 2 maja, to się wręcz idealnie składa - co nie? Dobra - chwila odpoczynku jeszcze może później reptile wpadnie na twierdzę wrzucić jakąś gierkę, ale nie obiecuję, że mi się uda.
Jya!


26 kwietnia 2008 - 11:49 (Reptile)

Ohayoo!
Projekty sobie damy na wstrzymanie, chyba nikt za nimi nie będzie płakał, bardziej przyłożymy się teraz do downloadu, udało się w miarę jako tako napisać pliki dla gier, i będzie można je już za niedługo wrzucać na stronkę, skoro mowa o wrzucaniu, to właśnie skończyły się wrzucać na stronkę pliki do downloadu - pod RPGME - Backdropy i Battle. Ale to nie wszystko, pewnie co jakiś czas, będzie się pojawiał kolejny aktywny dział. Jaffar0 aktualnie pracuje nad plikami z RPGXP, a Lionhead nad działem Music (no, a w music tego jest jakby nie było 'trochę' do przepisywania... lion o tym się już przekonał). Może im się uda to dzisiaj skończyć, byłoby dobrze jak najszybciej, gdyż nowe materiały już czekają.
Jya!


24 kwietnia 2008 - 11:50 (Reptile)

Ohayoo!
W sumie ten news powinnien być za wczoraj, ale niestety nie udało się jakoś go wrzucić. No cóż, nie oznacza to, że nie będzie kolejnego w najbliższym czasie. LionHiowi sobie wyobraźcie tak się nudziło, że aż z płaczem przyszedł, żeby dać mu coś do roboty. No ok reptile powiedział - trzymaj robotę, trzeba przyznać, że wykonał ją bardzo solidnie - przywrócił w download - Sound, pewnie powiecie sobie, że to nic takiego ciekawego. No czy reptile tam wie - zawsze to jest jeden dział mniej do roboty nie. To samo można powiedzieć o Horusie, który popoprawiał wszystkie pliki kursów, aby mogły znaleźć się na stronie. Tak więc jako tak Sound oraz Kursy mamy już za sobą. Zaraz trzeba będzie przywrócić jeszcze jeden dział, który nazywa się projekty no i ostro z downloadem i grami jechać. Za pewne inni zwiadowcy też się niecierpliwią kiedy ich prace pojawią się na stronie - to już wszystko zaniedługo.
Jya!


23 kwietnia 2008 - 15:28 (Reptile)

Konnichiwa!
Dobra informacja - Skrypty pod RPG ME i 2000 powróciły w komplecie. Tak więc jeden dział mamy już z głowy, pozostaje teraz jedynie w tym dziale dodać jeszcze porady dla RPGME i powoli uzupełniać RPGVX, ale na to też przyjdzie pora, narazie trzeba przywrócić kolejne działy, aktualnie prace będą trwałt nad Kursami, to też w sumie powinno szybko pójść raz dwa, gdyż download z grami czekają na swoją kolej...
Jya!


22 kwietnia 2008 - 19:59 (Reptile)

Tyle roboty i jeszcze końca nie widać, nie dowiary. Mozna pobierać skrypty dla RPGME( i 2000 oczywiście), z zakresu:
bohaterowie i ich umiejętności, czas, drużyna, kody hasła i skradanki oraz karczmy sklepy i gospody.Jeszcze trochę i będziemy mieli ten dział z głowy. Jest! Ale niestety narazie trzeba jeszcze z nim trochę się pomęczyć.


21 kwietnia 2008 - 21:04 (Reptile)

Konbanwa
Kolejne działy w Poradach i Skryptach zostały dodane: Skrypty: CMS, Mini gierki, Jazda konna, Ogrodnictwo i Muzyka.
Niestety to nie są jeszcze wszystkie działy, ale zawsze coś. Jeszcze trochę i pojawią się kursy, download i gry. Przy okazji skoro reptile pisze newsa,

Gimnaznaliści! POWODZENIA NA TESTACH! Nie dajcie się tam.
Pamiętajcie, że makerowcy są z wami d(((_^d)
Gdyż jesteśmy jedną wspaniałą rodzinką (shiii~, tak wiem starsi makerowcy, nie wszyscy muszą o tym wiedzieć nie?)
Powodzenia i oby jak najlepszych wyników!

Jya!


21 kwietnia 2008 - 18:09 (Reptile)

Konnichiwa
Szkoda, że te przywracanie idzie tak powoli. (((_-)
Co chwile jakiś byk w php się znajdzie co nie pozwala dodać czegokolwiek, ale spokojnie - powoli to wszystko jako idzie: aktualnie Reptile jak i Harven trzaskają kijem baseballowym pliki txt, aby wyglądały w miarę ładniej. Porady i skrypty od tego weekendu są już dostępne. W tym dziale znajdziecie przedewszystkim wszystkie porady i skrypty na wszystkie programy (zajrzycie do środka to zajarzycie o co chodzi), aktualnie: dział dla RPGXP jest całkowicie gotowy - i prawdopodobnie nie zawiera błędów (jeżeli coś znajdziecie, jakiś błąd, że pliku się nie da pobrać czy coś - dajcie znać, a raz dwa się naprawi). Teraz od czasu do czasu będą się pojawiały kolejne skrypty w tym dziale dla RPGME, tak więc - mamy nadzieję, że dzisiaj uda nam się przywrócić skrypty (wszystkie), jak i poraday (proste i trudne), chociaż z tym drugim to się jeszcze zobaczy, gdyż zostały pomylone z pierwszymi krokami w programie. O tym może jednak kiedy indziej, jak narazie jest info o postępie przy pracy.
Jya!


13 kwietnia 2008 - 21:57 (Reptile)

Konbanwa!
No, ten weekend nie wyszedł najlepiej (nie tak jak się zapowiadał), ale mimotego jest nadal jakiś postęp. Redaktorzy zaczynają się budzić do pracy, a to dobry znak! Dzisiaj wygląd strony został trochę poprawiony, gdyż na Internecie Explorer (tak samo jak na FireFoxie) wyświetlał jakąś niewiadomą 5 KM przestrzeń między menu a treścią. Cały wygląd strony przepisałem od nowa, po to specjalnie, aby tego czegoś nie było i na szczęście się udało. Dział Download został przywrócony! Razem z Ksparkiem sklejaliśmy ikonki, miało to ręce i nogi. Na razie tylko dostępne są Programy, ale za niedługo ruszą kolejne działy. Już wszystko wraca do swojej normalnej formy. Teraz tylko trzeba powoli zacząć materiały szykować. Mam nadzieję, że reszta redakcji też się obudzi do tej pory.
Jya!


13 kwietnia 2008 - 00:14 (Reptile)

Konbanwa!
Mimo iż wieczór, nie przeszkadza to w napisaniu newsa. Razem z Harvenem dzielnie walczyliśmy przy tekstach o programach. Mniej więcej udało coś tam się skrobnąć o nich, no i jakoś to wygląda. Tak więc, dział tekstowy programy mamy już za sobą, oraz wszystkie inne działy redakcyjne tak samo, teraz za co się wypada zabrać to za cały dział download, porady, kursy i inne dziwolągi. Na samym dole na szybko się dopisało buttony, nie wiemy do końca czy tam zostaną, ale później się jeszcze zobaczy, być może znajdzie się dla nich inne miejsce.
Jya!


11 kwietnia 2008 - 23:07 (Reptile)

Konbanwa!
No i lepsza wiadomość niż poprzednia. Jesteśmy już na nowym serverze, który zapowiada się wręcz lepiej niż ktokolwiek mógł tylko przypuszczać. Mamy nadzieję, że będzie nam się wspaniale współpracowało. Na dzisiaj przywracam dział Programy, w którym znajdziemy opis ogólny, co to jest RPG Maker, oraz odnośniki do kolejnych wersji. Oczywiście jeszcze trzeba nad tym popracować, więc prawdopodobnie w najbliższym czasie zrobią się jakieś uaktualnienia, co do informacji. Hmm... Tak samo wypada poprawić wszystkie inne działy, ale to spokojnie jutro się porobi.

Wiele osób pyta: kiedy będzie wszystko poprawnie już funkcjonować, odpowiedź jest bardzo prosta. Już w tej chwili. Teraz tylko pozostaje porobić nowe działy i dodawać materiały. Co do ocen gry - spokojnie reptile obiecał, że będą, to znaczy, że będą, innej opcji nie ma. Jeszcze dodatkowo wprowadzi wybór alfabetyczny, aby można było szybciej i łatwiej znaleźć jakąś gierkę. Ale o tym za niedługo - na razie pozwólcie, że się przywróci porządek aktualnie tym, co mamy na razie na stronce. Jutro oczywiście lecimy dalej z kolejnymi działami.
Jya!


8 kwietnia 2008 - 18:27 (Reptile)

Konbanwa!
Dobra informacja - Twierdza (jako strona) powróciła, ale jesteśmy na naszym, nazwijmy to awaryjnym serverze (pwii). Na jak długo tego niestety reptile nawet nie wie (((_-)
Wszystko miało się wczoraj pozałatwiać, zamówiłem nowy hosting i czekam aż go uaktywnią. Jak tylko ruszą, to na bank przerzucimy twierdzę na nowy server.

Jako, że robimy kolejną przeprowadzkę, doszedł nam przy okazji RPG Maker VX, to (jakby nie było mamy już 6 programów!), wypadało by zrobić jakieś porządki, doprowadzić wszystko do ładu i składu. Wiele osób na pewno się niecierpliwi, tak, więc Dodaję informację o naszym wspaniałym stanie, (kiedy się kolejny host ruszy na to też nie wiadomo, ale myślę, że lada chwila - jeżeli nie będziemy szukać kolejnego hosta, aż do skutku (((_^) ) to napiszę.

Kolejna jeszcze ważna informacja - na razie nie ma innych działów (Programy, skrypty, kursy, gry, itp.) Powód jest prosty, a nawet i bardzo. Aktualnie tworzę (edytuję) pewien skrypt, który nam ułatwi dodawanie zasobów (będzie to szło znacznie szybciej), podobnie jak i z grami, skryptami i innymi materiałami. Więc dziennie powoli będziemy przywracać, co kolejne to działy.

Póki co, zapraszam na forum, może i my mamy tam jakieś problemy z Twierdzą, ale chyba to nie przeszkadza w pochwaleniu się swoimi projektami, prawda? Być może jeszcze dzisiaj uda się coś przy stronce zrobić.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022